sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (48)
 • medya (0)

1. Bitkisel olsa dahil -fazla arındırıcı- şampuan kullanma ve ellerle saçları haddinden fazla kurcalama sonucu oluşan hayatı zindan eden saç tipi. Beraberinde kepek getirmesi de cabası.

7 kasım 2014 11:43 7 kasım 2014 12:05

2. yağlanmanın ardından saç dökülmesine de sebep oluyor.

kendimi bildim bile uçlarda biraz kuru ama genelinde normal bir saçım vardı. özellikle mevsim geçişlerinde yağlı saç ile boğuşuyor olmak ne demektir son 1 yıldır anladım ve yerlerden saç toplamaktan öylesine bıktım ki, çareee diye feryatlarda iken yolunu buldum ve kurtuldum. yağlanma rutinim normale döndüğü gibi dökülme gibi bir sorunum da kalmadı. yeni yeni saçlar da çıkıyor. farkediyorum.

yağlı saç ihmale gelmez. yanında getirdikleri can sıkar. çaresi yok değil.

7 kasım 2014 13:23 7 kasım 2014 13:25

3. fazla ürün kullanmanın bir sonucu.

maskeler, bakım kürleri, saç bakım yağları, kolay tarama spreyleri gibi bir sürü ıvır zıvır kullanıp saçlarım neden çabuk yağlanıyor dememek lazım.

7 kasım 2014 15:47

4. saçtaki boyadan kurtulmamla birlikte kurudan çok yağlıya dönen saçlarımla yaşadığım durum.

saç birden o kadar yağlı oldu ki neye uğradığımı şaşırdım. hangi ürünü kullanacağımı bilemedim. sonra çareyi (bkz: Organix ) ürünlerinde buldum. Biotinli olanı kullandım sadece. uzun bir müddet de başka bakım ürünü kullanmadım. sadece şampuan. saçlarım bir hayli toparladı. ikinci günü idare edebilir hale geldi.

saçım uzadıkça yağ sorunu da hafifledi. kısayken daha çok yağlanıyordu. şimdi zaten boyaya geri döndüğüm için kuruya döndü gene saçlarım.

7 kasım 2014 16:59

5. sık yıkandığında veya şampuan değiştirildiğinde saçlar daha çabuk yağlanıyor. üç-dört gün evden çıkmamayı göze alarak saçların iyice yağlanmasını bekledikten sonra az miktarda şampuanla iki kez yıkarsanız saçlarınızın daha geç yağlandığını göreceksiniz.

8 kasım 2014 00:04 8 kasım 2014 00:05

6. Tümevarmak istemem ama bende bebek şampuanı kullandığım zaman vuku bulan durum. Geçen hafta mecburiyetten iki üç gün üst üste kullanmak durumda kaldım ki saçları her daim çabuk yağlanan bir insan olarak anam ben böyle bir yağlanma hızı görmedim!

Bu tip olağandışı durumların haricinde ben "saçı sık yıkamak daha hızlı yağlandırır." Tespitine pek inanmıyorum zira yağlı saç yağlıdır. Benim iki günlük saçım henüz 5 dakika önce saç bakım yağı sürmüş intibası yaratırken annem aylarca saç yıkamasa ona bir cacık olmaz. Babama çekmişim ben. Zaten ailede nerde kötü gen var, bana kalmış anasını satayım.

8 kasım 2014 02:13

7. kendim yazdım sandım birden girdiyi :) benim dertlerimle aynı .çünkü ince telli saç yapısına sahibiz ve ne yaparsak yapalım değiştiremeyeceğiz :)

25 ağustos 2015 18:11

8. çözümü saçı soğuk suyla yıkamak ama ''aa yok ben soğuk suyla yapamam'' derseniz; en azından duş sonunda kısa süreliğine de olsa soğuk suyu saçlarınıza tutup duş maceranıza böyle son verebilirsiniz.

25 ağustos 2015 20:39

9. Son 1 yildir hergun sacimi yikamaya basladigimdan beri olan durum. Nasil basladi bilmiyorum ama biktirdi sabah yikasam aksamina yagliyo:( kuru sampuan temiz gelmiyo e dogal olarak hergun yikamak zorunda kaliniyo yalniz tresanin yagli saclar icin olan sampuani biraz ise yaramisti. Bir de elma sirkesi dustan sonra durulama suyuna koyuyorum hem kepege hem yaglanmaya karsi gayet iyi bu sicaklarda bile 2 gun yikamayabildim sonunda..

26 ağustos 2015 08:53

10. çok sık yıkamayıp saçı alıştırmaya çalışmak da bir yere kadar işe yarar. mesela benim saçım ne kadar sık yıkamamaya çalışsam da, evden çıkmayıp 3. güne kadar beklesem de 2. günün ortalarına doğru yağlanır. hatta ilk gün sonunda hacmini kaybetmiş olur. o yüzden gün aşırı yıkıyorum her ne kadar 2. günkü halini sevmesem de.

bir de cildim kuru saçlarım yağlı nasıl oluyorsa. saçlarımla anlımın birleştiği yer pul pul dökülüyor her gün yıkarsam.

bu konuda işe yarayan şampuan da görmedim henüz. doa kozmetiğin yağlı saçlar için sülfatsız şampuanını denedim, banyodan 3 saat sonra 3 gündür yıkanmamış gibiydi saçlarım. john frieda'nın hacim şampuanı da kepek ve kaşıntı yaptı. sık şampuan değiştirmeye çekindiğimden çok fazla yeni bir şey de deneyemiyorum. head and shoulders'la idare ediyorum mecburen.

26 ağustos 2015 10:35