yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. yapanların düzenli kullanıyorum ondan bitiyor dediği, bence aşırı zaman fazlalığından tamamen kendine odaklı bir yaşam sonucu, eline geçtikçe ihtiyacı olsun olmasın ürünü kullanıp hızlıca bitirmek.

  çok ürün bitirmekten kastım bir haftada bir lip balm bitirmek, bir el kremini 10 günde bitirmek, ayda 3-4 şişe şampuan bitirmekten bahsediyorum tabii ki.

  yani sonuç olarak ürünlerim bitmiyor diye süslüler üzülmesin, gece gündüz ürünü elinize yapıştırıp dakika başı yenilerseniz sizin ürünleriniz de biter.

  bu başlığı instagramda gördüğüm bir yoruma istinaden açtım bu arada, bir kız haftada bir lip balm bitirdiğini yazmıştı bir instabloggerın paylaşımının altına, bence bunu meyve veren ağaç taşlanır misali ele alalım ve kıskançlıktan çatlayalım. durup durup süslüye laf atan, onlar da kimmiş hepsi de anonimden yazıyor diyenelere de miniş bir mesaj olabilir bence.

  edit: son paragrafım çok karışık olmuş yalnız.

  15 aralık 2016 11:23 15 aralık 2016 11:24

  2. çok ürün bitirmek derken, her ay fazla sayıda ürün bitirmeyi kastediyorsak bu en başta kişinin tüketim miktarıyla ilişkili bir durumdur. mesela duşta deli gibi köpürsün diye bir duş jelini abartarak kullanıyor ve bir haftada 250 ml lik bir duş jelini bitirebiliyorsa eğer bu kişi için ben bravo ya düzenli kullanımla bitirmiş diyemem mesela. tüketim çılgınlığı gibi bir şey bu bana göre. aynı şey el kremi, lip balm ya da nemlendiriciler için de geçerli. ne kadar düzenli kullanılsa da herkesin kullanım miktarı ve cilt tipi gibi farklı etkenler söz konusu olsa bile yine de çok çabuk bitmiyor sonuçta. siz alıp da boca edercesine kullanmadığınız sürece tabii. cilt bakım ürünleri de aynı şekilde yine.

  yalnız ürün bitirmekten kasıt hızlı bir şekilde bitirmekse eğer, bazı ürünler de çok hızlı bitebiliyor öyle de bir şey var. mesela base coat tarzı tırnak bakım ürünleri ya da ucu açıldıkça birkaç kullanımla yarıya gelen yumuşak yapılı göz ve dudak kalemleri , kaş ürünleri yine ilk aklıma gelenlerden.

  15 aralık 2016 16:34

  3. project pan yaptığım dönemlerde kendimi zorlasam bile yapamadığım bi şey çok ürün bitirmek.

  ayda bir nivea lip butter bitirebilen insanlar var. bir kez üşenmedim ortalama bi hesap yaptım, gün içinde kaç dakikada bir tazelenirse bir ayda bir lip butter biter diye. tabii sonuçları kimseyle paylaşmayı düşünmüyorum asdsaj

  ya da yine ayda ortalama altı yedi duş jeli nasıl bitiyor ? yarım yarım bırakılmış olması halinde bile zor bence. şebnem shirley kişisi peeling ve masaj yaptığını söylüyordu duş jeliyle. ne kadar peeling mesela, derimiz soyulana kadar mı ?

  düzenli tüketimle açıklanamayacak bi şey bu. aşırılar aşırısı tüketim denebilir belki.

  15 aralık 2016 23:33


  4. yapanlara hayret ettiğim eylem. roaccutane kullandığım dönem ayda bir nivea lipbalm bitiriyordum. çünkü dudaklarıma her yarım saatte bir lipbalm uygulamazsam kuruluktan çatlayıp yarılıyordu. ama tedavim bittikten sonra aldığım lipbalmları senelerce kullandım bitmek bilmedi. yani kişinin cildi kendiliğinden ya da gördüğü bir tedavi yüzünden aşırı kurumamışsa zannetmiyorum ki bir ayda bir lipbalm bitirebilsin. evde can sıkıntısından günde 5 kere lipbalm tazeliyorum gene bitmiyor gene bitmiyor. kendimden biliyorum :)

  15 aralık 2016 23:38

  5. göz kalemi, eyeliner, rimelim, lip balmım hep bir adet olduğundan, bir vucut kremi kullanmaya başladığımda ikincisini açmadığımdan, hep tek bir el kremi kullandığımdan, duşta iki duş jelim olsa bile biri bitene kadar onu kullandığımdan genel de yaşadığım durum. müsriflik değil kesilikle.

  21 aralık 2016 18:45

  6. devamlı aynı ürünü kullanmaktan çok sıkılan birisi olduğum için kesinlikle yapamadığım şeydir. cilt bakımında bile devamlı değişir ürünlerim. cildimin ihtiyacına göre. yağlı hissettiğimde daha hafif kuru hissettiğimde yoğun gibi. makyaj malzemelerinde daha da beter tabi :( bu yüzden daha hiç bişeyin dibini görmedim.

  21 aralık 2016 20:57

  7. Yaklaşık 3 haftadır bir sey almamama rağmen hiç bitiremediğim kadar ürün bitirdim ne kadar ürün alıyormuşum siz düşünün 3 hafta bile yeterliymiş bu durum cok hoşuma gitti uzunca bir süre ürün almam artık

  21 aralık 2016 21:10


  8. Evle ilgili ürünlerde gayet iyiyim de kozmetik ve kişisel bakımda henüz pek başaramadığım durum. Kendime biraz daha zaman ayırabilmem gerekiyor. Bir de az az kullanırım her şeyi, ondan da kolay bitmiyor. Bitirenlere bayılıyorum o ayrı :)

  22 aralık 2016 09:19