sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (1)

  1. (yazar: sezrar) uktesi.

  atamızın çocuk bayramı olarak bizlere armağan ettiği tbmm'nin açılış günü.

  okullarda şiirler okunur, gösteriler düzenlenilir.

  eğlenceli geçer ama ben sadece bir kere içimde o coşkuyu hissedebildim, bayramları tatil olarak görmemize sebebiyet veren bir eğitim sistemimiz var ne yazık ki. pek görev aldığımı da hatırlamıyorum bu törenlerde. daha çok kurtuluş, çanakkale savaşlarının yıldönümlerinde görevlendirilir, coşkulu şiirler okurdum.

  8 eylül 2016 02:41

  2. Her 23 Nisan'da, hatta öncesinde bile, içim kıpır kıpır.istiyorum ki her gün 23 nisan olsun. Küçükken gösterileri izlemeye stada giderdik erkenden. O bitince eve gelip trt ' yi açıp diğer şehirleri izler bizimki ne zaman çıkacak onu beklerdim. Sınıfımizı, okulumuzu süslerdik. Allam çok güzeldi. Gerçekten muhteşem bir çocukluşmuş. Hala böyle coşkulu mu, çocuklar için heyecan verici mi bilmiyorum ama benim için hala aynı. 23 nisan neşe doluyor insan <3 (gizlinot: bu gün 22 nisan olsa da asdfg)

  (link: https://onedio.com/haber/nese-doluyor-insan-23-nisan-da-mahallesini-bayraklarla-donatan-terzi-salih-yazgan-ile-tanisin-767397 salih amca da senden, benden, bizden)

  22 nisan 2017 07:25

  3. küçükken her 23 nisan yağmur yağar gösterileri baltalardı keşke bugünkü yağmur kar olsaydı gösterileri baltalayan tek şey. ulusal egemenliğin içi boşalsa da meclisimizin doğum günü kutlu olsun.

  23 nisan 2017 09:34

  4. Bir vatan bırakın biz çocuklara

  Islanmış olmasın göz yaşlarıyla

  Oynaya oynaya gelin çocuklar

  El ele el ele verin çocuklar

  Bir bahçe bırakın biz çocuklara

  Göklerde yer açın uçurtmalara

  Oynaya oynaya gelin çocuklar

  El ele el ele verin çocuklar

  Bir barış bırakın biz çocuklara

  Uzansın şarkımız güneşe ve aya

  Oynaya oynaya gelin çocuklar

  El ele el ele verin çocuklar

  Bir dünya bırakın biz çocuklara

  Yazalım üstüne “sevgili dünya”

  Oynaya oynaya gelin çocuklar

  El ele el ele verin çocuklar

  Sabahtan beri dilimde bu şarkı.. Ne mümkün şimdilerde duymak.. Ne yazık ki günden güne yok olan bir dünya. Keşke daha güzel bir dünya bırakabilseydik fakat...

  Her şey kalpleri kadar temiz ve güzel olsun dilerim ki yine de..

  23 nisan 2017 11:36

  5. çocuk ruhunu kaybetmemiş içi güzel bütün kadınlar hepinizin 23 nisanı kutlu olsun. dünyada ki tek liderin çocuklara bahşettiği bu bayram gününde sizinde yüzünüzden gülücükler eksik olmasın. düşündükçe içim ürperiyor. nasıl bir adam ki bugünü çocuklara özel kılmış. dünyada tekiz! unutturmaya çalışanlara inat, yaşasın 23 nisan!

  23 nisan 2018 10:08

  6. (yazar: Bergamut) un uktesi

   

  Her ne kadar eskisi gibi coşkuyla kutlanmasa da ufku geniş lider Mustafa Kemal Atatürk‘ ün çocuklara armağanı olan bayram.  Şimdiki devlet büyüklerinin çocuk haklarını bile koruyamadığı düşünüldüğünde, kendisinin o şartlar altında dahi çocukları unutmaması ancak onun gibi lidere yakışır bir hareket. 

  23 nisan 2018 11:34 23 nisan 2018 11:38

  7. "bir millet, varlığı ve hukuku için bütün kuvvetiyle, bütün fikri ve maddi güçleriyle alakadar olmazsa, bir millet kendi kuvvetine dayanarak varlığını ve bağımsızlığını temin etmezse şunun, bunun oyuncağı olmaktan kurtulamaz. milli hayatımız, tarihimiz ve son devirde idare tarzımız, buna pek güzel delildir. bu sebeple teşkilatımızla milli güçlerin etken ve milli iradenin hakim olması esası kabul edilmiştir. bugün, bütün cihanın milletleri yalnız bir egemenlik tanırlar: milli egemenlik."

  1920 yılında atatürk'ün söylediği cümleler bugünün anlam ve önemini yeterince açıklıyor zaten. atamın sözü üstüne fazla da bir şey demek istemiyorum.

  'sanki her tarafta var bir düğün.

  çünkü, en şerefli en mutlu gün.

  bugün yirmi üç nisan,

  hep neşeyle doluyor insan.'

  yıllardır dilimizden düşmeyen dizelerle, yaşı kaç olursa olsun bütün atatürk çocuklarının 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramımız kutlu olsun.

  23 nisan 2018 11:35

  8. (link: https://instagram.com/p/Bh4skd-lEqV/ Video) instagramda bugüne çok yakışacak bir video gördüm. Gözlerim dolu dolu oldu. Atatürk ne kadar asil, ilgili, şefkatlı yaklaşıyor. İzleyince herkes o kızın yerinde ben olsaydım diyecek sanırım :) Bayramımız kutlu olsun :) (gizlinot: allah nurlar içinde yatırsın hem ulu önderimizi hem silah arkadaşlarını ) 

  23 nisan 2018 11:51

  9. Kutlu olsun ulusal egemenliğimiz, cumhuriyetin çocukları; kutlu olsun bayramımız ! <3

  23 nisan 2018 12:30

  10. çocukluğumdaki en güzel anılara sebep, tüm dünya çocuklarının günü.

  küçükken stadyumda rengarenk kıyafetlerle dans eden çocukları görüp ne kadar çok özendiğimi hatırlıyorum. o kalabalık, o kostümler, danslar, yapılan bütün hazırlıklar çok kıymetliymiş. keşke bugün de aynı coşkuyla kutlansaydı.(gizlinot: 5 yaşındayken yaşadığım duyguları bugünkü bilincimle daha farklı yaşayabilseydim keşke)

  23 nisan 2018 12:34