yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (8)
  • medya (2)
  5

  1. bu ürünü birkaç gündür kullanıyorum ama etkilerini çok beğendiğim için yazmak istedim. misshadan içerik listesi güvensizliğimden dolayı ürün almamaya çalışıyorum. ama bu ürünü küçük küçük de olsa sivilce lekeleri ve cilt yapımdaki düzensizliklerden dolayı, çok övüldüğü için denemek istedim.

  madecasol ve benzeri cica yapısındaki ürünleri seviyorum, cilt iyileşmesinde çok katkıları var. ancak yapıları hep biraz kalın olduğu için sivilceye ve komedona yatkın cildimde tedirgin olarak kullanıyordum. bu ürünün yapısı çok güzel, herhangi bir ağırlık yapmıyor ya da yapış yapış his bırakmıyor. sanki bir tonik gibi. kesinlikle nemlendirme özelliği yok. ama sürdükten sonraki günlerde yüzümdeki sivilcelere bağlı kızarık lekelerde hafifleme ve iyileşme farkettim bir kaç gün üst üste kullanınca . cildi sakinleştiriyor ve onarılmasına katkısı olduğunu düşünüyorum.

  indirimsiz fiyatı bence çok yüksek ve yapısından dolayı mı bilmiyorum sanki hemen bitecek gibi, biraz bereketsiz geldi. onun dışında oldukça beğendim.

  28 aralık 2019 02:19

  5

  2. benim acil kurtarma ekibimin değerli bir üyesi. maalesef sivilcelerimi sıkıyorum, sivilce demeyelim aslında, yalnızca benim görebildiğim tıkalı gözeneklerime tırnaklarımla saldırıyorum (peçeteyle tabii ama yine de), özellikle canım sıkkınsa falan resmen deşiyorum yüzümü.

  işte bu ürün böyle zamanlarda bu tırnak izlerinin iz bırakmadan çabucak iyileşmelerinin en büyük sebebi diye düşünüyorum. bir de bazen (gbkz: bha) + (gbkz: aha) + (gbkz: tretinoin) kombosu yaptığım gecelerde yorulan ve nemsiz kalmış cildimi kendine getirmek için skinceuticals hydrating b5 ile birlikte kullanıyorum. muhteşem bir ürün. paraben, sulfat, parfum, silikon hiçbir şey içermiyor. yalnizca iki maddeden oluşuyor; centella asiatica ekstrakti (bkz: gotu kola) ve madecassoside içeriyor. bu ikisi de yaraları iyileştiriyor ve cilt bariyerini onarıyor. yapısı bir ampulden çok tonik gibi. su gibi, çabucak emiliyor, yapış yapış bir his bırakmıyor.

  aslinda ilk gördüğümde sadece kısa içerik listesi fetişim var diye almıştım. bitsin kesinlikle tekrar alacağım.

  Edit: Aldim. Seviyorum merkez.

  29 mart 18:06 17 ağustos 23:37

  5

  3. Ürünün yarısına geldim. Ürünü ilk kullanmaya başladığımda nemlilik oranını artırması dışında bir durum farketmemiştim. Sonradan farkettimki cildim daha az kızarıyor, dah az ısınıyor ve daha doygun gözüküyor. Kullandıkça etkilerini daha iyi anladığım bir ürün oldu. Çok hassas ve kuru ciltli olduğum için imkanım oldukça bu ürünü rutinimde bulundururum. Kremi ile daha etkili bir nemlendirmesi var. Benim gibi hassas ciltliler için güzel ve risksiz bir ürün.

  13 nisan 14:35


  4. Centella asiatica yani gotu kola bitkisinin ekstresini içeren su kıvamlı serum.

  ECZACILIK FAKÜLTESİnde özellikle fitoterapi ve farmakognozi derslerinde çok sık geçen bir bitki olan gotu kola aslında bir hint bitkisi. Geleneksel hint tıbbı olan ayurveda da çok sık kullanılır.

  Peki madecassoside hangi ciltler için uygun, bu üründen ne beklemeliyiz?

  Madecassoside antienflamatuar etkisi yüksek bir bileşik. Kızarıklık, kaşıntı, bozulmuş cilt bariyeri konusunda faydalı olanağını düşündüğüm bir ürün. Enflamasyonu azalttığı için sivilceler üzerinde de olumlu etkisi olacaktır. Ürünün bence en güzel tarafı sade bir içeriği olması. Gereksiz koruyucu, parfüm, alkol, su yok.

  Fiyatına gelince indirimde 200 tl civarına satılıyor, bence çok yüksek. 30 ml üründen her kullanımda 5 6 damla kullanmak yeterli oluyor.

  23 haziran 18:56

  5

  5. Madecassoside serisi ile ocağıma incir ağacı dikmekte inat etmiş a'pieu markasının serumudur. Bu girdi biraz uzun sürebilir.

  Bu seri ile kreminin ve jelinin tester versiyonu sayesinde tanışmıştım. Kremini hiç beğenmemiştim ancak jeline bayılmıştım. Sonrasında jelinin tam boyunu (gizlinot: 50 ml) aldım ve her akşam ayıla bayıla kullanmaktayım. Benim için tam bir kurtarıcıydı. Cilt bariyerimi güçlendirdi, sivilcelerle mücadeleme yardım etti, cildimi yatıştırdı, kızarıklıklarımı giderdi. Neler yapmadı ki! 1-2 hafta önce denediğim vitaminli bir serum yüzümü tüp patlamış gibi cayır cayır yaktığında bu jeli sürdüm ve o kadar kötü haldeki yanığı iki günde iyileştirdi.

  Bu ampül ile de tester aracılığı ile tanıştım. Son birkaç gündür yüzüm iyi durumda değil ve nedenini anlayamıyorum. T bölgem yağ kusarken geri kalan yerlerimde kuruluklar baş gösterdi. Dün gece özellikle ağız kenarım o kadar kötü kurumuştu ki pul pul dökülüyordu ve ne kadar nemlendirici de sürsem bir türlü geçmiyordu. En son bu seriyi denemeye karar verdim. Ampülü ve kremi yan yanaydı. Cildimi yıkadım, gül suyu ile tonikledim, ampülü sürüp yedirdim ve sonrasında kremi sürdüm. Ampülü sürdüğüm an cildim kadife gibi oldu. Beş dakika içerisinde cildim tek renkti ve kuruluk hissimin de kaybolduğunu fark ettim. Beş dakika sonra üzerine kremini sürdüğümde de cildimin tamamen neme doyduğunu hissettim. Kremine hala çok fazla bayılmıyorum onu söyleyeyim. Jelini çok daha başarılı buluyorum. Bu serumu sürüp üzerine jeli ve sonra da nemlendiricimi sürmeyi tercih ederim.

  Sabah uyandığımdan beridir cildim ışıl ışıl, dolgun, tek renk ve sağlıklı görünüyor. Kuruluk problemim geçti. Ne yazık ki tester tek kullanımlıktı ve daha fazla deneyimleme şansım yok ama eminim uzun vadede cilde çok iyi geliyordur. Zaten nasıl formüle etmişlerse içerisinde sadece iki madde var. Centella Asiatica ekstraktı ve Madecassoside. Koruyucu bile yok. Fiyatına bakıp bakıp iç geçiriyorum çünkü 6-7 ayda bir jelini almak bile gözüme fazlasıyla masraflı geliyor. 30 mllik olan bu serumun 3-4 ay içerisinde biteceğini düşününce 250-300 tl civarında bir para vermek ne yazık ki bütçeme uygun değil. Düzenli olarak alabilecek olsam kesinlikle kaçırmazdım. Tek bir kullanımda bu kadar etki yapan bir ürün kim bilir düzenli kullanımda neler yapar.

  17 ağustos 14:38

  5

  6. Misshadan madecassoside jel ve krem aldığım sırada sipariş notuma bu ampoule denemek istediğimi yazmıştım ve kargomun içinden göz damlası şeklinde 10 ml boyunda testeri çıkmıştı. Deneme boyu bile 60 tl gibi fiyata satılıyordu sanırım. Ben bu ürünün kıymetini bitince anladım. Genellikle kimyasal peeling sonrasi kullandım, kızarıklık ve hassasiyet sorununu ortadan kaldırıyor. Yapısı tonik gibi, üç damla tüm yüzüme yetiyor. Cilt tarafından anında emiliyor. %99.99 centella asiatica ve %0.01 madecassoside içeriyor. Başka hiç bir bileşeni koruyucusu yok. Sanirim en güvenilir içerik bu üründe. Çünkü kaplan otunun cilde faydası büyük. Bu ampulün ardından ya kremini yada jelini kullanıyorum, sabah cildim tek renk, pürüzsüz ve yumuşacık oluyor. Yapis yapis bir his bırakmıyor. Cilt bariyerimi onarıyor, kızarıklık ve hassasiyeti ortadan kaldırıyor, cildi anında yatistiriyor. Normal bir cildiniz varsa nemlendirme etkisini de seversiniz. Hassasiyet problemi yaşayanlar bayılır. Ben severek kullandım ve bitince büyük eksikliğini hissettim. Indirime girdiği zaman alacağım bir ürün. Gerek içeriği gerekse verdiği etki bakımından çok beğendiğim bir ürün oldu.

  17 ağustos 23:34

  7. cildimin sivilce çıkardığı ve nemsizlikten acı çektiğim bir dönemde bu ürünün birkaç testerını düzenli olarak kullanmıştım. (gizlinot: testerları bereketli diyebilirim)

  ilk sürdüğümde bile cildimi kadife gibi yapmasına çok şaşırdım. bir süre elimi yüzümden çekemedim hatta, o derece. ayrıca soğuk bir şey sürüyormuşum gibi hissettim, cildimi serinletti.

  yüzüm çok nemsizdi, ne sürsem ya yeterli gelmiyor ya da daha da yağlandırıyordu. bu ürün de inanılmaz bir nem vermedi ama cildimi rahatlattı, kreme çok güzel bir zemin hazırladı.

  malesef ki fiyatı şu an benim için pahalı ama imkanım olsaydı serum olarak kesinlikle kullanırdım. içeriği de çok sade, hiçbir zararlı yanı yok.

  son olarak mevcut bulunan sivilcelerimde bir iyileşme gözlemlemedim, o konuda bir etkisi yoktu.

  11 ekim 19:11