yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • oylar (14)
  • medya (0)

  1. Eritromisin içeren mucize sivilce ilacı. Kutudan 3 farklı ürün çıkıyor, önce alkolle toz halde olan eritromisini karıştırıp sonra kreme katıyorsunuz. Gece boyunca sivilcelere savaş açıyor. Dermatolog tarafından reçete edildi tabi ki. Ama ne çay ağacı yağları ne maskeler ne sivilce kurutucular denedim böyle etkili birşey görmedim.

  11 ocak 2016 02:32

  2. Benim de 3gün önce başladığım ilaç. Etkisini görmek için en az 1ay kullanmak gerekiyormuş. Geceleri tek tabaka halinde sürülmesi gerekiyor ayrıca cildin fazla arındırılmaması gerekiyor çünkü cildi tahriş edebiliyor.

  11 ocak 2016 04:53

  3. Eğer sivilceleriniz kronik değilse bunla halledebilirsiniz.

  Dikkat Etmeniz Gerekenler ;

  Sakın ha sakın sürüp güneşe çıkmayın ( cildiniz kızarır, leke kalabilir ).

  Tek, ufak bir tabaka halinde sürün ( aksi takdirde yine cildiniz kızarabilir, tahriş olur ).

  Alkolle diğer malzemeyi iyi karıştırın kıvamı çok sulu olmasın.

  Geçmiş olsun..

  28 şubat 2016 17:44 ed.18 mayıs 2016 14:28


  4. Cildin dış yüzeyini hafif kurutucu ve soyucu özelliğiyle fazla yağ ve kirin ciltten kolayca temizlenmesini sağlar. Sivilce (akne) tedavisinde kullanılır.

  30 mart 2016 21:19

  5. 2 ay falan baya düzenli her gün kullanmasam da 2 3 güne bir kullandığım ilaç. ancak yüzümde kızarıklık ve kaşıntı yaptı birkaç defa. ondan sonra kullanmayı bıraktım. (bkz: benzamycin) aynı ilacın değişik isimlisidir.

  29 mayıs 2016 15:26 ed.29 haziran 2016 17:45

  6. geçen sene düzenli bir şekilde sabırla kullandığım ilaç. ilk başta geçirdiğini düşündüm, oysa sadece söndürüyormuş o anlık. sonrasında cildimde daha büyük sivilceler ve derialtında yağ bezelerini oluşturdu. o söndürdüğü şeyler üzerinde de yeniden kullandıkça daha çok iz yaptı. izler kaldı. bu sene yeniden denemem istendi ve yine aynı sonuç. bir hafta kullandıktan sonra hemen yeniden bıraktım.

  26 temmuz 2016 20:02

  4

  7. evet bi dönem benim de deneyimleyip memnun kaldığım jeldir. ben 2 kutu kullanmıştım ve belli bir süre başıma bela olan sivilceleri yok etmişti. benim doktorum sivex ve fitokrem ile beraber başlatmıştı tedaviye ve toplam 2 ay gibi bir zamanda işlevini yerine getirdi bu jel. içinde saf alkol olması sebebiyle biraz çekinmistim karışımı oluştururken ama hiç korkmayın, doktor tavsiyesi dahilinde harika bir ürün. yalnız çok kalın tabakalar halinde sürmemek ve zaman aralığını çok iyi belirlemek gerekiyor, gece 11 ile sabah 8-9 civarı idealdi benim için. yukarıda da bahsedildiği gibi, roaccutane ya da zoretanin ciddiyetinde tedavi gerektirmeyen sivilce problemlerine bire bir. insana kendi kusurları daha şiddetli şekilde çirkin göründüğü için ben doktordan roaccutane istemiştim ama sonra bana roaccutane tedavisi dahilindeki hastaların cilt problemlerini gösterdiğinde ikna olup buna razı gelmiştim. diyeceğim o ki gözünüzde büyüteceğize gidin güvenilir bir dermatologa bu ve ikamesi benzamycin tarzı ürünlerle de çözülüyor ;) klinik müdahale gerekmeyenler elbette.

  27 temmuz 2016 04:45


  8. Doktorum aslında benzamycin adı verilen ilacı yazmıştı ama eczacı bu onun muadili suan elimizde bu var diyerek bunu verdi. Ben bu ürünü sivilcelerden çok lekeler için kullandım. Her gece yatmadan önce sürüp yatıyodum. İlk zamanlar sürdüğüm anda cildimde yanma meydana getirdi. Yüzümden arındırdığımda ise kocaman bir kızarıklık vardı. Ama 15 dk sonra kızarıklık da tamamen geçti. Sivilcelerime etki ettiğini söyleyebilirim ama kesinlikle lekelerime hiç bir faydası olmadı.

  18 eylül 2016 10:52

  9. bir aydır kullandığım ve hazırlanışının çok hoşuma gittiği ilaç. uzun süredir sivilce problemleriyle uğraşıyorum bana en iyi gelen ilaçtır. akşam saat 6 civarı bu ilacı sürüyorum cildimde 3-4 saat kaldıktan sonra yıkıyorum ve differini sürüyorum .cildimde çok az aktif sivilce kaldı ama izler var ve içindeki alkolden dolayı sürünce hafif bir yanma hissi oluşuyor. bu yanma hissi ilk 2 hafta çok daha fazlaydı ve o zaman cildim soyuluyordu. soyulan cilde sürmek gerçekten işkence, neyse ki geçti o dönem. şu an tek şikayetim yüzümün kızarması. cildiniz benimki gibi hassas ise çok ince bir tabaka halinde sürün. doktor uzun bir tedavi dönemi olacağını söylemişti. ilacın zaten 3 aylık ömrü var karışımını hazırladıktan sonra ve mutlaka buzdolabında muhafaza edilmesi gerekiyor. aktif sivilceleri yok etmede iyi bir ilaç izler içinse zaman gösterecek.

  7 mayıs 2017 19:13 4 eylül 2020 21:50

  10. Yapımı çok tatlış ama ciltte yaratabileceği reaksiyonlar can sıkıcı olabiliyor, hassas bir cildiniz varsa temkinli yaklaşın derim. Cildim yağlı olmasına rağmen 10 dk cildimde kalan ilaç ciddi kuruluk ve kaşınmaya sebep oldu, düzenli kullanamadığım için de bir sonuç alamadım.

  26 haziran 2017 00:30