sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (5)
 • medya (0)

1. DÜN AKŞAM HABERLERDE bolca ismi geçen "darbenin elebaşı" olduğu iddia edilen general.

(yazar: pink jedi ) ile aynı hisleri paylaşıyorum.

bu adam 1952 doğumlu yani 64 yaşında.1970'de askeri okula giriyor ve 46 yıldır bu disiplinin içinde.

okudu, mezun oldu, görev yaptı, bu sırada evlendi ve iki çocuğu oldu.aklım hafsalam almıyor bu adam bunca yıl cemaatin emelleri için mi çalıştı?bu başarısız girişimi planlarken 46 yıllık askeri bilgi ve tecrübesini kullanamadı da riski görmedi mi? Yani insan hiç olmazsa der ki başarıya ulaşamazsam çoluğum çocuğuma ne yaparlar? hayatım biter diye düşünmüyor mu?kendisinden geçmiş hadi yani o aile ömür boyu bu damga ile yaşamak zorunda kalacak.

türkiye'nin en aydın ve güvenilir olması gereken kurumunda böyle bir yapılanmayı sindiremiyorum ben.bunca yıl aktif bulunduğun ortamda nasıl gözün kör biat edebilirsin başkasının emellerine.

birde bu generalle beraber tutuklanan yüzlerce tsk mensubu var.endişem şudur ki; iktidar bu darbe operasyonu ile birlikte kendisine karşı gördüğü herkesi ayıklayacak ya da sindirecek.ergenekon ve balyoz zaten bunu biraz yapmıştı.şimdi fetö diye herkesi ayıklayıp orduya tamamen hakimiyet kuracak.işte bu noktada adalet var mı? hukukun üstünlüğü korunur mu bir türlü emin olamıyorum.

yani bu operasyonla tutuklanan tüm devlet memurları (gizlinot: tsk personeli dışında polis ve hakimler fln gibi ) dürüst ve adil şekilde yargılanacak mı? özellikle "idam" gibi geri dönüşü olmayan bir ceza lafı dolaşırken adil yargılama titizlikle yapılmalı.ki aslında idam cezasının çıkacağına inanmıyorum.

aynı şekilde bu süreçte askeri linç edeneler ve videolarda görünen işkence ve hakaret eden polisler için gerekli işlemler yapılacak mı? onlarda cezalarını çekmeli.cezayı uygulamak vatandaşın işi değil.

ölen erlerin de hesabı sorulmalı!

19 temmuz 2016 09:51

2. kendisini tanımıyorum ama işkence insanlık suçudur

işkence gören, ülkemin askeri üniformasına ihanet eden insanları gördükçe utanıyorum, hazmedemiyorum

hiç yaşanmaması gereken şeyler yaşandı, ne acı.

19 temmuz 2016 11:47

3. bu adam, demokrasimiz alıp başını giderken hukuk devleti olmaktan nasıl fersah fersah uzaklaştığımızın kanıtıdır. henüz suçlu olduğu ortaya çıkmadan bu işkenceleri görmüş, dövülmüş, itibarı zedelenmiş bir orgeneral olarak aklıma ekşi sözlükte konu hakkında yapılan bir yorum geldi. bilmeden etmeden sadece suçlamaya, dövmeye, işkenceye meyilli tüm insanları hedef alan bir soru.

diyor ki bu adamlar en az 30 sene bu ülkede çalışmış, hizmet vermiş. sen ne yaptın??

bu ülkede demokrasi için kelleler alındı, kemerler yerlerinden çıkarılıp yoklukta işkence aleti olarak kullanıldı, 4 tane öldürüp allah rızası için 5. istendi vs. vs. şimdi tek dileğim, umarım sonumuz ışid kadar demokratik olmaz.

21 temmuz 2016 21:23


4. 15 temmuzdan beri olan butun olaylar bu ulkeye olan umutlarimi yikiyo. Bir de bu pasanin darp edilmis fotograflarinin israrla gundemden dusmemesi iyice sinirlerimi bozuyor, kalbimi acitiyor. Surekli bu pasayla ilgili bi olumlu haber cikti mi acaba diye haberlere bakiyorum. Akin Ozturk pasanin suclulugu/sucsuzluguyla ilgili teori kasmicam, yeterince var zaten. Ve evet, ta ilk gunden biyografisinden, durusundan, bakisindan, olaylarin cok hizli bir sekilde birimci adam olarak pasa'ya kalmasindan, sonrasinda verdigi ifadeden, diger personelin verdikleri ifadenin pasa'nin ifadesini dogrulamasindan vs oturu bu adamin sucsuz olduguna inaniyorum. Bugunku haberler de tuzu biberi oldu: Tsk dan gelen aciklama da bu pasa'nin ifadesini dogrular vaziyette. Eksi'de baslihi altina surekli entry giriliyor. Orada yazarlik hesabim olmadigi icin yazamiyorum ama burda eksi yazari bir arkadas varsa onun araciligiyla oraya bir fikir tasiyabiliriz diye dusundum. Fikrim su: Simdi bu pasaya ve diger personele suclari ispat edilmeden yapilan iskence zaten skandal. Ama malum turkiye bunu habercilerimiz sorgulamaya cesaret edemiyor diyelim. Ama bu pasa hukusi akar'i ve hakan fidan'i kendisine sahit gostermisken ve de en onemlisi bugun tsk pasanin ifadesini dogrulamisken neden hicbi haber kanali, haber sitesi bu adamin sucsuz olma ihtimalini sorgulamiyor. O kadar darbe ustune feto uzerine teori kasan haber kanallarindaki fikirlerine basvurulan insanlara bu adamin ifadesi, tsk nin aciklamasi sorulmuyo, uzerine konusulmuyo.. simdi belki kamuoyu olustutularak haber kanallari, en azindan yandas medya olmayanlari diyorum, aranarak bu durumu programlarina almalarini saglayabiliriz. Konu eksi sozlukte yazilirsa daha cok kisiye sunulabilir.

Not: darbe destekcisi degilim. Sadece bu pasanin durumunda fazla soru isareti birakan yer var. Suclu olma durumu tabiki soz konusu, oyleyse muebbet alsin isterim tabiki ama sucsuz olma durumuna karsi kirilan onuru nasil tamir edilir. Sucsuz ise kimseye soylenmeden, halkin cogu onu hain zannederken, zedelenen itibarinin bir sekilde duzeltilmesi lazim kanaatindeyim.

21 temmuz 2016 22:13

5. Öncelikle bu katliama sebep olan herkesin allah bin türlü belasını versin.

Bu adama en baştan beri takığım.Tüm darbecilerin sıra sıra dizildiği ve rütbelerinin söylettirdikleri videoda rütbesini gayet başı dik söylediğinde dikkatimi çekti.Bilmiyorum yani bir his ya suçu yoksa,yanlış zamanda yanlış yerde bulunmuşsa dedim.Belki yaşından dolayı gereksiz bir hümanizm kastım bilemiyorum.Sonra ekşi sözlükte adına açılan başlığı gördüm ve herkesin aynı şeyi düşünüp hissetmesine şaşırdım.Sapık gibi hakkında çıkan haberleri takip etmeye başladım.İfadelerinin tutarlılığı vs. İçime inanılmaz bir kurt düşürdü.Tabi ki bilemeyiz belki de kendisi gerçekten darbenin bir numaralı ismi ve herhangi bir başarısızlık durumunda fetöcülerin kendi aralarında anlaşıp aklamaya karar verdikleri,akladıktan sonra da kalan işlerini hallettirecekleri bir isimdir.Of bilmiyorum ya sanki az acı varmış gibi bir de haksız yere işkence gören var mıdır şüphesiyle üzülüyoruz.

Bize bunları yaşatan herkesin hepsinin en yakın zamanda gebermeleri dileğiyle.Size hümanizm yok pislikler.

21 temmuz 2016 23:16