girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (0)

25. Dün soru cevapta bir soru sorulunca uzun süredir deneyimlediğim için yorum belirtmek istedim. Öncelikle esmerim tenim koyu değil ( kış aylarında baya beyaz oluyor yüzüm yaza doğru gün işığı gördüğü an koyuluyor, bunu neden söylediğimi birazdan anlayacaksınızsndjk ) ama tüylerim simsiyah. Aşırı tüylüyümdür yani kolumu alsam belimle kolum arasındaki farktan sıfır kol giymeye utanıyordum yani. Göğsümün üstü bile tüylüydü bayağı. Hormonal değil bende ama genetik.

Bu arada tüm kadınlar tüylerini almalıdır da demiyorum. Bende aşırı belliydi ve çok rahatsızdım. Hayat kalitemi düşürüyordu.

Lazer hikayem yaklaşık 3 sene önce yüzle başladı. Yüz tüyleri biliyorsunuz ki öldürmüyor süründürüyor resmen. Okulu bitirince yüzümdeki tüylerden kurtulmak adına önce sapla aldırma işlemi yaptım. Devamlı kuaföre gitmeye üşendiğimden sıradaki durak epilyatördü. Yüzüme epilyatörle 2-3 defa uygulama yaptıktan sonra benim tüylerim oldu mu sana kıl. Ama nasıl kıl, favorilerimin olduğu yer yeşilimsi kıl kökleri belli oluyor falan. Acilen lazere başladım. İlk seanstan kıllar tüye dönüştü. Ama hala da 1 ay oldu mu gidiyorum. 

Kolaltıma 2 yıl oldu başlayalı. İlk 2-3 ay her ay düzenli gittim. Sonrasında 1.5 -2 aya çıkardım. Şuan tüy çıkmıyor. Bir kaç aydan bir çok ince (asla belli olmayan sadece kolaltımı güneşe tutunca oraya kenardan bakınca olduğunu görüyorum uzun süre sonra) çıkar. Bu etkiyi 1 yılda gördüm. Yaklaşık 6 seansta.

Diğer bölgelerime ise 2 seans daha gittim. Bikinim ilk defasında fazla seyreldi. 2 ci seansta 20% kıl vardı onları yaptı. O 20% geçen seans atış yapılmayan kıllardı. Çünki regl dönemindeydim kontrol zamanı, çok fazla iç bölgeye yapılmadı.

Bacaklarım deseniz daha ilk seanstan beridir tam dökülmedi. Yani atıl yapıldı, sonra böyle nokta nokta kaldı. Batık gibi. Kese yapınca uzun süre o zaman bazıları çıktı döküldü. Ama keselemeyi fazla iyi yapamıyorum galiba. Dökülenlerden sonra çıkanlar ise acayip ince çıktı ve seyreldi. 

Bel karın göğüs o kadar da seyrelmedi azacık seyreldi zaten geç etki eder tüyler ince diye o bölgelere. sadece çok geç çıktılar ve uzun süre pürüzsüzdü.

Şimdi gelelim acı ve fiyat. Acıya ben dayanıksızımdır. Yani kimse acımıyo dediği şeyler bile acı verir. Bende çok acı oldu. Fiyatsa ben Türkiyede yaşamıyorum. Türk parasıyla yaklaşık 200 lira tüm vücut ödüyorum. En yeni cihaz bu kullanılan yani şehirde en fazla tüm vücuta 250 alıyorlar böyle söyleyeyim.

Bu arada ten rengi konusunu yzmayı unuttum. Ben bronzken de en beyaz halimle de lazere gitdim. Korkulduğu gibi leke asla yapmadı. Her sene de yüzüm çok çabuk bronzlaşsa da , bu kadar kez deneyimlerken asla bu sorun olmadı.  Umarım herkes güzel sonuca ulaşır.

12 haziran 18:24 12 haziran 18:31

24. 4 yıl önce yaptırıp bacak ve koltuk altı bölgelerindeki tüylerden kurtulmamı sağlayan lazer. 4 yıl oldu ve hala geri çıkan bir şey olmadı. diğer yorumların aksine hiç acımamıştı ve hatta bacak seanslarında uyuyakaldığım olmuştu. bildiğiniz üzere alexandrite lazer için de tek çeşit makine yok ve bu yüzden bazı aletlerin acıtıyor olabileceğini düşünüyorum. bana kullanılan "cynosure apogee elite+" adlı makinede lazer atıcısının hemen yanında sürekli buz gibi soguk hava üfleyen yuvarlak bir başlık daha vardı ve noktasal yakma acısını hızlı bir şekilde azaltıyordu. geriye kalan his sadece hafif bir tırtıklama hissi gibi oluyor--iğne acısıyla alakası yok. bu acıdan etkilenmeniz için acı eşiğinizin çok çok düşük olması lazım. bu yüzden yukarıda bahsettiğim makineye sahip kliniklere korkmadan hoplaya zıplaya gidebilirsiniz.

16 mart 16:43 16 mart 17:48

23. hormonlarım kısmen bozuk olsa da başladım ve gayet memnunum, 4. seans bitti daha ama her yer bebek popo su gibi. bir kadının kendine yapabileceği en güzel yatırım. bacak ve genital çok acıyor :(

19 kasım 2017 01:34


22. Yüz bölgesinde o kadar çok tecrübem var ki. Alexandrite lazer açık tenli koyu kılları görüyor. Koyu ten isen alexandrite e yaklaşma.

Diğer yerlere bişey demiyorum ama yüz bölgesine alexandrite lazer değdirme, beyaz tenli koyu tüylerin olsa da. Çünkü ayva tüylerin daha da görünür hale geliyor ne yazık kı. Çenende tek tük varsa iğneli epilasyona git sakın lazer değdirme. Ama çok var tek tek zor olur dersen önce diod, sonra kalanları iğneli epilasyonla bitir. Tabi her şeyden önce hormonlarını ölçtür, boşuna kürek çekmemek için. Bunlar hep tecrübelerimden.

Asıl önemli olan ise yapan kişinin bilgisi. Hastaneye gidiyorsun doktor gözetimindesin tamam ama uygulayan kişi çok genç, deneyimsiz, özen göstermiyor. Yıllardır bu işi yapan birileri lazım, hem de doktor gözetiminde olması lazım; cilt bu sonuçta yanabilir. İkisi bir arada çok zor malesef :( Tüm İzmir'i tarayıp bulacağım bigün umarım.

24 şubat 2017 22:12

21. benim 6 seansta neredeyse bitti. tenim çok açık tüylerim de koyu kumral. roaccutane bitince kalan bikaç tel için yine uğrayacağım ama şu haliyle de yok gibi. benim gittiğim yer nişantaşı'nda. kol, alt bacak, koltuk altı ve genital için seans başına 250 lira. 6. seansta 200 aldı az kaldığı için. bundan sonrakilerde çok daha az alır, tek tük kaldı çünkü. lazer merkezi değil de estetik ofisi aslında doktor muayenehanesi gibi bir yer. ben gayet memnun kaldım.

24 şubat 2017 14:22

20. Evet kizlar kil, tuy konusunda (herhangi bir hormonal bozuklugum olmamasina ragmen genetik olarak) asiri sorunlu ve takintili birisiyim. 2015in aralik ayinda Denizli'de ozel bir klinige giderek basladim bu ise. Pek bir umudum yoktu cunku tuysuz bir bacak benim icin hayaldi diyebilirim. Sonrasinda haziran ayina kadar 4 seans gittim ve sonuc mukemmel alt bacak neredeyse bitti, ust bacak ise belli belirsiz. 2016 yazinda ise baya bronzlastigim icin 5.seansa ancak haftaya gidebiliyorum ona ragmen hayatimda hic bu kadar bile rahat edecegim aklimin ucundan gecmezdi. Merak edenler olursa klinik adini verebilirim , yuz bolgem icin de Ankara'da bir hastaneye gidiyorum ondan da asiri memnunum ayni sekilde bu surec hakkinda merak edilenleri cevaplayabilirim kizlar:))))

24 şubat 2017 14:14 24 şubat 2017 14:16

19. Hem alex hem diode denedim sadece bacaklarım azaldı geri kalan yerler aynı yüzümde de arttı bir de üstüne artık makinede mi estetisyende mi hata verdiğim parayla çektiğim acıyla kaldım. Buz lazeri denemeyi düşünüyorum şimdi tabi ki gittiğim yeri değiştirerek hiç dayanamıyorum ya ağlıyorum resmen bebek gibi seans esnasında aklımda bir yer var ama şöyle az acıtan işe yarayan bir yer biliyorsanız tavsiyelere açığım morartın kızlar.

17 ekim 2016 15:47


18. ertleye erteleye nihayet bu hafta başlayacağım epilasyon yöntemidir. gittiğim hastanede DİODE, ALEXANDRİTE ve ND: YAG lazer sistemleri birbirini tamamlayıcı olarak kullanılarak maximum etki hedefleniyormuş. nd yag lazeri araştırdım, koyu tenliler için kullanılıyormuş sevgili süslüler. benim gibi buğday tenli ve bronzluğu kolay geçmeyenler için ideal olabilir. (gizlinot: sanırım )lakin acı eşiği düşük ve ağdadan sonra bile mosmor bacaklarla dolaşan biri olarak nasıl bir acı yaşayacağım hayal edemiyorum (gbkz: :()

17 ekim 2016 15:32 17 ekim 2016 15:33

17. Beyaz tenli ve koyu renk tüylere sahip olduğumdan genital-kol altı ve bacak 3 seansta bitti. 3 seans ve seans sonrası 15. günde gittiğim kontrolleri de sayarsak 6 kez işlem görüp tüylerimi sonlandırdım.Aradan 1.5 yıl geçti ve tüylerim tekrar çıkmaya başladı.Önceleri çok rahatsız edici değildi ama şu an eski halime dönmüş durumdayım.Müthiş rahatlık aslında ama bana yaramadı. İğneli epilasyon araştırıyorum şimdi.

11 ekim 2016 22:02

16. tüm vücut yaptırıyorum ve henüz 3 seansım bitmesine rağmen tüylerimde ciddi azalma mevcut.

göbek deliğimin altında tek tük birkaç tane tüy vardı, o bölgeye iğneli epilasyon daha uygunmuş çünkü ayva tüyleri kalınlaştırabilirmiş. yani bu tarz ince tüylü bölgelere pek uygun değil. ancak genital, koltuk altı, bacak, kol yaptırıyorum; 1 lazer seansımdan öbür seansa kadar rahatım. Ne jiletle ne başka bir şeyle almama gerek kalmıyor, acıtmasına acıtıyorama ne kadar acı o kadar etkili. dayanınca bebek poposundan hallice bir cilde kavuşmak mümkün, sıkın dişinizi :)

11 ekim 2016 21:14