0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar (0)
  • medya (1)

1. sephora parfümeri'de tarafıma önerilen temizleme jeli. yani jelimsi, kremimsi bir şey. hassas, kuru, bol gözenekli ve üstüne bir de sivilceli tam baş belası olan cildime diğer kullandığım bütün ürünlerden çok daha iyi geldiğini söylemem gerek. cilt tonumu kısmen eşitledi fakat hala şüphelerim var. kuru cilde uygulanıyor ve ılık suyla temizleniyor, temizlenemiyor. yüzüme adeta krem gibi yapışıp kalıyor.

üstüne clinique'in bir toniğini ve shiseido'nun bir nemlendiricisini kullanıyorum. nemlendirici de gözenekleri sıkılaştırmakta başarılı diyebilirim, tam ismine eve gidince bakıp ona da yazacaklarım var. şimdilik iyiye giden cildin umarım bir gün tamamen düzelecek.

23 şubat 2015 12:02 ed.8 mart 2015 00:40

2. 2 aydan fazla süredir kullanmakta olduğum ürün. yüz temizleyici olarak kiehl's calendula kullandım bundan önce. o da sülfatsız ve oldukça memnundum, ama bitince değişiklik peşine düştüm. onun içinde de bir iki süper olmayan içerik olduğuna sonradan dikkat etmiştim.

cildim karma, t bölgesi yağlı, biraz hassas. sülfatlı temizleyiciler kurutup geriyor. fiziksel peelinge hiç gelmiyor. sebaceous filament, gözenek, siyah nokta durumları var.

misel su ve temizleyici olmak üzere iki aşamalı temizlik yapıyorum. makyaj temizleme yağlarının çoğunda bulunan mineral yağ da yanı şekilde cildime iyi gelmiyor.

bunun yapısı başta vazelinimsi. kuru cilde sürüyor ve ovalıyorsunuz. ovaladıkça yapısı incelip normal bir yağ gibi oluyor. ovalaya ovalaya temizledikten sonra ıslatıyorsunuz. suyla birleşince kremsi bir hal alıyor ve ciltten çıkıyor. biraz kalıntı bırakıyor gibi geliyor insana ama surata bir iki kez su çırpınca gidiyor.

başta ahanda bu kesin bişi temizlemez dedim. biraz alışmak gerekiyor eğer suratı köpürterek temizlemeye alıştıysanız. cildimi temizlemediğimi o sebaceous mudur ne, onun ve siyah noktanın artışıyla anında fark ederim. 2 hafta salsam artarlar çünkü. gayet güzel temizleniyor cildim. toniklediğimde de hiç bir kalıntı gelmiyor. yanak bölgemde geniş gözenekler var. onlarda da bir genişleme gözlemlemedim. her zamanki halleri. watsons'un meşhur mor silikon pediyle temizliyorum bazen. gerçekten derin temizlik yaptığını hissediyorum. cilt pamuk gibi oluyor. yağlanma da yapmadı. göze de kullanılıyor bu arada.

cilt hem yağlanmaya hem kurumaya meyilli olunca ürün seçimi zorlaşıyor. ben bunu bayağı beğendim. anti aging etkilerinden pek bir şey beklemiyorum, yıkayınca giden şeyler bunlar sonuçta. ürünün kenarında şeffaf bir cetvel var, içinde ne kadar kaldığını görmek için. sanırım eylül sonunda almıştım. hala 1/4ünde falanım sanırım maksimum. yani uzun süre gidecek bir ürün. başta çabuk biter sanmıştım. öyle azıcık almıyorum elime.

içeriğinde parfüm var. keşke olmasaymış. o zaman mükemmel olabilirdi. içeriğine (link: http://www.paulaschoice.com/beautypedia-skin-care-reviews/by-brand/algenist/_/GENIUS-Ultimate-Anti-Aging-Melting-Cleanser şuradan) bakabilirsiniz.

kısaca sevdiğim ve yeniden almayı kesinlikle düşündüğüm bir ürün. özellikle kuru ve hassas ciltlere, aşındırıcı ürünlere hemen tepki verenlere öneririm.

fiyatı sephora'da 100-110 tl arasıydı. 8-9 ay gideceğini düşünüyorum.

1 aralık 2016 23:15 1 aralık 2016 23:16

3. Ben bunu 1,5 yıl önce alıp kullanıp bitirmiştim. Şimdi karşıma çıkınca yorumlamak istedim.

İçi krem gibi yeşil renkte suyla bütünleşince beyaz bir süte dönüşüyor. Krem şeklinde hafif bir yağ gibi düşünebilirsiniz. Makyaj yapmadığım, işe gittiğim günler sadece bununla yıkıyordum. Makyaj yaptığım günler bir de üstünden yüz yıkama jeliyle geçiyordum.

Bu arada kullandığımda 23 -24 yaşındaydım. Cildim kışın kuruyan yazın yağlanmaya meyilli karma bir cilt.

Avantajları:

1- bunu kullandığımda cildim daha az kuruyordu.

2- sivilce çıkarmadı, alerjik reaksiyona sebep olmadı.

3- öbür cilt temizleme yağları gibi cildi yağlı yağlı bırakmıyordu.

4- kokusu çok güzeldi.

Dezavantajları:

1- makyajı tamamen çıkarmıyordu. Bb kremi vs tamamen çıkaramıyordu yumuşatıyordu sadece.

2- gözümü bulanıklaştırıyordu. Sonrasında gözümü iyice suyla yıkasam da 10 15 dk bulanık görüyordum. Hiç bir üründe böyle bir şey görmedim.

3- zararını görmediğim gibi bir yararını da göremedim (ışıltılı bir cilt vs. Yaratmadı)

4- fiyatı yüksekti diye hatırlıyorum

2 aralık 2017 00:32 2 aralık 2017 00:34