yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. (gbkz: fransızca) kadın dost anlamına gelen kelime. (gizlinot: erkek olana ami deniliyor) (gizlinot: evet fransızcada herşeyin bir cinsiyeti var)

  24 eylül 2014 16:27

  2. Tanecikli temizleyicisini ben de severek kullanmama rağmen 2-3 günde bir kullanıyorum. günlük temizleyici ama yine de korkuyorum kızarıklık yapmasından o yüzden aralıklarla kullanıyorum.

  24 eylül 2014 17:13

  3. Cruelty free olduğunu öğrendiğimde gözlerimde kalpler beliren firma. Ülkemizde bu tarz ürünler o kadar az ve pahalı ki çok mutlu oluyorum gratis bize böyle güzellikler yapınca. Suan elimdekileri bitirmeye çalışıyorum, bitince ilk isim amie ürünlerinden edinmek olacak. Makyaj temizleyicisi yağlı olmadığından çok çok iyi temizlemiyormuş rimeli duyduğum kadarıyla. Olsun rimelimi tam çıkartabileyim diye hayvanlar ölsün istemiyorum zaten.

  edit: aldım, denedim, beğendim. çift fazlı olmadığından sanırım bi berraklık verdi gözlerime, makyajı sildikten sonra.

  24 eylül 2014 17:29 15 ekim 2014 09:57


  4. Skin Shield Daily Moisturiser ve Radiant Dawn Exfoliating Daily Wash ürünlerini yeni denemeye başladığım marka. Yüz yıkama jeli (yada peeling de diyebilirim) içerisindeki tanecikler yüzümü çizecek, canımı yakacak boyutta değillerdi. Yıkadıktan sonra gerginlik oldu ama daha gerginlik oluşmayan jel bir ürünle karşılaşmadım (cilt tipim kuru). Nemlendiriciye geçince artıları;

  -spf 15, anti-ageing içermesi,

  -Paraben, sülfat, mineral yağlar içermemesi,

  -vejeteryan olması

  -cruelty free olması

  Eksi yönlerine geçicek olursak kullandığımda ilk fark ettiğim ürünün sim içermesi hatta önce belki elimde vardı nemlendiricide sim olmaz ki diyip yüzümü yıkayıp tekrar sürdüm yok yine simli inanamadım. Kutusunda simli olduğuna dair bir yazıda bulamadım açıkçası bu beni rahatsız etti ama kimisininde hoşuna giden bir özellik olmuş. Sim diyince öyle uzaktan belli olan kocaman simler değil ama yapay ışıkta yüzünüzü incelediğinizde belli olan simler (güneş ışığında nasıldır bilmiyorum dışarı çıkmadım hiç). Nemlendirmesini de yeterli bulmadım ama emiliminin oldukça hızlı olduğunu makyaj yapacağım zamanlarda simli olmasaydı kullanacağın bir krem olurdu. Şimdi annemin test etmesini bekliyor o benim kadar takıntılı değil simlere. Bu arada arkadaşıma bak bu krem simli yüzümü incele dediğimde hemen fark etmedi ama fark ettikten sonra neyse sende parlak parlak gezersin artık dedi beni kremden soğutan bu da olmuş olabilir. Ürünleri gratisten alabilirsiniz. Sanırım 15-20 lira arası fiyatları ben bayram indirimiyle 12-16 gibi bir şeye aldım diye hatırlıyorum.

  8 ekim 2014 08:02

  5. türkiyedeki sayılı hayvanlar üzerinde test yapmayan "doğal" ve uygun fiyatlı markalardan. ben günlük nemlendiricisini kullanıyorum (25 lira), çok memnunum. bu tarz markaların türkiyede daha çok duyulmasını isterdim, umarım yeterli satış yapıyolardır ve çekilmezler, aslında cilt bakımı dediğmiz şey çok basit. insan yüzünü yıkasa ve nemlendirse yeterli oluyor ve bence bunları yapmak için yeterli bir marka. hayvanlar üzerinde test yapmayan bir markaya ulaşmak bu kadar kolayken (gratiste bulunuyor) neden test eden alternatifler kullanılmak zorunda anlayamıyorum.

  16 aralık 2014 19:00

  6. lush'tan sonra yüzüme bu kadar iyi gelen bir yüz temizleme jeli daha yok. cildim karma, tanecikli olması peeling ihtiyacını ortadan kaldırıyor. artık türkiye'de yok sanırım, gratislerde bulunmuyor. çok üzülüyorum.

  23 ocak 2016 22:01

  7. skin shield daily moisturiser isimli nemlendiricisi şimdiye kadar kullandığım en güzel nemlendirici olan marka. ama ne yazıkki artık gratislerde satılmıyor. keşke stoklasaydım zamanında. saçma sapan dirty works ürünlerini getirtene kadar amie'nin ürünlerini satmaya devam etselerdi çok süper olacaktı ya neyse!

  21 nisan 2016 03:46


  8. Hayvanlar üzerinde deney yapmadıklarından ve temiz içerikli olduklarından oldukça merak ettiğim marka. Bu başlığa yazan bir yazar sayesinde haberim olmuştu, hatta onunla da mesajlaştık fakat artık hiçbir gratiste, hiçbir ürünü yok, hatta adını bile duymamış gratis çalışanları. Ben de firmaya mail attım, cevap gelince bu yazıyı düzenleyeceğim.

  Düzenleme: bir kişi sevmemiş bu girdiyi. Sanırım düzenlemediğim için, firmadan cevap gelmediği için düzenlemedim. Yani ordaki bilgi hâlâ güncel.

  21 nisan 2016 14:27 17 mayıs 2016 21:15

  9. Bence en az (bkz: Gosh ) kadar ayıp edilen, yazık olan bir marka. Ben günlük temizleyicisini almıştım, bir de günlük skin shield adlı, gfk 15 içeren nemlendiricisini satın aldığımı hatırlıyorum. Esasen çok yağlı cilt dostu bir nemlendirici değil, daha kalın yapılı fakat parlak cilt dokusu oluşturması bakımından ara ara kullandığım, hiçbir şekilde akne oluşturmayan bir nemlendirici olmuştu. Biraz daha çabuk yağlandırıyordu sadece. Ben bunu stoklamışım meğer, haberim yok. Hiç beklemediğim bir yerden çıkınca hazır evdeyken sabahları kullanmaya başlayayım dedim. Hepi topu üç ürünü getirilen, onlar da fazla tutulmayan bu doğal içerikli ve deneysiz marka adına çok üzgünüm. Simple ve dirty works gibi markalar yerine bunun kalması ve ürün yelpazesinin genişletilmesi gerekirdi.

  6 nisan 2020 16:53