girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (1)

1. benim bu. odama kaçtıktan sonra da arkamdan gelip açıklama yapmışlardı. şu an hatırlayıp bir travma daha geçirdim.

ukte: (yazar: uyumsuzdefnekaman)

24 kasım 2015 20:07

2. Ben de eylem halinde yakalamadım da seslerini duymuştum. Eve hırsız girdi sanıp korkudan yorganın altından ağlamıştım. (Gizlinot: çocukken salak olmak) Göz yaşlarımın hesabını kim verecek? (ybkz: dkkdsjsga) gerçekten bu konuları tabu etseniz de etmeseniz de iğrenç bir his yav. Üstüne üstlük anne babanın yaşı aşırı büyükse.

25 kasım 2015 13:51 25 kasım 2015 13:52

3. Eylem sırasında yakalamadım ama 12 yaşındayken sesler duymuş ve babam spor yapıyor sanmıştım. Çünkü gerizekalıydım. (gizlinot: bir nevi spor gerçi asdfasdf )

25 kasım 2015 14:14


4. Hiç başıma gelmemiş olaydır. Gerçi bizimkilerin seviştiklerini de pek zannetmiyorum. Keşke sevişselerdi belki araları daha iyi olabilirdi.

25 kasım 2015 14:34

5. Yörüklerin bu konuda cokca tecrubesi oldugunu dusundugum deneyim. Yani hadi biz farkli oda, duvar, kapi falan diyoruz da adamlarsa koca bir cadirdan baska sey yok ve maasallah coluk cocuk da bol. Insan nereye kacacagini, napacagini bilemez.

25 kasım 2015 15:09

6. (yazar: gevrek) çok doğru bir noktaya değinmiş. Ben bir Yörük köyünde görev yapıyorum ve burdaki çoğu aile maalesef çocuklarıyla aynı odada uyuyorlar, dolayısıyla ne yaparlarsa çocuklarının yanlarında yapıyorlar. O yüzden de duyduğum çok fazla ensest ya da pedofili hikayesi var ne yazık ki.

25 kasım 2015 15:17

7. ben seslerini duymuştum da hiç etkilemedi yani.

sevişecekler tabii.

şimdiki aklım olsa, mutfak tezgahını da kullanabilsinler diye 1 haftalığına babaanneme falan giderdim.

çok iyi bi evlat değil miyim ya ? *.*

25 kasım 2015 15:42 25 kasım 2015 15:43


8. Çocuk psikolojisi açısından sıkıntı yaratan bir durum. Bununla ilgili şahit olduğum bir olayı anlatayım.

2-3 yıl önce erkek öğrencilerimden bir kaçı yanıma gelip bir kız öğrenci hakkında şikayette bulundular, kız öğrenci erkek öğrencilerle yalnız kaldığı zaman eteğini açıp altını gösteriyormuş,durum devam edince erkek çocuklardan birkaçı utanmış yanımıza gelmiş bu olayı bize anlatmıştı. İyi ki de paylaşmişlar, bu durum kötü niyetli biri ile yaşansaydı sonuçları çok daha kötü olabilirdi.neyse, Konuyu derinlemesine araştırdık, psikolojik danışman yardımı ile ögrendik ki, çocuk anne ve baba ile aynı odada uyuyor, kadın uyumadan önce sevişecekleri zaman önce eteğini açıyor sonra olaylar gelişiyor falan, bizim kız çocuğu bunların hepsine şahit oluyor. Soyut düşünme dönemine gelmemiş çocuklar model alma yoluyla ögrenirken, doğruyu yanlışı ayırt edemiyor. Kimi örnek alıyorsa davranışlarını kopyalıyor. İşin daha da kötüsü ilk başta durumu aile ile paylaşmakta çekindik, baba kız çocuğuna kötü bir tepki verir, dayak atar, okula göndermez vs gibi sonuçlar doğurabilir diye.

Ebeveynlerin çocukları cinsel yönden eğitmesi ile bu durum birbirinden çok farklı, "aman nolacak gayet normal, görsün öğrensin" gibi düşünceler çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir, dikkat.

25 kasım 2015 16:33

9. geçen sene trt'de barnak izi tarzında bir program vardı. orada bir adam işlediği cinayetin sebebi olarak, çocukken anne ve babamın şeysine tanık oldum ifadesini vermişti.

günlük tarzı kitap okumuştum. orada ise kızcağız, korkuyor. babam annemi yiyor diye düşünmüştü.

şimdi sadece ana baba mı kaldı. apartmanı duyuyoruz.

25 kasım 2015 17:55

10. sdklfjslkfjsdf bir tek ben çok mutlu oldum galiba oleyy be sevişiyorlar diye askldajdlkajdsk aslann babammm bee kimin annesiii aslanlarım benim.... mehter marşı çalasım geldi valla. dklsjdfksd

edit:sadece ses duydum o kadar

25 kasım 2015 18:09 25 kasım 2015 19:02