yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar (4)
  • medya (2)
  5

  1. Aqua Di Polo markasının, diesel loverdose'a muadil gösterilen 50 mllik parfümü. açılış notalarında; kırmızı kara biber ile dengelenmiş tatlı portakal çiçeği ve armut ağacı notaları, orta notalarda kahve,yasemin ve acı badem, dip notalarında ise vanilya, sedir ağacı ve kaşmir ağacı bulunuyor. Loverdose'u yıllar önce deneyip çok ağır bulduğumu hatırlıyorum. Zamanla insanın tercihleri değişiyor tabii. Fragrantica'dan baktığım kadarıyla Loverdose, orta notalara doğru daha da tatlı kokmaya devam ediyor fakat la rocca'da o tatlılık kahve ve acı badem ile dizginlenmiş biraz,o yüzden burnu fazla yormuyor. Pandemiden ötürü, gidip test etme şansım olmadı fakat fırsatını bulursam iki parfümü kıyaslamak istiyorum.

  La rocca'ya dönecek olursak; yayılımı oldukça kuvvetli, kalıcılığı ise yüksek. Tenimde 8+ saat, kıyafetlerimde ise 24 saat(gizlinot: sonra yıkamam gerekti ama eminim daha da uzun süre kalabilirdi) kalarak oldukça sağlam bir performans gösterdi(gizlinot: bu durum muhtemelen içindeki yüksek alkol oranına bağlı fakat o rahatsız edici alkol kokusunu asla almıyorsunuz sıkınca) Yalnız bu parfüm kesinlikle hafif bir parfüm değil o konuda tekrar uyarımı yapmak isterim ve gündüzden ziyade geceye, yazdan ziyade kışa daha uygun. Uygunluk demişken fiyatından da bahsedeyim, indirimde 60 lira civarına alabiliyorsunuz, bazı sitelerde daha da düşük fiyatları olabiliyor, kontrol etmekte fayda var. 25+ yaşındaysanız, vanilya ve sedir kokularını seviyorsanız hazır havalar soğuyorken kesinlikle şans vermenizi tavsiye ederim.

  NOT: Parfümden bağımsız olarak markayla ilgili birkaç şey söylemek istiyorum. Benim markayla tanışmam bu parfüm sayesinde oldu ve parfümün notalarını ararken (link: https://www.aquadipolo.net/urun/aqua-di-polo-la-rocca-kadin-parfum-50-ml/ kendi internet sitelerine) bakayım dedim. Fakat parfümle ilgili hiçbir bilgi yok. Bu durumu kınadım bir miktar. Umarım bir düzenleme yaparlar, bu şekilde çok baştan savma duruyor internet siteleri çünkü.

  Düzenleme: anlatım bozukluğu

  ilgili medya:
  2
  18 ekim 2020 17:40 19 ekim 2020 01:33

  5

  2. ülkemizde trendyol gibi kozmetik de satan online alışveriş sitelerinde ve bazen watsons'larda satılan italya menşeili "aqua di polo (1987)" markasının; "original" ve "sense" isimli iki versiyonu bulunan; 50 ml. cam ambalaj içerisinde 25-50 tl arasında değişen fiyatla satışa sunulan çiçeksi ağırlıktaki parfümleridir.

  parfüm tarif etmekte pek iyi sayılmam o sebeple de her ikisinin de notalarını yazmak istedim. la rocca sense edp.'nin notalarını hiçbir yerde bulamadım, olur da denk gelirsem bu girdiyi muhakkak güncellerim ancak la rocca orijinal edp.'nin notaları şu şekilde imiş: açılış (üst notalar) notaları kırmızı kara biber, tatlı portakal çiçeği ve armut ağacı; orta notalar kahve, yasemin ve acı badem; alt notalar vanilya, sedir ağacı ve kaşmir ağacı.

  ben bu parfümün sarı siyah ambalajlı olan orijinal versiyonunu bim'e geldiği zaman 25 tl fiyatla satın almıştım; pembe ambalajdaki "sense" versiyonunu ise yılbaşı indiriminde 20 tl fiyatla watsons'tan satın almıştım. her ikisinin de kokusunu beğeniyorum ancak "sense" olan versiyonunda orijinalindeki şekerli notalar yerine çiçeksi notalar daha baskın gibi. tenimde kalıcılıkları yüksek olmasa da kıyafetlerde 5-6 saat kadar kalıcılıkları var. bahsettiğim fiyatlar için fiyat/performans ürünü olduklarını ve günlük kullanım için tekrar tekrar satın alınabileceklerini düşünüyorum. bu parfümler daha önce kokladığım herhangi bir high-end parfüme bence benzemiyor bu yüzden muadillik konusunda yorum yapamayacağım ancak 25 yaş üstü çiçeksi-oryantal ve hafif şekerli kokulardan hoşlanan tüm kadınlara tavsiye edebileceğim nitelikte baş ağrısı yapmayan, migren tetiklemeyen, alerji azdırmayan parfümler olduklarını söyleyebilirim.

  24 mart 2021 13:24 24 mart 2021 13:25

  2

  3. Bu parfümün "sense" ve "rouge" versiyonlarını indirimden almıştım. Kalıcılık ve yayılım bakımından sınıfta kaldılar. Son derece sıradan kokuyorlar ve kendini belli eden, ben buradayım diyen bir koku kalitesi de yok. Aslında notalarına bakınca hoşuma gitmişti bu yüzden benim için biraz hayal kırıklığı oldu. Ben de oda parfümü olarak kullanmaya başladım. İkisini 100 liraya aldığım için çok şikayet etmeye gerek yok ama biraz daha iyi olmasını beklerdim.

  17 mayıs 2023 22:15