yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

  1. Bu makası icat edeni çok hayırla anıyorum.Ya kardeşim nedir bu ara makas aşkınız?he?Tamam gür saçım var ama olmaz ki bu kadar da kuşa çevrilmez ki bir insan.Yaklaşık iki ay önce omuzlarımda olan saçlarımı kestireyim dedim demez olaydım:(Kuşa döndüm resmen.Ellerine alınca duramıyorlar.

  1 aralık 2015 17:03

  2. üzerimde kullanılmaması gerektiğini farkettiğim makas. lisedeyken berber saçımı kısaltmadan kısa göstermek amacıyla kullanırdı. -erkeğe uzatmak yasaktı bizim lisede- (gizlinot: hocalarla kavga etmeyi göze alıp uzattım o ayrı eheeheehe) üniversiteye geçtim hala ara makasını bırakamadı.

  zaten incecik dümdüz ve seyrek saçım var, üstüne üstlük devasa alnım saçımı önlerden dökülmüş gösteriyor(gizlinot: :'(). uzak durayım en iyisi şu aletten.

  1 aralık 2015 17:52 1 aralık 2015 17:53

  3. Beni kuaföre küstürmüş makastır.

  Upuzun, ince telli, kıvırcık saçlarım vardı. Şimdiye göre nispeten çoktular. Sonra çok sevgili kuaförüm "ne bu kezban gibi uzatmışsın." diyerek önce boydan kısalttı. "Dur kabarmasın, ara makas atayım" diyerek bu makasla tanıştırdı beni. Neredeyse 10 sene olacak, saçım bir daha eskisi gibi olamadı. Ha tabi sadece ara makasla alakalı da değildir belki. Ama o kesimden hiç memnun kalmamıştım, tüm suçu ona atabilirim.(gizlinot: swh) Bence saç kabarıklığı için uygulanacak en son çözüm olmalı. Hele benim gibi ince telli, nispeten seyrek saçlarda hiç uygulanmamalı.

  2 aralık 2015 11:37


  4. bir ara makas mağduru da benim.gür ve dalgalı (gizlinot: köpükle çok güzel bukleleri olan ) saçlarımı kestirdiğim bir kuaför kabarmasın dediğim için ara makas attı ve 1,5 yıldır saçım kendine gelmedi.

  sonra tabi memleketteki kuförümden başka kuaföre gidip saç kestirmemeye and içtim.(gizlinot: kahrolsun ara makas)

  2 aralık 2015 11:43

  5. Bende de kuyruk acisi birakan alet.

  Iki sene once sacimi buyuk bir gafletle kendi kuaforume kestirmedim. Adam napicaksin katsiz kesimi gel sana guzel bi kat verelim dedi. Ben de saf saf tamam dedim. Sonra saclarim inceldi, dalgasi gitti. Kendini toparlayana kadar kestirmedim. Daglasi yerine geldi cok sukur ama eskisi kadar cok sacim yok artik ve butun suc ara makasin.

  Bir de eski bir arkadasimin saclari cok gur ve kivircikti. Kuafore gidip aralardan saclarini diplerinden kisacik kestiriyordu ki o gurluk gitsin, saclarini toplayabilsin. Sonra noldu azaldi mi saclari bilmiyorum artik gorusmuyoruz ama boyle bir islemi ilk kez onda gormustum. Ara makas islemine bu da girebilir bence.

  2 aralık 2015 12:06

  6. bunu (becerebilen bir kuaförün elinde) seven bir tek benim herhalde.

  bunun geniş dişlileri var. dalgalı saçlarımda ringlet bukle oluşumu sadece bu makası kullanmakla mümkün oluyor. yıllardır bu makası kullanmayı kabul eden ve becerebilen bir kuaför de bulamadığım için saçma sapan dalgalı düz arası saçlarla geziyorum. son gittiğim kuaför de "ben ara makasının yaptığı işi makasla yapıyorum" diye saçlarıma "point cutting" denen tekniği uygulamasın mı? leş, kedi tüyü gibi kaldı saçlarım. kıvrılsa sorun değil ama yine kıvrılmıyor.

  benim katlarımın uçları dümdüz kesilince, inceltilmeyince, kütük gibi oluyor. normalde çok uysal olan saçlarım ağırlaşıyor, maşa bile tutmuyor. derdimi seveyim, yalnız mıyım süslüler? yok mu derdime çare bir kuaför?

  2 aralık 2015 12:07

  7. iğrenç bir dönemden geçerken saçlarımı kestirip yenileneyim düşüncesiyle birkaç saat önce kuaföre gittim. Normalde hiç böyle yapmazdı ama bana sormadan saçlarıma ara makas attı. Attığı yetmezmiş gibi söylediğimden de daha kısa kesti. Bu boyu severim normalde fakat bir de gür, kıvırcığa yakın dalgalı saçlarıma ara makas atınca azıcık kaldı. Saatlerdir ağla ağla öldüm. Dur süslüye gireyim de neler yazmışlar bakayım. Belki yüzüm güler derken bu başlığa girdim ve yazılanları okuyunca bir o kadar daha ağladım. iyi olayım derken daha kötü oldum. Şu an beddua ede ede ağlamaya devam ediyorum.

  13 temmuz 2018 16:48 13 temmuz 2018 16:50


  8. Sanırım sözlükte tek memnun kalan benim bu ara makastan. Saçlarım kalın telli, gür ve dalgalı. Çocukluktan beri aynı kuaföre gitmeme rağmen hiç bahsi olmadığından uygulatmamıştım saçıma. Hatta bu işlem uygulanmadığı  zamanlarda saçlarım aşırı elektrikli, kabarık ve kötü görünüyordu. Bir gün ablam kendi saçlarında attırırken bana da attırdık ve o günden beri saçım toparladı. Hiçbir kancalı toka tutmazdı annemin topladığı. Şimdi de azalmadı pek saçlarım ama daha kolaylaştırdı işimi kesinlikle, üzerinde hakimiyeti sağlayabiliyorum. Okuduklarıma göre memnun kalmayanların geneli ince telliler ama kalın telliler bence bir şans vermeli

  13 temmuz 2018 17:01

  9. Bu kış uçlarına ara makas atmıştı bir kuaför bana sormadan. Üzerine iki defa kestirip kurtuldum o kısımdan. Benim saçlarım kalın telli gür ve düz. Bence hoş bir uygulama değil memnun kalan olabilir ama saçın tepesi gürken ucunun ince olması görüntü olarak hoş olmuyor ve bu işlem saçın üst tabakasına yapıldığı için üstler tel kadayıf gibi oluyor tiftik tiftik havaya kalkıyorlar. hepsi farklı boy bir de ben hiç sevmiyorum. Memnun olmayan ve kuaförü habersiz kesenler acımadan kestire kestire kurtulsunlar bence ve muhakkak kuaför sandalyesine oturmadan uyarın ara makas istemiyorum diye. Bazı kuaförler müşterinin saçını kendi malı sanıyor bu rahatlık sinirlerimi bozuyor.

  13 temmuz 2018 17:11 13 temmuz 2018 17:20

  10. Ne zaman ara makas attırsam, baska kuafor gorunce ayy saçını kim böyle kesti bu boyle mi yapılır vs diyor. Fön çektirince işte saçına ara makas attırmışsın o yuzden üstleri kabarık oldu diyor. At suçu ara makasa gitsin, oh. 

  14 temmuz 2018 13:04

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar