yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (325)
  • medya (0)

  1. Arkadaşlık bağının sağlamlığına göre değişecek sebeplerdir.

  Ama eski yeni her arkadaşlığı bitirecek ortak sorunlardan biri : Sizin üzerinizden kendini yüceltme çabası. Bir bakıma sizi sürekli gömüp kendini üste çıkarması.

  İlişki bitirir, net.

  Ukte: (yazar: muskulpesentim)

  10 eylül 2016 00:44

  2. benim için tek ve en önemli sebep yalan. yalanın olduğu yerde hiçbir şey eskisi gibi olmuyor, 20 yıllık arkadaşımla tam da bu sebepten görüşmüyoruz çünkü.

  10 eylül 2016 00:54

  3. (yazar: skyfall) un dediği gibi çoğu arkadaşlığım bu sebeple bitti. hatta hepsi diyebilirim. biri giydiğimi küçümser, bacakların kalın der. kendi kalın bacaklarını normalleştirir. diğeri her yaptığımla kendince alay etmeye çalışır, yanımda bir garip tavırlarla olmadığı bir imaja bürünür. bir başkası buna benzer şeyler. sanırım ben artık iki kadının arkadaşlığına inanmıyorum. o yıllarca görüşmese de eski günlere dönebilen, dertlerini koşulsuz şartsız, yadırganmadan paylaşabilen insanlar annemin zamanında kaldı. şimdi çok iyi dediğin, dostuz biz dediğin arkadaşlık bitmeye mahkum oldu galiba. bu sebeplerle bitiyorsa iyi oldu, bitsin diyorum. ne gerek var beni yoran insanlarla bir şeyler paylaşmaya. ama insan üzülüyor da tabi. bir de sizin bir başarınızda ya da mutlu bir anınızda mecburiyetten, ayıp olmasın diye tebrik ederken gözlerinde o fesat ifadeyi yakalayınca varsın olmasın diyorsunuz.

  10 eylül 2016 00:58

  4. farklı şehirlerde olunan sürede her iki kişinin de değişmesi, ama zıt yönde. ya da biri aynı kalırken, diğerinin büyümesi.

  10 eylül 2016 01:12

  5. -eski sevgilinizle hepiniz aynı ortamdayken siz arkanız dönük telefonla konuşurken bir anda önünüze döndüğünüzde onların öpüştüğünü görmek ve arkadaşlığı bitirmek

  -öteki arkadaş tarafından kullanıldığını söylediğimizde "sen beni kendi tarafına çekmeye çalışıyosun" diye bir cevap almak sonucu arkadaşlığı bitirmek

  -arkadaşınız siz ve onun sevgilisi üç kişi cafe de otururken sevgilisinin size terbiyesiz laf etmesiyle birlikte arkadaşınızın sessiz kaldığını gözlemlemek ve arkadaşlığı bitirmek

  -arkadaşınızın diğer arkadaşlarının semt barzosu olduğunu görmek ve saçma kol bacak façası muhabbetleri dinlemek istememek, arkadaşınızın da ötekilere benzediğini görmek ve arkadaşlığı bitirmek ( bu tercih meselesidir, konuşursun düzelmezse psikolog önerirsin. reddederse bitirirsin. ben öyle yaptım )

  -arkadaşınız size sevgili kıskançlığı yapıyorsa, uyarıldığı halde ısrarla devam ediyorsa arkadaşlığı bitirmek

  -sizi sadece dert dinleyici olarak görüyorsa, halinizi hatırınızı, derdinizi sıkıntınızı sormuyorsa, siz de bundan rahatsız olduğunuzu söylediğiniz halde hala ısrarla devam ediyorsa bitirelebilir

  * bunlar benim yapacağım şeyler, hatta yaptığım şeyler. herkes bunu yapsın demiyorum, benim gibi çok sıkıntıya gelemeyen insanlar için alternatif sundum.

  10 eylül 2016 02:39

  6. Kendisini çok sevdiğiniz için erkek arkadaşınızla tanıştırmak istediğinizde, sizin sözlüklerde yazar olduğunuzu gündemi aktif olarak takip ettiğinizi ve fikir sahibi olduğunuzu bilmesine rağmen konuyu siyasete getirip "sen sıkılırsın şimdi bu konulardan" deyip sanki ortamdaki yabancı benmişim gibi sohbeti iki kişiliğe indirgeyip beni ekarte etmeye çalışması ve ben orda yokmuşum gibi davranması. Arkama yaslandım ve konuşmadım ben de sadece izledim. Birlikte dönerken daha otobüste telefonum çalınca "kiim o muu?" Diye yıkılışına şahit olmak. Erkek arkadaşınızı etkilediğinden çok emin oluşu ve bir daha sizi aramayacağını falan düşünmesi.

  Ekleme: bunu bir arkadaşıma daha yapmıştı yani kız anlatmıştı ama ben sana öyle gelmiştir ya yapmaz sen yanlış anlamışsındır demiştim, yapıyormuş valla.

  10 eylül 2016 10:31 10 eylül 2016 10:35

  7. Yalan ve ikiyüzlülük arkadaşlığı bitirmek için en büyük sebeplerdir bence

  şahsen 4 yıllık dostum, kardeşim dediğim insanı, başka bir kızın arkasından sürekli gelip bana konuşup, sonra yüzüne canım cicim demesinden dolayı silmişimdir.

  ben anaç bi insanımdır, dostum dediğim insan gelip bir kişi hakkında kötü ve sinirli konuşunca ister istemez dostumu koruma içgüdüsüyle ben de o insana değişik bir gözle bakmaya başlarım. Kız (sözde dostum) bana geliyor, "ya şu kızı alcan duvardan duvara vurcan, öyle ... böyle ...., geçen gün bana şunu yaptı biliyo musun ... " dicek, ben de koruma iç güdüsüyle o kıza sinir olcam sözde dostuma böyle şeyler yapıyo diy , ama sözde dostum gitcek bu lafları söyledikten 1 saat sonra o kıza "yaa bebeğiiiimm <3" dicek. (ve bunu sürekli yapcak)

  oldu!

  see you diyoruz böyle durumlarda

  ikiyüzlü insanlardan oldum olası nefret etmişimdir

  10 eylül 2016 10:44 10 eylül 2016 10:46

  8. Suçu kurbana yıkabilmenin mağduriyetini yaşamak, yani yeterince uzaklaşıp arayı baya açtıktan sonra gelip "bir problem mi var, niye bizden uzaksın? " sorusu ile başlayan iğrençleşme.

  Sevginizin sömürülmesi, her anında yanında olmanıza rağmen bunun iyi, kötü hiçbir günde karşılığını alamamak. Her durumda yalnız kalmak. Bunun anlatılmasına rağmen yine sömürülmek, yine yalnız kalmak...

  Bencil, vicdan yoksunu, sizi ve sevginizi sömüren, sizi salak yerine koyan, vefasız, herşeyden bir karşılık arayan, güveninizi boşa çıkaran insanları hayatınızdan çıkarın. sadakat sadece çifler arasında değil, her ilişkide önemlidir. Başta çok zor olacak, en iyi ben bilirim. Ama dünya varmış diyeceksiniz <3

  10 eylül 2016 12:37

  9. Sizi bir daha görmek istemediğini, sizi sevse de ona kötü anılarını hatırlattığınızı söylemesi. Karşınızdaki böyle söyleyince bitiyor, arayamıyorsunuz.

  10 eylül 2016 13:03

  10. Konuşma esnasında kendinizle ilgili bir şeyden bahsederken(gizlinot: dert olmak zorunda değil , size dair herhangi bir şey) bir anda konunun tamamen ona dönmesi. Kısaca, anlattığıniz şeyle zerre ilgilenmemesi, yalnızca kendinden bahsedebilmesi için bir an önce susmanizi beklemesi. Konuşmayı bitirdiğinizde ayıp olmasın diye iki cümle edip konuyu tamamen pas geçmesi.

  Mesaj attığınızda görmesine rağmen kafasına estiği zaman cevap vermesi. Çoğu zaman da ilk mesajı o atsa bile cevabiniza geri dönmemesi.(gizlinot: neyin kafası olduğunu gerçekten anlayamadım. Madem cevap vermeyeceksin niye mesaj atıyorsun?)

  Kıskançlık ve eziklik içinde olması. Bu çok ciddi bir sorun, çünkü siz kendinizde olan güzel bir şeyi, rahatsız hissetmesin diye söylemeye bile çekinirsiniz ama o devamlı size hava atmaya çalışır.

  Yüzüne karşı canım cicim yaptığı insanların arkasindan konuşması, bunu defalarca fark etmeniz. Hani en yakın arkadaşındi? Diye sorduğunuzda "ya seviyorum tabii ama gıcık bi kız yaaaniiiiig" diye kivirmaya çalışması. (gizlinot: bu nasıl bir kivirmak?)

  Sadece ihtiyacı olduğunda arayıp sorması. Yani sizi kullanmaya çalışmasi. Konuşacak kimsesi kalmadığından ve en önemlisi onu çevresindeki insanlardan çok daha fazla onemsediginizi bildiğinden size koşar. Çünkü büyük ihtimalle arkadaşım dediği insanlar da sahtedir. Kendisine gerçekten değer veren insanları da davranışlarıyla sogutmuştur

  10 eylül 2016 13:27 10 eylül 2016 16:22