sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (313)
 • medya (0)

1. Arkadaşlık bağının sağlamlığına göre değişecek sebeplerdir.

Ama eski yeni her arkadaşlığı bitirecek ortak sorunlardan biri : Sizin üzerinizden kendini yüceltme çabası. Bir bakıma sizi sürekli gömüp kendini üste çıkarması.

İlişki bitirir, net.

Ukte: (yazar: muskulpesentim)

10 eylül 2016 00:44

2. benim için tek ve en önemli sebep yalan. yalanın olduğu yerde hiçbir şey eskisi gibi olmuyor, 20 yıllık arkadaşımla tam da bu sebepten görüşmüyoruz çünkü.

10 eylül 2016 00:54

3. (yazar: skyfall) un dediği gibi çoğu arkadaşlığım bu sebeple bitti. hatta hepsi diyebilirim. biri giydiğimi küçümser, bacakların kalın der. kendi kalın bacaklarını normalleştirir. diğeri her yaptığımla kendince alay etmeye çalışır, yanımda bir garip tavırlarla olmadığı bir imaja bürünür. bir başkası buna benzer şeyler. sanırım ben artık iki kadının arkadaşlığına inanmıyorum. o yıllarca görüşmese de eski günlere dönebilen, dertlerini koşulsuz şartsız, yadırganmadan paylaşabilen insanlar annemin zamanında kaldı. şimdi çok iyi dediğin, dostuz biz dediğin arkadaşlık bitmeye mahkum oldu galiba. bu sebeplerle bitiyorsa iyi oldu, bitsin diyorum. ne gerek var beni yoran insanlarla bir şeyler paylaşmaya. ama insan üzülüyor da tabi. bir de sizin bir başarınızda ya da mutlu bir anınızda mecburiyetten, ayıp olmasın diye tebrik ederken gözlerinde o fesat ifadeyi yakalayınca varsın olmasın diyorsunuz.

10 eylül 2016 00:58

4. Benim için ikiyüzlü olması ve kompleksi olması.Çoğu şeyi tolere ederim bu ikisine katlanamiyorum

10 eylül 2016 00:59

5. farklı şehirlerde olunan sürede her iki kişinin de değişmesi, ama zıt yönde. ya da biri aynı kalırken, diğerinin büyümesi.

10 eylül 2016 01:12

6. *Sevgili bulunca seni unutması: Tabiki insanın hayatına biri girince sürekli sevgili kişisiyle beraber olmak, hep onunla gezmek, başbaşa takılmak istiyor. Ama sen vakit geçirmek için bir yere davet ettiğinde sevgiliyle bir planı olmadığı halde "belki çağırır" diyip seninle buluşmuyorsa Hadi buluştun diyelim ortamda da sürekli sevgilisinden bahsediyorsa o kişiden inanılmaz soğuyorum. Hatta değil arkadaşlıktan sevgililik olayından bile sırf bu yüzden soğudum.

*sana, senin ona verdiğin kadar değer vermemesi: Özellikle uzun senelik arkadaşların yapınca bu çok koyuyor cidden. Sen her boş anında onunla vakit geçirmek isterken onun hiç aklına gelmiyorsun mesela. bakıyorum bensiz de gayet mutlu. Görüşmeyi kesiyorum.

Arkadaşlık benim için inanılmaz önemlidir. Yapabileceğim her şeyi yaparım arkadaşım için. Zaten Şu zamana kadar hayatımdan çıkardığım kimseyle kavgalı bitirmedim ilişkimi. Hep sessizce gittim ki yine de kötü olmayalım. Onlar yokluğumu hissetmedi, ben de rahatsız etmedim. E biraz kırgınım ama, yalan yok..

10 eylül 2016 01:22

7. -eski sevgilinizle hepiniz aynı ortamdayken siz arkanız dönük telefonla konuşurken bir anda önünüze döndüğünüzde onların öpüştüğünü görmek ve arkadaşlığı bitirmek

-öteki arkadaş tarafından kullanıldığını söylediğimizde "sen beni kendi tarafına çekmeye çalışıyosun" diye bir cevap almak sonucu arkadaşlığı bitirmek

-arkadaşınız siz ve onun sevgilisi üç kişi cafe de otururken sevgilisinin size terbiyesiz laf etmesiyle birlikte arkadaşınızın sessiz kaldığını gözlemlemek ve arkadaşlığı bitirmek

-arkadaşınızın diğer arkadaşlarının semt barzosu olduğunu görmek ve saçma kol bacak façası muhabbetleri dinlemek istememek, arkadaşınızın da ötekilere benzediğini görmek ve arkadaşlığı bitirmek ( bu tercih meselesidir, konuşursun düzelmezse psikolog önerirsin. reddederse bitirirsin. ben öyle yaptım )

-arkadaşınız size sevgili kıskançlığı yapıyorsa, uyarıldığı halde ısrarla devam ediyorsa arkadaşlığı bitirmek

-sizi sadece dert dinleyici olarak görüyorsa, halinizi hatırınızı, derdinizi sıkıntınızı sormuyorsa, siz de bundan rahatsız olduğunuzu söylediğiniz halde hala ısrarla devam ediyorsa bitirelebilir

* bunlar benim yapacağım şeyler, hatta yaptığım şeyler. herkes bunu yapsın demiyorum, benim gibi çok sıkıntıya gelemeyen insanlar için alternatif sundum.

10 eylül 2016 02:39

8. Kendisini çok sevdiğiniz için erkek arkadaşınızla tanıştırmak istediğinizde, sizin sözlüklerde yazar olduğunuzu gündemi aktif olarak takip ettiğinizi ve fikir sahibi olduğunuzu bilmesine rağmen konuyu siyasete getirip "sen sıkılırsın şimdi bu konulardan" deyip sanki ortamdaki yabancı benmişim gibi sohbeti iki kişiliğe indirgeyip beni ekarte etmeye çalışması ve ben orda yokmuşum gibi davranması. Arkama yaslandım ve konuşmadım ben de sadece izledim. Birlikte dönerken daha otobüste telefonum çalınca "kiim o muu?" Diye yıkılışına şahit olmak. Erkek arkadaşınızı etkilediğinden çok emin oluşu ve bir daha sizi aramayacağını falan düşünmesi.

Ekleme: bunu bir arkadaşıma daha yapmıştı yani kız anlatmıştı ama ben sana öyle gelmiştir ya yapmaz sen yanlış anlamışsındır demiştim, yapıyormuş valla.

10 eylül 2016 10:31 10 eylül 2016 10:35

9. Yalan ve ikiyüzlülük arkadaşlığı bitirmek için en büyük sebeplerdir bence

şahsen 4 yıllık dostum, kardeşim dediğim insanı, başka bir kızın arkasından sürekli gelip bana konuşup, sonra yüzüne canım cicim demesinden dolayı silmişimdir.

ben anaç bi insanımdır, dostum dediğim insan gelip bir kişi hakkında kötü ve sinirli konuşunca ister istemez dostumu koruma içgüdüsüyle ben de o insana değişik bir gözle bakmaya başlarım. Kız (sözde dostum) bana geliyor, "ya şu kızı alcan duvardan duvara vurcan, öyle ... böyle ...., geçen gün bana şunu yaptı biliyo musun ... " dicek, ben de koruma iç güdüsüyle o kıza sinir olcam sözde dostuma böyle şeyler yapıyo diy , ama sözde dostum gitcek bu lafları söyledikten 1 saat sonra o kıza "yaa bebeğiiiimm <3" dicek. (ve bunu sürekli yapcak)

oldu!

see you diyoruz böyle durumlarda

ikiyüzlü insanlardan oldum olası nefret etmişimdir

10 eylül 2016 10:44 10 eylül 2016 10:46

10. Suçu kurbana yıkabilmenin mağduriyetini yaşamak, yani yeterince uzaklaşıp arayı baya açtıktan sonra gelip "bir problem mi var, niye bizden uzaksın? " sorusu ile başlayan iğrençleşme.

Sevginizin sömürülmesi, her anında yanında olmanıza rağmen bunun iyi, kötü hiçbir günde karşılığını alamamak. Her durumda yalnız kalmak. Bunun anlatılmasına rağmen yine sömürülmek, yine yalnız kalmak...

Bencil, vicdan yoksunu, sizi ve sevginizi sömüren, sizi salak yerine koyan, vefasız, herşeyden bir karşılık arayan, güveninizi boşa çıkaran insanları hayatınızdan çıkarın. sadakat sadece çifler arasında değil, her ilişkide önemlidir. Başta çok zor olacak, en iyi ben bilirim. Ama dünya varmış diyeceksiniz <3

10 eylül 2016 12:37