yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (7)
  • medya (3)

  1. Avene markasına ait, hassas ciltler için çok yüksek koruma içeren, sprey formdaki 200 ml'lik güneş kremi. Aslında vücut için diye geçiyor ancak komedojenik olmayan içeriğiyle yüz için kullananlar da var. Bu ürünü en son 2 sene önce kullanmıştım. Gerçekten çok yüksek koruyuculuğa sahip. Yapısı iyileşmiş, gayet akışkan ve hafif. Dağıtması kolay ve beyaz iz bırakmıyor. Görsellere ekleyeceğim bir pompayı, üzerinden iki kere elimi hafifçe geçirerek kolayca dağıtabildim. Yüzüm için kullandığım diğer avene güneş ürünlerinin(gizlinot: Katma ve yağlı ciltler için ürünler olduklarından) aksine pudralı bir his bırakmıyor, başlarda çok hafif yapışkan bir his olsa da bir kaç dk içinde bu his kayboluyor. Miktarı arttırdıkça hafif yapışkanlığın kaybolacağını zannetmiyorum ama. Bahsettiğim sebeplerden dolayı makyaj altına kullanım için uygun ancak ukteyi veren (yazar: maviflamingo)'nun merak ettiği gibi makyaj üstüne kullanımı asla mümkün değil. Eklediğim görselde de görüldüğü üzere spreyi,ürünü dağıtmıyor çünkü, löpçük gibi orada bırakıyor.(gizlinot: her ne kadar marka elle temas gerektirmez diye lanse etse de) Bunların dışında yine suya dayanıklı ve açıldıktan sonra 12 ay kullanım ömrü var. Ambalajında sadece "uva spf" yazsa dahi hem uva hem uvb korumasına sahip. 2 sene önce aldığımda beni sinir eden, sürekli çıkan kapağını değiştirmişler buna da ayrı sevindim, elinize geldiğinde de çıtçıtlı bir aparatı oluyor zaten. İçerik bilgisini medyaya ekliyorum süslüler.

  ilgili medya:
  3
  18 haziran 2019 11:56

  5

  2. Vücut güneş kremlerinin içeriğini genellikle beğenmem. Eski tip güneş filtreleri kullanılıyor ucuz olduğu için. içeriğini beğendiğim ürünler de yüz için olduğundan gramajına göre pahalıya patlıyordu.

  Bu ürünün içeriğindeki filtreler yüz güneş filtreleriyle aynı fakat çözücüler vs farklı. Yüzüme kullandığımda yağlı bir his bıraktı ama vücudumda kullanmak için çok sevdim. Beyazlığı yok, koruması güvenli, sprey şeklinde olması da ayrı bir avantaj. isteyenler yüzüne de güvenle kullanabilir fakat parlama yaptığını göze almalı. 

  Set içerisinde aldığım için fiyatı da çok uyguna geldi.

  içeriğe önem verenler için gönül rahatlığıyla önerebilirim bu koruyucuyu. 200 ml için güncel fiyatı 80 civarlarında fakat ben set içinde aldığımdan 40 gibi komik bir fiyata denk geldi. 

  13 ağustos 2019 16:39

  3. Yaklaşık iki aydır düzenli kullanıyorum. Cosdna ya göre içeriği oldukça temiz(gizlinot: Diğerlerine gore). Tek olumsuz yanı bendeki 200 ml lik şişe. boyutunu oldukça büyük buldum çantaya atmaya pek müsait değil onun yerine 100ml olsaydı daha kullanışlı olabilirdi(gizlinot: Bu boyutta var mı bilmiyorum araştırmadan aldım). Benim yüzümde beyazlık bırakmadı ve kolay emildi belki dışarıda tazeleme isteyebilir. Fiyatı biraz daha düşük olabilirdi ama sizi üzmeyen bir ürün. Bir daha alırım diye düşünüyorum.

  7 eylül 2020 14:26


  4

  4. Sürekli güneş kremi süren bir insanım. O yüzden miktarı fazla ve fiyatı indirimle beraber uyguna gelen bu ürünü aldım.

  Kullandığım güneş kreminin cildimi iyi korumasını isterim. Gözeneklerimi tıkamasını, cildime zarar vermesini ve yüzümde bembeyaz görünmesini istemem. Bu ürün beklentilerimin hepsini karşıladı. Özellikle korumasından çok memnunum. İçeriğinde parfüm olmasa da olurmuş ama şimdilik kokusu aşırı rahatsız etmiyor. Bu ürün citte yağlıymış gibi bir görüntü bırakıyor ama bu durum beni rahatsız etmiyor çünkü bence yüzümde ki parlaklığı sağlıklı görünüyor. Eğer parlamasından çok rahatsız olursam makyajla ya da sadece matlaştırıcı pudrayla bu durumu giderebiliyorum. Kışın cildimde ağırlık yapmadı ama yazın kullanmakta zorlanır mıyım bilmiyorum yani yazın da yüzümde kullanırsam bu girdiye güncelleme yaparım. Şu ana kadar sivilce yapmadı ve memnunum.

  28 kasım 2020 16:45

  5. Karma ciltler için uygun. Çabuk emilen yumuşak bir dokusu var. Yapış yapış bir his bırakmıyor. Sürdükten sonraki ilk birkaç dakika biraz beyaz kalıyor sonra ciltle bütünleşiyor. Kokusu da hafif. Pompalı kapağı da kullanım kolaylığı sağlıyor. Ben memnun kaldım.

  23 mart 2021 16:57 2 haziran 2021 13:23

  4

  6. 8-9 aydır evden az çıktığım pandemi sürecinde kullandığım güneş koruyucu. yüzüme de kullanıyordum çünkü yüz versiyonuyla içerik farkı pek yoktu, ve açıkçası ufacık paketlere o kadar verecek param yok öğrenciyim. şimdi daylong'a geçtim, bunu vücutta bitireceğim.

  okuyamadım paramız yoktu: koruması içeriği iyi, ama parlak yapışkan ve ağır. tatil kremi. günlük değil.

  içeriğinde titanium veya zinc oxide göremedim. ama yine de whitecast bırakıyor. baya hayalet gibi oluyorsunuz ve ben beyaz tenli biriyim. aşırı yoğun olmasa da benziniz atmış görünüyor.

  kıvamı oldukça sıvı ve sprey başlığına rağmen lönk diye çıkıyor elle dağıtmak mecbur. fazla yapışık olmasa da aşırı da kolay dağılmıyor, yani yüzünüzü kaplamak için iyi bir miktar kullanmalısınız, ki bu iyi bir şey çünkü güneş kremi böyle kullanılır.

  yüzünüzü yağlı bırakıyor. sağlıklı bir glow değil baya vazelin sürmüş gibi yağlı. üstünden pudrayla geçmek gerekiyor, bu durumda da aşırı mat crusty bir görünüm oluyor. sağlıklı nemli görüntü -bence-zor.

  biraz ağır. sürüp yenilediğinizde, veya pudrayla parlaklığını aldığınızda yüzünüze dokunmamanız, bir yerlere dayanmamanız lazım. elinizle yüzünüzü hafifçe ovduğunuzda elinize geliyor. yüze çok iyi yerleşen bir krem değil.

  her halta sivilce çıkaran, en sağlıklı en güvenli markalarda bile ufak bir içerikten sivilcesi çıkan biri olarak, bu krem yüzümde unutup çoook uzun süre yıkamadığım durumlar hariç sivilce çıkarmadı. gözenek tıkadı ve bazen ufak komedonlar yaptı ama breakoutlara sebep olmadı. arka arkaya günlerce kullandığımda bazı gözeneklerim tıkandı ama güneş kremleri böyle yani. double cleanse yapıp güneşte aydınlıkta iş bitince eve gelip kurtulmak gerek. içinde ayçiçek yağı da olmasa belki daha iyi olurmuş, komedojenik olmamasına rağmen bende kötü etkisi olan bir yağ çünkü.

  koruması iyi. hiç güneşlenip yanma riski geçirmedim ama sorunsuz kullandım yani. koruması siz iyi miktarda sürdükten ve çok fazla yüzünüze dokunmadıktan sonra sıkıntı olmaz. suya da dayanıklı. double cleanse olmadan çıkarmak çok zor.

  sonuç: tatil kremi. alın deniz kenarında, suya girip çıktıkça hem yüze hem vücuda boca edin. korusun. kokusu falan da kötü değil tatilde memnun eder. ama günlük kullanımda konforlu bir krem değil. istemeye istemeye sürüyorsunuz. dediğim gibi ben yüz için başka bir ürüne geçtim fakat kollarımda, bacaklarımda, dövmelerimde bunu rahatlıkla kullanıyorum, hem bacağınız kolunuz hafif kuruysa güzel de gösteriyor hafif parlaklıkla. öyle.

  5 haziran 2021 03:32