yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (2)
  • medya (3)

  1.  az içeriğe sahip, termal su içeren hafif yapılı bir krem. içerik listesine (link: http://cosdna.com/eng/cosmetic_ceb5320947.html cosdna)'dan bakabilirsiniz (gizlinot: inanın incelemesi çok sürmeyecek ;) )

  bu ürünü kullanmaya başlayalı bir haftayı geçti ve bu sürede sabah akşam düzenli olarak kullanıyorum. alerji yapmasından korkmuştum ama sanırım yüzümdeki kaşıntının sebebi değilmiş sanırım yoksa hiç kullanamayacağım için üzülecektim.

  öncelikle az içeriğe sahip olsa da bu ürün kuru ciltlileri kış mevsiminde, soğuk, kuru, nemsiz havalarda memnun etmeyecektir ki beni de pek memnun etmedi. isana'dan sonra cildim pek nemlenmiyor gibi geliyor, hatta bir buçuk saat önce sürdüm, yanaklarımdaki hafif gerilmeyi almamış bile :( akşamları genelde isana age performance serum ile birlikte kullanıyorum nemlendirme etkisi artsın diye.

  kıvamı biraz sulu olduğu için sıktığınızda almak istediğinizden fazla ürün gelebiliyor. tam tutturana kadar biraz fazla ürün ziyan edebiliyorsunuz.  hafifçe bastırıyorsunuz az ürün geliyor, sonra biraz daha sert bastırıyorsunuz bu sefer de kullanacağınızdan fazla ürün gelebiliyor. can sıkıcı tabii :/

  f/p olarak baktığımda 50 ml'lik böyle bir ürün için kendi açımdan fiyatının fazla olduğunu düşünüyorum. az miktarı tüm cilde kolayca yayılıyor ancak istediğim nemlendirmeyi sağlamadığı için yanaklarıma birer kat daha geçmem gerekiyor. bu da bu ürünü daha hızlı bitirmem demek. sabah akşam kullandığım düşünülürse 3 ay gibi bir sürede bitiririm gibi duruyor. çok da memnun  etmedi bu kısmı da.

  kuru ciltliler daha nemli günlerde kullanabilir, yağ içermediği için yağlı ciltler de memnun kalabilir bu üründen. 

  2 nisan 2018 21:13

  2. Öncelikle kuru ciltler için olan çeşidi (bkz: Avene tolerance extreme creme nemlendirici ve yatıştırıcı krem)

  Karma cildimde emülsiyon olanının bir tüpünü kullanıp bitirdim. Kullandığım veya denediğim çoğu ürün cildimde sivilceye neden olur ama bu kremde öyle olmadı. Nemlendirme özelliği bana biraz fazla geldi. Karma ciltlerde yazın kullanımı problem olabilir.

  Emildiğinde cildi yumuşacık yapıyor ama bu silikon kadifeliği gibi bir his değil, gerçekten cilt alt katmanlarına kadar yumuşuyor bence. Ben avene'in termal suyuyla birlikte kullanmıştım, nemlendiriciliğini arttırdığı için böyle bir etki almış olabilirim.

  İçeriği 7-8 maddeden oluşuyor ve (gbkz: Skualen) de bulunuyor. Koruyucu içermediği için değişik bir ambalajı var. Tüpün içine hava girmeyecek şekilde tasarlanmış. İlk kullanımlarda sorun olmasa da ürün azaldıkça tüp büzüşüyor ve içinden kremi alabilmek için tüm gücünüzle sıkmanız gerekiyor. Ben Sonlara doğru içindeki ürüne ulaşamayınca makasla tüpü kestim ve içinden yaklaşık 10-15 mililitre krem çıktı. Minik bir kavanoza aldım ama bir hafta sonra çok kötü kokmaya başladı ve çöpe atmak zorunda kaldım. 50 ml'lik kremin dörtte biri boşa gitti yani, alacaksanız aklınızda bulunsun.

  ilgili medya:
  2
  3 nisan 2018 00:17

  3. Seboreik dermatitli karma cildime bir derman oldu. Ne denediysem sivilce, yağlandırma yaptı. Hem temiz içerikli hem de memnun kalacağım bir ürün -isyan ederek- ararken kendisine rastladım. Kremin ağız kısmı vakumlu, dolayısıyla krem hiçbir şekilde hava almıyor baya steril yapılmış (keşke her kremi böyle ambalajlasalar). Nemlendirmesi de çok başarılı, pul pul olan yanaklarımı yatıştırdı. Gözüm kapalı öneririm.

  18 kasım 2018 03:53

  4. Benim cildime iyi geldi, gerçekten toleransı düşük ciltler için uygun. Tek kötü tarafı kış ayları için nemlendirmesi yeterli değil.

  15 ocak 12:19 26 ocak 16:04

  5. Hassas ve akneye meyilli cildimde sivilceye ve komedona sebep olmayan nadir nemlendirici kremlerden biri. O açıdan güvenerek alınabilir. Minimum içerik ile tertemiz bir nemlendirici krem yapmışlar. Çok kuru ciltlere yetmeyecektir ama ben nemlendirici serum ile destekleyerek kullanıyorum, çok memnunum.

  24 şubat 14:59

  6. Buradaki yazar arkadaşlar sayesinde görüp aldığım nemlendiricidir. Gerçekten yağlı akneli ve bir o kadar da hassas atopiğimsi cildime çok iyi geldi. Bir süre farklı ürün aramayacağım gibi duruyor.

  8 haziran 11:44

  7. hassas ve alerjik bir cildim var, çabuk sivilce oluşuyor. cilt doktorum bu nemlendiriciyi vermişti, kullanırken sivilceye neden olmadı, güzel bir yapısı var. steril kalması için de özel bir kapak yapmışlar ama o kapak bana hiç kullanışlı gelmedi. her seferinde ucu tıkanmış oluyordu, tıkanıklığı açmak için daha çok sıkmak gerekiyor ve sıktığımda da çok fışkırıyordu. güzel bir ürün olmasına rağmen bu yüzden hiç düzenli kullanamadım.

  20 temmuz 09:57