sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • oylar (1)
 • medya (3)

1. avon'un yeni çıkardığı ruj serisi. glossy, kremsi yapılı ve muhteşem renk skalası olan bu seriden ben hemen iki tane edindim. (gizlinot: chocolate rose ve red dahlia )

sürümleri çok kolay, kalıcılıkları çok az

tek katta koyu renkler bile rengini net veriyor.

tavsiyem, sıcak yerlerde tutmayın (gizlinot: arabada unutmayın mesela) (gizlinot: veya evde kalorifer yakınlarında saklamayın) erimeye çok müsaitler.

9-13 TL arası bir fiyatı var.

24 şubat 2015 17:21 24 şubat 2015 17:23

2. Avon'un ağırlık hissi vermemesi, dört kata kadar nemlendirmesi ve dudaklarda pürüzsüzlük sağlaması iddialarıyla çıkardığı ruj serisidir.

Avon markasının rujları ile ilgili fikirlerimi (no:74413) no'lu girdimde yazmıştım. Fiyat/performans bakımından alınası ürünlerdir. Evimin yakınında stant kuran avoncu teyze bana bu seriden birkaç tester hediye edince aralarından en beğendiğim olan tawny rose rengini 10 TL'ye satın aldım(gizlinot: avoncu teyzem beni sever (: ). Elimdeki diğer testerların swatchlarını ve dudağımda görünüşlerini de fotoğrafladım. (link: http://www.suslusozluk.net/gorseller/15277_3345_1428613604_7ee2c0.jpg Görsellerden) bakabilirsiniz.

İndulgence serisi vaat edildiği gibi nemlendirme anlamında başarılı. Dudaklarınızdaki o yumuşacık his ruju sildikten sonra bile gitmiyor. Kokuları da çok tatlı. Ancak renk vermeleri açısından incelediğimde açık renkli rujların koyu renkli rujlara nazaran daha az pigmentasyona sahip olduğunu söyleyebilirim. Nemlendirme vaadiyle çıkarılan bir seriye göre kalıcıkları da fena değil.

(Duygu Özaslan'ın inceleme videosu için: (link: https://www.youtube.com/watch?v=ndDV1yZtYz8 buyrun))

ukte sahibi: (yazar: handelin )

9 nisan 2015 23:05 9 nisan 2015 23:11

3. şans eseri bir arkadaşta testerlarını deneyip plum verbena ve chocolate rose'u renklerine aşık ola ola aldım.

plum verbena iyi denilebilir ama chocolate rose, o güzelim kahverengi inat etti homojen durmuyor dudakta. incecik ruj aslında sür çık olmaması büyük kayıp.

nihayetinde plum verbena yı asla yanımdan ayıramıyorum.

ekleme: antibiyotiğin ağızda bıraktığı acı tadı alıyorum sürdükten bir kaç dakika sonra. bana bozukları mı denk geldi acep

15 mayıs 2015 08:24 16 haziran 2015 08:59

4. kremli rujlardır. mat gibi duruyor ama değil. kalıcığı 1-2 saat denilebilir. renk skalaları güzel ama özellikle ''red tluip ve chocolate rose '' göründüğü gibi çıkmıyor. bikaç kat sürülünce anca rengi veriyor. plum verbana sı var birde bende. o gayet katalogtaki gibi mürdüm mor ve daha çok bordo karısımı güzel bir ruj. fiyatlarıda iyi. özel günlerde fırsatlar oluyor. 5 rengi 35 lira falan oluyor. normaldede 10 yada 12 arası bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam

17 haziran 2015 08:20 17 haziran 2015 08:23

5. Red Dahlia, Honey Flower ve Chocolate Rose renklerinden birer tane edindim. bu f,yata performansları çok yüksek, uzun süre nemli tutuyor dudakları. eğer esmerseniz ve kırmızı/bordo ruj kullanmayı seviyorsanız ama çoğu kırmızı çok çiğ kalıyorsa özellikle Chocolate Rose çok güzel bir renk. Ayrıca bütün renklerin tadı çok güzel, eğer siz de renginin yanı sıra rujların kokusunu ve tadını da seviyorsanız.

21 temmuz 2015 07:57

6. onca reklam onca tanıtımdan sonra kendimi tutamayıp aldığım rujlardır bende 2 rengi var biri in bloom diğeri chocolate rose. in bloom rengini hiç sevmedim dudağıma highlighter sürmüşüm gibi duruyor, chocolate rose rengine ise bayıldım ama sanırım sevdiğim tek şey rengi kalıcılığı çok kötü kokusunu hiç sevmedim tadı şekerli zaten bence kalıcılığı bu yüzden de azalıyor çünkü sürekli dudaklarını yalayası geliyor insanın. o kadar parlaklar ki yağlı bişey yemişim gibi duruyor bence. onca reklam tanıtım ve vaatlere bakarsak kesinlikle şişirme bir ürün

13 eylül 2015 23:12

7. garden rose rengini severek kullandığım ruj. gerçekten güzel nemlendiriyor dudakları. renk çabuk gitse de nem hissi kalıyor dudakta.

16 şubat 2016 12:39

8. day lily rengine sahibim. mor-gül kurusu karışımı bir renk ve günlük kullanıma gayet uygun. sürekli kuruyan ve soyulan dudaklarım olduğu için asla mat ruj kullanamıyorum dönüp dolaşıp bunu sürüyorum. yapısı çok kremsi ve opak. nemlendirme özelliğinin hastasıyım zaten. çok vlogger reklamı yapıldı diye başta şüpheyle yaklaşmıştım ama gerçekten memnun kaldım. bitirdiğim ilk ruj olacak kendisi.

23 nisan 2016 01:52

9. Sürdükten sonra ağızda acımsı bir tat bırakan avon ruju. Bu seriden in bloom adlı ruja sahibim ve gerçekten kullandığım en kötü ruj. Şimdi ilk olarak renk aslında çirkin değil, pembe alt tonlu bir nude diyebilirim ama gerçekten çok açık bir renk yani tam olarak çıplak dudak rengi. Sadece smokey eye vb. koyu göz makyajlarıyla kullanılabilir. Ama velhasıl kelam öyle bile kullanamıyorum çünkü yapısı acayip kötü. Çoğunlukla koyu renk rujlarda karşılaştığımız homojen sürülememe durumu bu rujda da var ne yazık ki. Sadece o olsa yine bir şekilde düzeltip sürülür ama hiçbir şekilde düzgün bir ruj görüntüsü sağlanamıyor. Parlak yapıda bir ruj ve dudak çizgilerine çok fazla doluyor. Aynı zamanda dudak içinde birikme yapıp çizgi gibi duruyor. Parlak olmasına rağmen nemlendirici bir etkisi olmadığı için lip balm gibi kullanıp bitireyim de diyemiyorum. Hiçbir ürünü çöpe atmayı istemediğim için bunu da kullanacak bir yol arıyorum ama başka rujlarla karıştırayım dediğimde yine o iğrenç yapısıyla dudakta çirkin duruyor, silip başka bir ruj sürüyorum sanırım atmak zorunda kalacağım :(

20 haziran 2017 00:36