yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. Yoktur. Yağların toplandığı bölgeler vücudunuzun yapısıyla alakalıdır. Bazı vücut tiplerine göre yağlar kalçaya toplanır, bazısında göbek bölgesine. Bu nedenle göbeğim gitsin ama popom küçülmesin veya popom küçülsün ama göbeğim dursun falan, bunlar mümkün değil. Ancak aklınızdaki orantılı görüntüye sporla ulaşabilirsiniz. kas hacminizi arttırarak, vücut şekillendirmeniz mümkün.

  26 kasım 2017 23:44

  2. böyle bir şeyin olduğunu iddia eden biri ya kör cahildir ya da sizden bir çıkarı vardır.

  hiçbir spor ya da diyet programı bölgesel zayıflatmaz.

  keşke olsaydı. göbişim erirken, basenlerim erirken göğüslerimin dolgun kalmasını çok isterdim.

  27 kasım 2017 01:19

  3. Göbekli ama kalçasız biri olarak en muzdarip olduğum durum kilo verdiğimde inadına kalçamdan gitmesi.E öyle olunca haliyle orantısız bi vücut oluyo.Halbuki göğüslerden, kollardan ve göbekten gitse ne de güzel olurdu...Haftada 2 gün spora gidiyorum artık bakalım umarım bu bölgesel zayıflama işi bu sefer olur.

  27 kasım 2017 15:56


  4. en zor sayıflama türü ve tek çaresi ciddi spor. önce vücut yağ oranını azaltacakasınız ki bu genel olarak kilo kaybı demek, ardından sorunlu bölgelere yönelik çalışacaksınız. genelde estetik uygulamalara başvuruluyor ama unutmamak lazım ki kolay elde edilenin değeri pek bilinmiyor, tekrar tekrar aynı şekilde bölgesel yağlanma yaşayıp estetiğe başvurmak kalıcı çözüm değil. hareketli yaşam ve spor uzun vadede en etkili yöntem.

  27 kasım 2017 16:18

  5. ben bundan zaten hiç kilo verme anlamını çıkarmamıştım. tabiki özel olarak göbekten kilo veremem, o nasıl bir saçmalık? ancak belirli bölgelere yoğunlaşan egzersizlerle bölgesel zayıflayabilirim. tabi bu da aslında benim genetiğim ölçüsünde. örneğin bende thigh gap denen şey yok, yok yani kodlanmamış. ne yaparsam yapayım o bacaklar aralık durmuyor. ya da hip dip denen şeye sahipseniz o şekil kilo verseniz de korunacaktır. çok da şeyapmayın süslüler, yağdan vermeye kastan almaya çalışın, yani carb yemeyin, spor yapın, sağlıklı olun.

  27 kasım 2017 22:58

  6. Ben olabileceği kanaatindeyim. Kaynak ise ben kendim :p hemen izahat vereyim kendimle ilgili. Bildiğiniz armutu düşünün sonra beni canlandırın gözünüzde. Arada hiçbir fark yok . Kilo olarak ideal kilomdayım hesaplamalara ve doktorlara göre. Ama çevremin nezdinde zayıfım. Bana göre ise üst bedenim zayıf alt bedenim üste göre kısa ve kalın. Bu benim genetik yapım çünkü dna zincirim bu konuda halamı referans almış, tıpatıp aynıyız. Ben bunun değişmeyeceğini, 40 kiloya da düşsem alt ve üst beden oranını sağlayamayacağımı düşünüyordum. Ta ki ciddi ciddi hiç aksatmadan bacak ve kalça egzersizleri yapana kadar. Benim bu başlıktaki bölgesel zayıflamadan kastım egzersizle istenilen bölgeye yoğunlaşmak.Diyetle kilo vererek değil. Tabii ki fazla kilo varsa istenilen bölgenin zayıflaması için diyet yapmak lazım ama benimki böyle değil. Yeme düzenim aynı. Zaten kilom stabil nerdeyse. Her gün youtube da ecece’ den pilates egzersizleriyle bacak ve kalça çalışıyorum. Aynı zamanda sırt güçlendirici hareketler de yapıyorum ve her fırsatta yürüyüşe ya da koşuya gidiyorum . Şu an popom eski yerinden kalktı, bir üst kata taşındı sanki :p her armut tipte olduğu gibi popom genişleyerek aşağı doğru iniyor. Ama ne inmek. Şöyle düşünün, poponuzun bittiği yerle dizinizin arasındaki mesafe çok az. Bir karış falan. Hele bi de kısa boyluysanız bu sizi daha bodur ve kalın gösterir. Popom sıkılaşıp yuvarlak toplar halinde (çok afedersiniz ama öyle ;) yukarı doğru dikleşince o bir karışlık mesafe uzadı. Bacak egzersizleri ve yürüyüş sayesinde de özellikle iç bacaklar sıkılaştı. İncecik oldu diyemem ama arada o kadar bariz fark var ki boyum uzadı sanki. Vücudumun orantısı alt üst olarak çok daha dengeli duruyor. Hele o popoyu havada görmek çok ama çok müthiş. Bu arada alt bacak ve ayak bileklerinin incelmesi zordur. Ama imkansız değilmiş. Öyle bi sıkılaşıp esnedi ki dediğim gibi incecik olmasa bile çok daha orantılı ve zarif duruyor.

  Seninki bölgesel zayıflama değil bildiğin sıkılaşmışsın pilatesle diyorsanız haklısınız aslında olay bu. Ama benim amacım bölgesel olarak zayıflamayı başarmak olduğu için buraya yazdım. İncecik kollarım ve dar omuzlarım var bu yüzden oralara sadece ağırlıkla güçlendirici bir iki hareket yapıyorum. Ve her fırsatta koşuyorum. Sonuç benim açımdan başarılı. Benim gibi olan birilerine faydası dokunur belki diyerek sıkı ve orantılı bir armut olma serüvenimi paylaşmak istedim. 

  25 nisan 2018 21:30