yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (0)

  1. İsterse deve hörgücü yapıp isterse gökdelen dikecek kadındır. Ekşi sözlük misali kadınları yok *ötünü açanlar yok bilmem ne yapanlar diye ayırmak son derece cinsiyetçi bir yaklaşım.

  Not : örtülü değilim. Oramı buramı açıp denize gidiyorum. Aynı şekilde kimseyi ilgilendirmediğini düşünüyorum.

  19 ocak 2016 12:03

  2. Bilgi: peygamber Muhammed'in kapanma konusundaki hadisi vardır, başlarını deve horgucu şeklinde kapatanlarin kapanmış sayılmayacağı ve cennete gidemeyeceğine işaret eder.

  Yorum: istedigine inanıp istediğini uygulamak kişinin tekelindedir. Kimseyi ilgilendirmez. İnanmayan biri olarak kendimde kimseyi uygulamadıği bir kural hakkında eleştirme yetkisini görmüyorum.

  19 ocak 2016 12:08

  3. Bu tanım aslında günümüzde değil yıllar önce hadislerde geçen çok bilinen bir sözdür. İşsiz güçsüz şizofrenlerin kafayı kadınlara takmış olan kısmı kendi iğrenç tipine bakmadan kadınlar için fetvalar vermeye başlamış, kadınlar da "noluyoruz lan" demeden her söylenene uymaya ve kendi gibi olmayan kadınları cehennemlik olmakla suçlamaya başlamışlardır.

  Deve hörgücüden kasıt arkası kabarık türban mıdır, krepeli topuzlu saç mıdır bilemiyorum ama bazı tanrılar kadınların saçına başına çok takılıyorlar. Halbuki biraz relax olsalar dünya daha güzel bir yer olacak.

  19 ocak 2016 12:14 19 ocak 2016 12:15

  4. başlık açacak kadar kafaya takanları "neyse ki hörgücü gibi yapıyorlar." diyerek şükretmeye davet ediyorum.

  19 ocak 2016 12:37

  5. Yıl olmuş 2016; hala milletin k.çıyla başıyla uğraştığımızı gösteren başlıktır. Kadın ister deve hörgücü gibi yapar başını ister sincap kuyruğu. Özden ziyade böyle ottan b.ktan şeylere takıldığımız sürece de bi' B.k olmayacak bizden zaten. Ne kapanmayı şart olarak görüyorum ne kapanmanın mecburiyetine inanıyorum. Ama kapananlara türlü şekilde saldırıp rencide edenlere de karşıyım. Kişi isterse kafasına don geçirsin; dresscode olan bir yer değilse umursamam yani. Hatta dresscode olsa da bana ne ya; mekan sahibi düşünsün. Siz de umursamayın. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür olduktan sonra umursamayın böyle şeyleri. Aynı şekilde Bak millet aya çıkalı yarım asır olmuş; hala " sakız orucu bozar mı hocaeem " kafası. bozsun lan; bozarsa bozsun. Ya da bunun " inançlı insan şöyle olmalı; böyle giyinmemeli; şunu sürmemeli " diyen modelleri var. Pardon kardeş inanç-metre diye bir şey icat edilmiş de biz mi bilmiyoruz? Sana mı hesap verecek de biz mi bilmiyoruz. Herkes haddini bilse ve inanç ya da inançsızlığının sadece kendisini bağladığının farkına varsa bu ülke tam yaşanacak yer de işte zorluk çıkarmaya bayılıyoruz.

  19 ocak 2016 12:43

  6. Çok ayıp ediyorlar.

  19 ocak 2016 13:14 19 ocak 2016 13:14

  7. Islâmın amacının kadını güzel ya da çirkin göstermek olduğunu düşünmüyorum. Bence amaç kadını silmek, tamamen yok etmek. Ben bu konuda kendi bilir, herkesin kendi tercihi diyemiyorum pek, yanlış anlaşılmasın kimseye müdahale etmem ama dinin kuralları çok net, bunu seçtiysen yol yapmaya da çalışmamak lazım. Tesettüre giren kadına makyajı, hat Gösteren kıyafeti yakıştırmıyorum. Sokaktaki kadını çevirip bunu söylemem ama yakın Arkadaşlarıma bu yolu seçtiysen kurallarına da uy diye naçizane fikrimi de söylerim, özellikle de son zamanlarda ortaya çıkan açık kadına herşeyi yakıştıran onları acımasızca eleştirenlere. Insan önce kendine bakacak ben tam mıyım diye sonra başkalarının eksiklerini görecek.

  19 ocak 2016 14:12

  8. (bkz: kadın sünneti) (gizlinot: kadınların kadınlara yaptığı psikofiziksel şiddetin en pislik örneği)

  kapalı değilim, mini etek de kırk yılda bir giyerim kendimi pek rahat hissedemiyorum. yani ortalama bir tipim işte. velakin, kime ne? diğer uçta olan arkadaşlardan da kime ne? her iki gruptan da çok sevdiğim arkadaşlarım var. kafasının üstündekine ya da kıçındakine bakmıyorum vakit geçirirken kimsenin. baktığını anladığım insanla da muhattap olmuyorum. böyle konuşmalara izin vermeyin, muhabbetini yapana gülmeyin, kimseyi iki gramlık akılla dışlamaya çalışmayın ya. yapmayın ki kadın cinsine yapılan toplumsal mobinge söyleyecek haklı bir çift lafınız olsun.

  19 ocak 2016 14:22 19 ocak 2016 14:56

  9. "Ateş ehlinden iki sınıf vardır, henüz onları görmedim: Yanlarında sığır kuyruğu gibi birşeyler taşıyıp onu insanlara vuran insanlar; giyinmiş, çıplak kadınlar ki bunlar Allah'a taatten dışarı çıkmışlardır. Bunlar, başkalarını da baştan çıkarırlar. Başları deve hörgücü gibidir. Bu kadınlar cennete girmek şöyle dursun, kokusunu dahi almazlar. Halbuki onun kokusu şu şu kadar uzak mesafeden duyulur." buyurdular." [Müslim, Cennet 53, (2857), 52, (2128).] Bu burda dursun şimdilik

  19 ocak 2016 14:32

  10. çok çirkin bi başlık bu ya. bir kadın başını nasıl kapatmak isterse öyle kapatır ya da neresini nasıl açmak isterse öyle açar ( evet free the nipples, evet free the camel toe), en azından ideal bir dünyada...

  19 ocak 2016 14:45