yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  1. yedikçe gıybet kazandıran bir tür kripto para birimi.

  24 nisan 2019 18:49

  2. hakkımca keyfini çıkaramadığım para,paranın sahibi,zorunlu harcamaları bile başıma kaktığı için,varlığımı sorguladım yıllarca.

  24 nisan 2019 22:02

  3. Şu hayatta en saçma bulduğum durmlardan bir tanesi. Halihazırda babanızın kendisine, ailesine ve size parası yetiyorsa nayır ben baba parası yemem, taşı sıkar suyunu çıkarıp satarım ama yine de baba parası yemem (gizlinot: Ne??)triplerini anlamıyorum. ömrünüz boyunca çalışmayın babanızdan-eşinizden para alın gibi bir durum değil tabi ki bu hatta herkesin çalışıp kendi parasını kazanması, ekonomik özgürlüğü olması taraftarıyım ancak şartlar çalışmaya elverişli değilken illaha da baba parası yemeyeceğim demek bana çok saçma geliyor. 

  25 nisan 2019 00:38


  4. Babasının parasıyla hava atıyor, baba parası yiyor falan ne kadar saçma söylemler ya.Hadi 35 yasında olur, hala kendini geçirmez, tembel tembel geçinir, belki eleştirirsin o zaman ama 20li yaşlardaki insanlar da ne parası yiyebilir baska??? Durumu varsa cafelerde falan calısmasına gerek var mı? Kendisini geçindirebilecek duruma bile gelse babanın her zaman evladıdır ve sahip çıkar.

  25 nisan 2019 00:45 7 mart 2020 02:13

  5. mevzu 20 yaşında bir insanın babasının parasını yemesi değil. onun himayesinde yaşıyorsa tabiiki onun parasını harcayacak. mevzu o parayla hava atmasında. kendin kazanmadığın birşeyin havasını atmak saçma. kendin kazandığın paranın havasını atmak da hoş değil. bi defa hava atmak deyimi tamamen negatif bir anlam taşıyor. avam.

  25 nisan 2019 09:31

  6. baba parası yiyor diye eleştirilme mevzusunu hiç anlamam. adı üstünde baba. tabi ki de evlat yiyecek parayı. ha bu demek değil ki hayırsız olup ev seksisi gibi boş oturmak. ailesine de bir faydası dokunmalı insanın. her şeyden önce çalışarak bir katma değer üretmek insanın değerini ve saygınlığını artırır. ama baba benim parası babamın yani kime ne? asalak gibi yaşamıyorsa sorun yok. asalak gibi yaşıyorsa da tasası derdi bana mı düştü?

  25 nisan 2019 10:01

  7. 15 yaşımdan beri kendi paramı kazanıyorum valla (lisedeyken yazları çalışıyordum). belli bir yaşa kadar tabii ki anne-baba parasını harcamak zorundayız. 25-26 yaşında olup anne-babaya asalak olan özellikle erkekse hiç tahammülüm yok.

  Kocaman insansın kalk çalış! Anneden ayrı babadan ayrı harçlık alıp,bana uygun iş yok diyenler var. bende çok hikaye var da neyse...

  Kaldırın poponuzu çalışın.

  Edit:İmla

  Eksileyenler 25 yaş üstü evde oturup anne-baba parası harcayanlar sanırım :)

  25 nisan 2019 10:11 25 nisan 2019 10:19


  8. insanların 25 yaş üstünde baba parası yiyenlere hakaret etmesi bana iğrenç geliyor açıkçası. Ülke ekonomisi ortada, iş öyle pat diye kolay bulunmuyor. Herkesin de keyifle yediğini düşünerek yaftalamak düşüncesizlik. İşsiz olduğum dönemde bu kişi ben de oldum siz de olabilirsiniz. Kimse kimsenin kimin parasını harcadığına karışamaz. İnsanlar ister baba parası yer ister koca parası, baba veya koca siz değilseniz sorun yok. O zaman babasından destek görenler de küçük yaştan beri çalışmak zorunda olanlara acısın mı, babasının destek vermemesi üzerine kırıcı sözler mi etsin. Ne işsizlik dönemimde ne çalıştığım dönemde ikisi de bana saçma gelmedi, herkesin kendi hayat şartları ne gerektiriyorsa onu yaşıyor fakat malesef görüyorum ki insanların hayatına karşı saygısızlık diz boyu.

  25 nisan 2019 10:35

  9. 20 yaşımdayım ve daha herhangi bir gelirim olmadığı için sanırsam baba parası yiyen katagoriye giriyorum. aslına bakarsanız yaşamsal ihtiyaçlarım dışında pek bir harcamam yok ama az da olsa kendi paramı kazanmak için can atıyorum.

  bir insanın baba parasıyla yaşaması gayet normal lakin baba parasıyla hava atan parazitlerimiz de var, işte bu ikisini karıştırmamak gerek. zaten kendi parasını kazanan baba parası yiyene, baba parası yiyen koca parası yiyene herkes birbirine sallıyor.

  25 nisan 2019 15:03

  10. şimdi yazıya başlamadan önce kimsenin maddi durumunun ya da para kaynağının kimseyi ilgilendirmediğini söylemek istiyorum.

  baba parası yemek pek çok şekilde olabilir mesleğini eline geç almış bir insan ailesiyle yaşıyordur parasını yemiş olur. ya da işsiz kalmıştır yine ailesi destek olmuştur vsvs bu gibi durumları es geçip herkesi ayıplamak bence hiç hoş değil.

  öte yandan hayattaki tek beklentisi babası annesi olan insanın ayıplanması gerektiğini düşünüyorum. benim kafamdaki baba parası olayı da budur zaten.dediğim gibi zengin hanımefendiler beyefendileri genellemiyorum babasının annesinin üstünden ömrünün sonuna kadar geçinmeye odaklı evlat sinirdir diyorum.

  25 nisan 2019 20:00