yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (8)
  • medya (2)

  1. İçinde c vitamini içeren 2li veya 10 lu paketlerde satılan ampuller. Cilde direkt uygulanıyor. 1 ampul birkaç gün götürür miktar olarak lakin açıldıktan sonra 48 saat içinde tüketilmesi gerektiği için max 2 gün kullanıyorum ben. cildime ilk kez c vitamini uygulayan biri olarak daha ilk kullanımda etki gördüğümü söyleyebilirim. Sabah uyandığınızda (leke ihtimali olduğu için gece kullanımı öneririm) cildiniz yumuşak ve aydınlık bir görünüme kavuşuyor.

  edit: ne zaman uzun süre kullansam sivilce yapmaya başladı kısa kısa dönemler şeklinde kullanmak gerek belki de

  ilgili medya:
  1
  18 temmuz 2019 21:44 15 haziran 2020 13:17

  2. Bugün 10'lu paketini alıp yeni kullanmaya başladığım ürün. Üşenmeyip yazacağım ara ara buraya, bitirene dek, bir faydası olup olmadığını. Benim gibi lekelerle uzun süredir mücadele eden birilerine tarafsız olarak kaynak oluşturur belki.

  İlk ampülü bu akşam kırdım. Normalde dermoroller ile kullanmayı düşünüyorum ama şu anda yüzüm dinlenmede (haftada 1 yapıyorum ve dün yaptım) dolayisiyla bu haftaki tecrubelerim dermoroller yapmayanlara da fikir verebilir.

  Ilk izlenimler: Oldukça yapışkan bir his bıraktı. Ampül açıldıktan sonra 48 saat içinde bitirin ve sabah -akşam kullanın demişler ama ben bu yapışkan yapısı nedeniyle ürünün sabah kullanımına uygun olduğunu düşünmüyorum. Hem makyaj yapmak çok zor olur hem de makyaj yapmayanlar o yapışkan tabaka nedeniyle toz, toprak ne varsa üzerine toplayabilir. Ayrıca genel itibariyle C vitamini ürünlerinin gün ışığı ile kullanımı çok önerilen bir durum değil.

  Uygulama aparatı var kutuda iki adet. Yedekli olması güzel ama kullanmaya başladıktan sonra plastik parca çıktı ve yerine tekrar oturtamadım, belki benim beceriksizliğimdir. Böyle kullanılan başka bir ürün tecrübem yok o yüzden filancada olmuyordu vs. diyemiyorum ama ben parmağımı şişeye sıfırlayıp ( Tabi bu riskli, ampül kırılırken sivri parca kaldıysa eliniz kesilebilir) damla damla masaj yaparak uyguladım.

  Lekelerin üzerinden iki, üç kat geçmeme rağmen çok az ürün gitti, dermoroller ile yüz fazla ürün emdiği için belki yetmez ama normalde 48 saatte bitmesi zor. Son aşamada kalanı yüze boca edeceğiz belli ki böyle bir durumda.

  İçinde stabil yüzde 10 C vitamini var ve içeriği gayet temiz. Teoride çalışır görünuyor ve üçüncü ampulden sonra sonuç almaya basladığını söyluyor insanlar ama bu işler malumunuz, birine yarar; diğerine yaramaz. Genelde de o yaramayan birisi ben olurum.

  Gelişmeleri paylaşacağım.

  9 ekim 2019 21:56 9 ekim 2019 23:08

  3

  3. İkilisini aldım denemek için birini kullandım. İki gün sabah akşam yetiyor tüm yüze. Benim sivilce problemim olduğu için yaramadı galiba. Nem veriyor bolca. (gizlinot: İkincisi duruyor isteyen mesaj atabilir)

  9 ekim 2019 22:16


  5

  4. Şule karaok önerip before after fotoğraflarını paylaşınca aldım ve ilk kez bir influencerın önerisinden etkilenerek bir cilt bakım ürünü aldım. Akne izlerime bir çözüm olacak diye bir hevesle. 2 ampül bitti Şule'nin gösterdiği o ciddi fark bende olmadı. Sabır dedim 3.yü kullandım hala fark yok güzel bir nem ve sağlıklı cilt hissi var. Hepsini kullanmaya devam edeceğim ama biraz hayal kırıklığı da yaşamıyor değilim. 

  Aldıktan kısa süre sonra melodi elbirlier, simla Canpolat ve adı aklıma gelmeyen bir çok kişi bu ampülleri önermeye başladı. Onlar gösterdikçe ben üzülüyorum çünkü hiç birine zerre güvenim yok bu bir reklam ürünüydü, pr çalışmasıydı da ben oyuna mi geldim? Kafamda deli sorular 

  Edit : Günahını almışım, kafamdaki sorular geçmeye başladıı.

  Son edit: Tüm ampülleri kullandım çok memnum kaldım süslüler cilt renk tonum eşitlendikçe makyaj yapma isteğim azaldı sivilce izlerimi tamamen silmedi ama oldukça azalttı çevremdeki herkes almak için indirimi bekliyor bende dahil. Gerçekten güzel gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

  30 nisan 2020 02:09 17 haziran 2020 14:02

  5

  5. annemin yüzüne inanılmaz bir parlaklık verdi. ince çizgileri de açtığını söyleyebilirim, çünkü annemi her gören yüzüne ne yaptırdığını soruyor. cildini çok güzel toparladı. ürünü anneme dermatolojist önermişti, o zamanlar kimse ürünün reklamını yapmıyordu. annemdeki değişimi gördüğüm için yararlı bir ürün olduğunu söyleyebilirim. 

  30 nisan 2020 19:25

  1

  6. Trendyol kaydırmacıları sayesinde trendyoldaki fiyatı 247 tl olmuş. Ürün hakkında fikrim yok sadece 1 hafta önce denemek için 90 tlye almıştım. Daha sonra cyrene c vit kullanmakta karar kılınca bunu açmadan iade ettim. Bugün bu fiyatı görünce şok oldum. Fırsatçılıktan başka bir şey değil. Almayın.

  ilgili medya:
  1
  2 mayıs 2020 11:03 2 mayıs 2020 11:04

  2

  7. ben bu ürünün 2'lisini 30 liraya kozmeladan almıştım. ampulun ağzını peçete ile kırarak içinden çıkan zımbırtıyı yerleştirdim ağzına. o zımbırtının da ağzının açık olmasına dikkat ettim yoksa basınçtan geri çıkıyor. temizleme jelimle yüzümü yıkadıktan sonra kuru yüzüme damla damla uyguladım. uyguladım da, her ampülün 2 kullanımlık olması gerektiği yazmasına rağmen ürünün yarısına gelemedim. yarısını uygulamam gerektiği için yarısına gelesiye kadar uyguladım, bu sefer de yüzüm yapış yapış oldu. üzerinde "kolay emilen formül" tarzı bir şeyler yazdığı için baya işkillendim lakin akşam uyguladığım ve sonrasında yatacağım için çok kafaya takmayarak yoğun nemlendirici krem ve göz kremimi uygulayıp yattım. ertesi sabah şişenin yarısını bitirmeye çalışmayarak uyguladım serumu. ilk ampülü 2 gün sabah-akşam kullandım, diğer ampülü de benzer şekilde. sadece son olarak deneme amaçlı yarım şişe ampülü yüzüme boca edip bi 10 dk bekledim, sonra nemlendirici sürdüm. nemlendiriciden sonra da yarım saat geçince evet, hepsi emilmiş oluyor. (gizlinot:swh)

  cildime olan etkisinden bahsedeyim. benim zamanın başlangıcından kalan lekelerime bir etkisi olamadı ama kırmızı lekelerimi azalttığını ve cildimi aydınlattığını, neme doyurduğunu söyleyebilirim. bu açıdan beğendim. belki 10'lusunu alıp gece yatmadan önce yarım ampul şeklinde kullanabilirim, ama tam emin değilim. çünkü çok zahmetli bir ürün ve çok kötü kokuyor. klairs'in freshly juiced vitamin c serum'unu gözüme kestirdim, o daha pratik gibi duruyor.

  eklemeyi unuttum, ürünü yüzüme sürdükten sonra yoğunluğuna bağlı olarak yüzüm baya kızardı. retinol peeling yaptırdığımdaki gibi kızardı ama kabarma ya da kaşıntı olmadı. c vitamini içeren bir bakım serumunun böyle bir etkisi olabileceğini düşündüğümden yıkamadım. 3-4 saat içinde de kayboldu zaten.

  edit. imla

  11 mayıs 2020 14:29 24 mayıs 2020 05:29


  3

  8. 10'lu olanını yeni bitirdiğim leke giderme vaatleri olan serum.

  ben bir ampulu sabah akşam olacak şekilde uyguladım. cildimde önceden kalma sivilce izleri var, hatta bazıları yıllardır geçmedi. roakutan tedavimden sonra da lekeler kaldı yüzümde. kırmızı-koyu renkli lekelerimi biraz olsun açması idi beklentim. ancak benim lekelerime etki etmedi bu ürün. o konuda hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. hatta başlamadan önce fotoğraf da çekmiştim, önce/sonra yapmak için ama gerçekten kayda değer bir fark yok.dermoroller ile kullananlar olmuş, cesaret edemediğim için o şekilde uygulamadım ama cildi hassas olmayanlar etkisini artırmak için dermoroller ile deneyebilirler. gözeneklerime ve siyah noktalarıma da bir etkisi olmadı bu arada.

  bunlar dışında cilde verdiği parlaklık ve nemi beğenmiştim aslında. cildim daha duru ve diri duruyor, ama bu kadar. tekrar satın almayı düşünmüyorum.

  16 haziran 2020 17:44

  1

  9. Roaccutane tedavisi görmüş karma bir cildim var. Zaman zaman bölgesel olarak yağlıya dönük diyebilirim. Özetle sivilceye oldukça meyilliyim. Uzun zamandır sadece regl dönemlerimde sivilcelenme olur 1 hafta içinde geçerdi.

  Benim cilt tipimde olanlara kesinlikle önermiyorum. Uzun süredir yaşamadığım şekilde büyük, kırmızı ve ağrılı sivilceler meydana geldi bu ürünle birlikte. O kadar zor oldu ki toparlamam, kalan lekeler ise beni halen üzüyor diyebilirim. Aydınlık verdiği nem verdiği konusuna yorum yapamayacağım yaşadığım problemden ötürü.

  1 ampul içerisindeki miktar oldukça fazla, 48 saat içinde 2 akşam 2 sabah yetecek kadar diyebilirim (bu cildin nem oranıyla alakalı değişebilir elbet). Kokusu bence kötü. 2 li ve 10 lu olarak satılıyor, instagramda popülerleştikten sonra fiyatlar da fırladı tabii. 

  C vitaminli seruma cildim elverişli olsaydı, yani tek ihtiyacım aydınlık ve nemli bir cilt olsaydı 10 ampul için bu parayı tekrar tekrar vereceğime iyi bir markanın büyük şişeli bir serumunu tercih ederdim sanıyorum.

  13 kasım 2020 15:07

  5

  10. İlk defa c vitamini kullanıyorum. İki günde bir olmak üzere bir ampulun yarısını sabah yarısını akşam kullandım. Bugün üçüncü ampulu bitirmiş bulunmaktayım. Daha önce c vitamini kullanmadığım için bu ürünün diğer markalarla kıyaslamasını yapamayacağım ama ben c vitamini etkisinden çok memnun kaldım. 29 yaşında ve karma ciltliyim. C vitamini kullanmaya başladığımdan beri cildim kesinlikle daha ışıltılı ve sağlıklı duruyor. Ayrıca burun kenarımdaki kuruluklara da çok iyi geldi. Burnumun üstü belirgin bir şekilde daha pürüzsüz oldu. Uzun vadede nasıl bir etki bırakır bilmiyorum ama ben daha 3. ampulde etkisini olumlu anlamda görmeye başladım. İlerleyen zamanlardaki etkilerini de buraya ekleyeceğim.

  11 ocak 23:48