sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (75)
 • medya (1)

1. kaş ve kirpik bakımının prensesi olan yağ. yılda birkaç kere, birkaç hafta boyunca, kirpik diplerine abartmadan sürerseniz, uzatmasa da yıpranmış kirpikleri toparladığını göreceksiniz. kaş da çıkarır derler, eksiği değil fazlası olduğu için hiç denemedim, bilmiyorum.

ekleme: fazla sürmek kıl köklerini yakabilir diye duymuştum, ne kadar bilimsel bilemem ama fazlasının zarar olma riski yüksek (:

16 ağustos 2013 01:01 9 mayıs 2014 10:54

2. zamanında birkaç ay deneyip sonuç alamadığım yağ

16 ağustos 2013 07:56

3. vücudumla inanılmaz bir anlaşmazlık içindeyiz. ben diyorum ki, vücudumun hiçbir yerinde kıl, tüy olmasın, bir tek kaşım kirpiğim olsun; kollarımla bacaklarım beni duymazdan geliyor, kaşlarımsa dökülüp bir de üstüne bana küsüyor.(link: http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1b/Whoopi_Goldberg_Cannes_1992.jpg/220px-Whoopi_Goldberg_Cannes_1992.jpg&imgrefurl=http://en.wikipedia.org/wiki/Whoopi_Goldberg&h=234&w=176&sz=1&tbnid=044OxdgFAU8FAM:&tbnh=186&tbnw=139&zoom=1&usg=___H0yrRVx8U6FqAEeAf9K0rvCWL8=&docid=WOgagBHt_VOv1M&itg=1&sa=X&ei=at4NUvvfKImHtQbJ14DYBw&ved=0CIEBEPwdMAo#imgdii=044OxdgFAU8FAM%3A%3BUVBKC0n58cCiYM%3B044OxdgFAU8FAM%3A whoopi goldberg) olma yolunda emin adımlarla ilerliyorum.

bu problemime çözüm olarak tatlı badem yağı kullanma tavsiyesini aldım.(ybkz: fifiri tabi ki) geceleri yatmadan önce kulak çubuğu vasıtasıyla kaşlarıma ve kirpiklerimin dibine azar azar tatlı badem yağı sürmeye başladım. iki hafta kadar da devam ettim. abartı bir değişiklik olmadı; fakat kaşlarım daha bir kendine geldi sanki. bir iki boşluk doldu en azından. bir de kirpiklerimle ilgili çok iltifat almaya başladım. bu yüzden, tatlı badem yağının işe yaradığı sonucuna ulaştım. yalnız kirpik diplerine sürünce ister istemez göze kaçıyor. kirpik gürleştirmek uğruna gözümü kaybeder miyim ileride, bilemiyorum.

sonra, disiplinsiz bir insan olduğum için tabi ki bu işi boşladım. ama tatlı badem yağım baş köşede duruyor. yaz bitince hemen tekrar başlayacağım.

16 ağustos 2013 10:40

4. kaşları seyrek olan kişilere çoğu insan gibi benim de kullanmasını önerdiğim yağ. kullanıp da memnun kalmayanını henüz görmedim lakin sonuçları görmek için biraz sabırlı olmak gerekli.

26 ağustos 2013 01:20

5. bir ara kirpiklerim için kullandığım yağ.

neden bende böyle bir tepki verdiğini bilmiyorum ama kirpiklerimi güçlendirip, yeni kirpikler çıkaracaği yerde var olanları dökmüştü. gece yatmadan önce sürüyordum, sabah kalktığımda üç dört kirpik yanaklarıma dökülmüş oluyordu. sonra kullanmayı bıraktım zaten

9 mayıs 2014 00:47

6. Kirpik bakımıında hiçbir işe yaramayan yağdır, tevatürdür, itibar etmeyiniz.

16 mayıs 2014 16:34 ed.20 mayıs 2014 10:00

7. kirpik bakımında hint yağıyla karıştırılınca daha etkili olan yağ. ama çok iyi bir bakım yağı saçta falan baya işe yarıyor. kıl köklerini beslediği tüylenme yaptığını duymuştum.

"Badem Yağının Kirpiklere Faydası

Badem yağı kirpikleri uzatmakta faydalanılan bir yağdır, badem yağı kirpiklere bakım yapmak için kullanıldığında kirpiklerin uzaması ve bakımında etkilidir. Kiprik dökülmesine iyi geldiği bilinmektedir.

Badem Yağının Kaşlara Faydası

Badem yağı kaş bakımında kullanılan bir yağdır. kaşlara badem yağı uygulanması durumunda, kaşlardaki seyrelmeler azalır. Kaşların köklerini besler, kaş dökülmesine iyi gelir.

Badem Yağının Bıyıklara Faydası

badem yağı bıyık bakımında kullanılan bir yağdır. Eğer bıyıklarınıza badem yağı sürerseniz bıyıklarınızın beslenmesine oldukça fazla katkı sunarsınız. Bıyık dökülmesine karşı da oldukça faydalı olan badem yağı, bıyıkların daha gür ve bakımlı görünmesini sağlar.

Badem Yağının Sakallara Faydası

Badem yağı sakalların beslenmesinde kullanılmaktadır. Badem yağı ile yapılacak sakal bakımı sakallarınızı canlı gösterecektir. Sakal bakımında kullanılan bu yağ sayesinde sakal dökülmesi sorunlarınız oldukça azalır.

Badem Yağının Saça Faydası

Badem yağı saç bakımında oldukça fazla kullanılan bir yağdır. Badem yağı saçların beslenmesinde çok etkilidir. Saç uzatmak için oldukça sık kullanılan badem yağı çeşitli saç bakım kürlerinin vazgeçilmezidir. Saçların boyanması, yanlış işlemler sonucu yanması durumunda yararlanılan badem yağı saçların toparlanması için kullanılabilecek en etkili ve ucuz yollardan birisidir."

Kaynak: http://www.badem-yagi.org/2014/08/badem-yag-faydalar.html

21 haziran 2014 01:04 11 ağustos 2014 12:20

8. Saç bakımı konusunda bitkisel şeyleri denemekten hoşlanıyorum. Dün saçıma tatlı badem yağını uygulayıp 2-3 saat kadar bekledikten sonra bir güzel yıkadım. Durulama suyuna da azıcık sirke koydum. Saçlarımı kuruttuktan sonra uçlarına birkaç damla argan yağı sürdüm. Sonuç; pamuk gibi saçlar.

aşırı kurumuş saçlara acilen tavsiye ettiğim yağdır. Anında farkı gösteriyor. kuru saçlara iyi geldiğine inandığım diğer maske (link: http://www.suslusozluk.net/b/yves-rocher-nutri-repair-sa%C3%A7-maskesi yves rocher nutri repair saç maskesi)

17 ağustos 2014 12:32 17 ağustos 2014 12:33

9. Kaşlarımın başlangıç kısımlarının döküldüğü zamanlarda kaş fırçasını ya da bitmiş maskara fırçasını kullanarak kaşlarıma bakım yaptığım yağ. Sabah akşam biraz bekletip yıkayarak kullandığımda bir hafta içinde sonuç veriyor... Eğer nem sorunu da varsa Hint yağı ya da jojoba yağı da kullanılabilir

17 ağustos 2014 12:49

10. her gece yatmadan önce kulak çubuğu ile kirpiklerime sürerim. kirpiklerim yağı kullanmadan önce kısa ve seyrekti şuan hala kısalar ama en azından gürler. bu yağı kullandığımdan beri maskarayı çıkartırken yaşadığım kirpik dökülmesi sorunu da azaldı. ayrıca saçlar içinde yararlıdır. zeytinyağı ve badem yağını saçınıza sürüp yıkarsınız yumuşacık saçlar elde edersiniz.

17 ağustos 2014 14:48