yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  1. her iş gibi belli bir yöntemi ve herkesin kendine göre bir düzeni olan, en önemlisi de asılan çamaşırla kimseyi rahatsız etmemeyi gerektiren balkonda çamaşır kurutma amaçlı yapılan eylem. Genelde çamaşır ipine asma ve çamaşırlıkta kurutma gibi iki şekilde yapıldığı görülür. bizde çarşaf, nevresim gibi büyük parçalar balkonun içindeki çamaşır iplerine, geri kalan küçük parçalar da çamaşırlığa asılarak kurutulur dedikten sonra işin can alıcı kısmına geçeyim.

  makineniz tam sıkmamış ya da herhangi bir teknik nedenden dolayı çamaşırlar sulu çıkmış olabilir, sonunda adı üstünde o bir makine. Ama o çamaşırları getirip asan da bir insan nihayetinde. bunu gördüğünüz halde bile bile sulu çamaşırları balkonun en dışında bulan iplere asmak zorunda değilsiniz tabii. hadi ipler dışta diyelim o zaman hiç değilse çamaşırlar daha içte bulunan iplere asılabilir yani. çamaşırlık kullanıyorsanız da onu balkonun en ucuna kadar getirip alttaki komşunun çamaşırlarını hedef alacak ya da alttan geçen insanların kafalarını ıslatacak şekilde dışarı çıkarmak gibi bir zorunluluk da yok benim bildiğim. yolda yürürken birden kafanıza su geldiğinde, kafanızı gayri ihtiyari yukarı kaldırdığınızda hiçbir şey olmamış gibi davranan ya da temiz su o canım bir şey yok bunda diyen insanlarla karşılaşmak pek hoş olmuyor yani. temiz su olabilir de bu durduk yere milleti sulamayı da gerektirmiyor.

  bir şey daha var ki bu benim en dikkat ettiğim şeylerden mesela. diyelim asılacak çamaşır çarşaf ya da nevresim gibi büyük bir parça. onu tüm haşmetiyle, alttaki dairenin önünü kapatacak kadar asmak bir yerde kendi sınırlarınızı aşmak demek aslında. hem başkasını rahatsız etmemek hem de tertemiz yıkadığınız çamaşırı başkasının balkon demirine değdirecek şekilde asmak hiç mantıklı bir hareket değil.

  son bir şey de o gün temizlik yapacak olabilirsiniz ama alttaki insanın balkonda çamaşırı asılıysa onun üzerinden bir şeyler silkelemek (silkeleme işleminin yasak olduğunu bile bile yapanlar da var çünkü) yerine beş dakika zile basıp bunu haber vermek size bir şey kaybettirmez. ne alttaki kişinin çamaşırı sizin yüzünüzden kirlenir ne de durduk yere sinir harbi yaşanır.

  sitelerde durum biraz daha farklı tabii. çamaşır kurutmak için ortak bazı alanlar olduğu gibi,

  küçük çamaşırları kurutmak için de ortak çamaşır kurutma mekanını kullanmayarak bunları kendi balkonunuza asacaksanız da çamaşırlar balkon korkuluğunu aşmayacak şekilde asmaya özen gösterin diye uyarılar da mevcut.

  zaten herkesin bildiği, toplum içinde yaşayan insanlar olarak biraz dikkat ederek yapılması gereken şeyler bunlar, ama bildiği halde dikkat etmeyen de çok fazla kişi var ne yazık ki. onlara minik bir hatırlatma olur umarım.

  (yazar: skyfall) ukdesiydi.

  22 mayıs 2017 21:31

  2. (bkz: summer is coming )

  22 mayıs 2017 21:37

  3. Her yaptığımda, mandalları tam denk getirerek kendimle gurur duyduğum olay.

  Bir de bunun kültürü mültürü varmış ajdjsjd Uzundan kısaya, gömlekten tişörte, sağdan sola mı asılıyormuş neymiş..

  Önüme geleni asar geçerim valla. Pantolon ha ön ipte kurumuş ha geri ipte. Kuruyor mu kuruyor (gizlinot: swh) Fakat gömlekleri paçasından asma konusunda çok hassasım. Ben yakadan asmayı seviyorum. Daha az yer kaplıyor. Bir de Tişörtleri paçasından asanı görürsem kalbini kırarım, Hem mandal izi çıkıyor hem esnek kumaşsa sünüyor yavrucağız. Tişörtleri kol altına denk getirecek şekilde asalım, astıralım.

  Unutmadan donları iç ipe alalım; mahalleye içimizi, dışımızı, fantazimizi reklam etmeyelim (gizlinot: swh)

  Evinizin çok amaçlı skyfall'u bildirdi ^^

  22 mayıs 2017 22:35 22 mayıs 2017 22:36


  4. 25 yaşına girecek biri olarak ben doğduğum zaman annem çamaşır kurutma makinesi aldığı için bizim hiç yapmadığımız olaydır :)

  23 mayıs 2017 00:59

  5. kadın iç çamaşırı asmamayı gerektirir. çünkü aslında öyle bir şey yok, giymiyoruz.

  23 mayıs 2017 10:12

  6. Balkona camasir asmayi cok severim. Fakat anneme asla begendiremem. Daima yanlis sererim. Camasir neticede, herkesin giydigi seyleri asiyoruz. Neden camasir sermek gibi basit bir olayda bile cevreyi dusunerek hareket ediyoruz anlamam. Mahallede biz haric kimse ic camasiri giymiyomus gibi davranmanin anlami yok.

  23 mayıs 2017 12:23

  7. kadın donu erkek baksırı fark etmez, ne asarsanız asın görüntüsü çok kötü olan şey.

  23 mayıs 2017 15:31


  8. Bana balkona asılan çamaşır yeniden kirleniyormuş gibi geliyor sanki ya swh. Islak ıslak dışarda bırakınca tüm kir toz pislik gidip üstüne yapışır sanki ne bileyim.

  23 mayıs 2017 16:13

  9. evde gerilim sebebimizdi. annem özellikle benim sitilimi beğenmez. aman millet güler tarzında yanaşır olaya. ben de elalem bizim evi mi gözetliyor. kime ne. çamaşırın dili yok ki ben bu şekilde kurumam diyecek. hele yaz mevsimi ne güze.l 5dkda kuruyor.

  23 mayıs 2017 19:41

  10. yıkamış olduğunuz çamaşırın kullanım talimatında " açık havada kurutunuz " yazıyorsa yapmak durumunda olduğunuz kurutma yöntemi. çoğunluğun aksine ben dışarda kurutmayı makinede kurutmadan daha sağlıklı buluyorum

  23 mayıs 2017 19:57