yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. Ukte sahibi (yazar: pink jedi)

  Bayılmak tanım:kan dolaşımının ve solunum görevlerinin sürmekle birlikte yavaşlaması, duyumların ortadan kalkması, vücudun kımıldamaz olması gibi fizyolojik aksamalarla geçici bir süre için kendinden geçmek, kendini yitirmek, baygın duruma girmek.

  Ben gerek kan tutmasından gerek tansiyon düşmesinden bu zamana kadar 20 kereye yakın bayılmışımdır.hatta bayılacağımı hissettiğim zaman eğer hızlı olabilirsem bayılmayı engelleyebiliyorum.

  His olarak %90 uyku hali.baygınken olan hiçbir şeyi hatırlamam ama bazen dışarıdaki sesleri boğuk boğuk duyabiliyorum.

  Çok fazla ayakta kaldığımda,kan gördüğümde,sıcaktan,açlıktan bayılıyorum.bilinç kapandığı için düşerken yaralanma olabilir.

  Benim en korktuğumsa kalabalık yerlerde bayılmak,bir kere metrobüste bayılacağımı hissettiğimde yanımdaki kıza ben bayılıcam galiba çantama sahip çıkarmısın demiştim (gizlinot: aksdkfmd)

  Bazı hastalık ve ilaçların yan etkilerinden kaynaklı olarakta bayılınabiliyor.

  Bir başka anlamda: bir şeyi çok beğenmek,çok sevmek.

  25 kasım 2016 00:06

  2. küçükken hepimizin merak ettiği ve kan tutması sonucu milyon kere başıma gelen eylem. damarımdan çektikleri o bir tüp kanla resmen canımı da çekiyorlar tüpe. benim bayılmalarım kesinlikle pat diye bir anda olmuyor. hep aşama aşama ve acı çektirerek. ilk evrede bir anda kulaklar tıkanır, çınlamaya başlar ve anneme ben bayılıcam panikleme demek zorunda kalırım. ikinci adımda soğuk terleme ve titreme. sonrasında gözlerin kararması ve gözüm açıkken bile görememem (gizlinot: geçici körlük gibi bir dakika kadar sürüyor ) . sonrasında ruhumun başımdan aşağı doğru ayak parmak uçlarımdan çekilişi ve küüttt. gözlerimi açtığımda kendimi bacaklarım havaya kaldırılmış ve ağzıma sokulmuş bir meyve suyu kamışı ile buluyorum. (bkz: düşman g*tüne )

  25 kasım 2016 02:44 25 kasım 2016 02:47

  3. En son bayılırken yere çarpma şiddetimle köprücük kemiğimi kırmıştım. Düşerken son duyduğunuz sesin kırılan kemiğinizin sesi olması biraz korkutucu olabiliyor. Fakat kemiğimin kırıldığını bildiğim halde anneme belli etmemiştim ben korkmasın diye. Ertesi gün doktora gittiğimizde doktor söylemişti anneme.

  11 ekim 2019 00:54


  4. Hiç başıma gelmeyen bazen ay şuraya düşüp bayılsam da bi olayın vehametinin farkına varsalar dediğim olay.

  11 ekim 2019 01:06

  5. zehirlendiğimde birkaç kez başıma gelen olay. çok kötü olmuştum. tansiyonum düşmüştü. kardeşim elime, bileklerime ve boğazıma kolonya sürmüştü. ben ayıldığımda da hemen kalkıp yatağa yatmıştım. sonra tuzlu bir şeyler hazırlamaya mutfağa gitmişti ve peynir-ekmek hazırlamıştı. bana çok iyi gelmişti.

  11 ekim 2019 10:48

  6. iki kez başıma gelmiş korkutucu olay. İlkinde kan verirken hemşirenin damarını bulamıyorum diyip panik olması üzerine ben de panik olmuştum kanım gelmeye başladıktan sonra birkaç saniye içinde kulaklarım uğuldayıp başım dönmeye başladı, sanırım bayılıcam diyemeden bayıldım. O zamana kadar kan vermekten de iğneden de hiç korkmazdım. Ayıldığımda bir gün falan geçmiş zannediyordum, sedyede yatıyordum ayaklarımı havaya dikmişlerdi ama aslında 20-30 saniye kadar baygın kalmışım. Ayılırken önce sesleri duymaya başladım sonra etrafımı görmeye. Zavallı hemşire de panik olmuş ben bayılınca her şeyi bırakmış yere atmış, verdiğim kan da yerde ziyan olmuştu. Ondan sonra zaten bende bir nevi fobi gelişti, bir sonraki kan verişimde hiç bakmadan vermeyi başardım hatta sonrasında ayağa bile kalktım ancak yine düşüp bayıldım. Bu sefer ayakta olduğum ve kafa üstü geriye doğru bayıldığım için zor ayılmıştım ve başım korkunç ağrıyordu. 24 saat takiple eve gittim.

  Benim tavsiyem özellikle kan verirken bayılıyorsanız hemşireden bir pamuğa azıcık alkol dökmesini rica edin, kanı verirken tabiki bakmayın ve pamuğu koklayın. Kan verme işlemi bitince de hemen ayağa kalkmayıp en azından 30 saniye kadar daha oturun böylelikle bayılma riski çok daha azalmış oluyor.

  11 ekim 2019 13:21 26 ekim 2019 02:29

  7. Bir kere yaşadım ben bunu. Geçtiğimiz yaz aylarında grip olmuştum ve biraz da ateşim vardı. Hap içip ve kalın bi bluz giyip terleyip iyileşmek için uyudum. Sonra lavabo için kalktım. Elimi yıkadıktan ve havlumu astıktan sonra gözüm karardı kapıyı göremedim. Elimle bulmaya çalıştım kolu ama bulamadım sonra vurmaya başladım kapıya gelin diye. Annemle babam gelip beni odama getirdiler sonra yanaklarıma vurarak uyandırdılar. Çok değişikti valla

  11 ekim 2019 21:39


  8. Ben bunu sağlam gittiğim hastaneden hasta çıkarak gerçekleştirdim swh. Bir arkadaşımı ziyaret etmek için hastaneye gitmiştim, onu da alıp kahve içmeye gidecektik. Asansöre bindim, biniş o biniş oldu tabi, sermeser bayılmışım ahdksjd gözümü açtım asansörün çıkışına yatırmışlar, tepemde 2-3 tane doktor ve tesadüf ki almaya geldiğim arkadaşım (onun katı değilmiş) skyfall skyfall hanım bizi duyuyor musunuz, iyi misiniz, en son ne zaman yemek yediniz soruları... benim yoğun bir uğultu ve çınlama ile uyanmam, üstümden geçen soğuk bir dalga. Ne olduğunu anlama çabalarım.. mis gibi bir kafa ile uyanışım swh

  O gün yemek yemeyi unutmuşum meğer. Asansör de kalabalıktı, yanımdaki teyzeyle oğlu tutmuş. Tabi sonra acilde birtakım serumlar, meyve suları, doktor arkadaş torpiliyle yapılan panikli kan testleri derken çok şükür aylık serum dozumu da aldıktan, kızı da korkudan kalpten götürdükten sonra kahve falan yalan oldu. Beyle de rezil bir insanım vallahi iki saniye hayatta kalamıyorum tebrikler.

  Neyse, sonuç olarak neden bilmem ama mis gibi dertsiz tasasız bir kafayla uyanmamı sağlayan eylem. Beyin kendini resetledi galiba ajdjsjs 

  12 ekim 2019 00:11

  9. Ben hep anlık göz kararması gibi düşünürdüm ama bayılmak çok farklı bir şey. Geçen hafta ilk kez ciddi anlamda başıma geldi, düştüğümde acıyı hissetmedim ama yeşilçam filmi gibi “aay” diyebilmişim. Sonuç olarak dudağımı patlattım anı çarpmayla, çok korkunç bir şey çünkü kendime gelmem çok zor oldu umarım kimse yaşamaz

  12 ekim 2019 01:42

  10. 3 sene önce doğum günümde başıma gelmiş olay.mutfakta çay dolduracaktım.tezgaha yaklaştım böyle midemde bir ağrı oldu.sonra sanki hızlıca halıyı ayağımdan çekip almışlarda dengemi kaybedip düşmüşüm gibiydi.Kendime geldiğimde koltukta yatıyordum ve bu kilomla beni taşımış olan babama acımıştım.

  12 ekim 2019 17:44