yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. laguna'nın tarafında olacağım karşılaştırma. hoola kendimde de başkalarında çok turuncu kalıyor gibi geliyor gözüme. laguna'yı ise kontür için bile kullandığım oluyor.

  16 haziran 2016 14:20

  2. eğer soğuk ya da nötr alttonluysanız ve amacınız bronzlaştırmaktan ziyade kontür yapmaksa hoola diyorum ben. ikisini de denedim laguna çok daha turuncu durdu bende. hoola daha başarılı kontür konusunda. ama bir sürü makyaj artisti lagunayı kontür için de kullanıyor gayet de güzel oluyor. o yüzden alttona göre karar vermek lazım.

  ikisinin yanyana swatchlanmış (link: https://www.google.com.tr/search?q=NARS+LAGUNA+BENEF%C4%B0T+HOOLA&rlz=1C1ASUM_enTR681TR681&espv=2&biw=1920&bih=989&tbm=isch&imgil=BKWFvgT7lPcQFM%253A%253BIWhkMbRQECDgKM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fblythedoll21.blogspot.com%25252F2011%25252F08%25252Fbenefit-hoola-bronzing-powder-or-nars.html&source=iu&pf=m&fir=BKWFvgT7lPcQFM%253A%252CIWhkMbRQECDgKM%252C_&usg=__desDYM_K7Nka4ipmUZWYCcTwx_s%3D&ved=0ahUKEwiIq4S5uazNAhUlDcAKHQroBqkQyjcIKg&ei=QY5iV8iGB6WagAaK0JvICg#imgrc=5LmtVIazIBzuQM%3A fotoğrafını ) da ekliyorum. hoola biraz daha soğuk görüldüğü gibi.

  16 haziran 2016 14:38 16 haziran 2016 14:39

  3. ben benefit hoola diyorum (yazar: mini c)' ye katılıyorum, bende nars laguna turuncu kalıyor, ne kadar nötr olsam da pembeye daha yakın bir nötrüm asla sarı olmadım ömrü hayatımda. simlerine alışamamıştım ben lagunanın boynumla da bir türlü birleşmedi (gizlinot: boynum yüzüme göre baya pembe). ve o turunculuk çok çiğ duruyor bende bir türlü olduramamıştım ben lagunayı. deneyerek alınması gerektiğini düşünüyorum

  edit: yüzeysel anlattığımı düşünüp biraz doldurmaya geldim. bronzer konusunda hep dikkatli yaklaşmamız gerekiyor, herkesin ama özellikle beyaz tenlilerin. fırçaya alım yönünden pigment yönünden ben nars lagunayı daha başarılı bulmuştum ama zaman içinde bu yüzden de kullanamadığımı elimin gitmediğini fark ettim. çünkü dağıt ki dağıt bir türlü o arttırarak gidişatı başaramadım. bronzer olarak ışıltılı bronzer sevenler lagunayı sevecektir ama ben ışıltılı bronzer olayına karşıyım çünkü naparsam yapayım simler yürüyor, hareket ediyor yüzümde- bunda yüzüme devamlı dokunmam da büyük etken tabi. kontür olarak zaten hoola çok daha iyi bu konuda, özellikle bu yaz mevsiminde gölge istediğim yer güneşte sim sim parlamasın lütfen.

  16 haziran 2016 14:50 16 haziran 2016 15:21


  4. 2 gün önce bu ikilemde kaldım ve içindeki minik ışıltılar ve kabından dolayı lagunayı tercih ettim.

  kontür yapmadığım ve sadece yazın kullanacağım için pırıltılı olması tercih sebebi oldu.

  bir de ambalaj meselesi var tabi; ikisini de sadece internette görüm ve lagunanın ambalajı daha çekici geldi, hoola gerçekte nasıldır bilmem ama fotoğraflarda kartondan dipsiz kuyu gibi göründü ambalajı gözüme.

  ha tabi bir de yaşadığım şehirde (gbkz: sephora) yok, benefit satan güvenilir bir internet sitesi de bilmiyorum.

  tüm bu sebeplerden dolayı (gbkz: makyajtrendi.com)dan laguna siparişi verdim.

  16 haziran 2016 15:02

  5. Hem renk hem yapı hem de ambalaj olarak baktığımda bana göre de nars laguna önde. Özellikle rengini çok kullanışlı ve birçok tene uygun buluyorum. Hem sıcak bir renk, hem turuncu değil gibi. Hem bazılarının kontür yapabileceği kadar soğuk hem de tam olarak kahverengi değil gibi.(gizlinot: Hep 'gibi' diyorum çünkü subjektif yorumlarım. yukarıda turuncu bulanlar olmuş, ben sarı alt tonlu beyaz tenliyim.)

  Fiyat anlamında nereden aldığınıza bağlı olarak değişse de arada uçurum olduğu söylenemez sanırım. Seçim sizin. :)

  16 haziran 2016 15:37

  6. ben bu bronzerlardan ikisine de sahiptim. aslında ikisini de satın almış olmak çok mantıklı değil, çünkü gerçekten çok yakın ürünler. hoola uzun zaman elimdeki tek bronzerdı, laguna ise geçtiğimiz günlerde laguna/orgasm duo'yu alınca elime geçmiş oldu.

  ben kendi tecrübemden yola çıkarak hoolayı lagunaya göre çok az daha soğuk buluyorum ve benim yüzümde turunculuk da bırakmadığı için elmacık kemiklerimi kontürlemek için kullandım şimdiye kadar.

  laguna ise bana kalırsa bronzer olarak kullanmak için daha uygun göründü bana ama yine de şu anda hafif elmacık kemiğinin altına gölge verip üstüne orgasm uyguladığımda gayet güzel bir sonuç elde ettiğimi düşünüyorum.

  sonuç olarak benim için birinin diğerine üstün gelmediği bir versus bu. ancak orgasm/laguna duo elime çok pratik geldiğinden hoolayı kardeşime verdim, laguna ile yoluma devam ediyorum.

  17 haziran 2016 09:58