yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • oylar (26)
  • medya (3)
  5

  1. Recete.com'dan satın aldım ve siparişim bugün elime ulaştı. Boyutu 150 ml, açtıktan sonra 9 ay kullanım süresi var. yüzümü yıkadım, tonikledim, nemlendirdim ve her zaman sürdüğüm miktar kadar güneş kremini yüzüme sürdüm.

   İlk izlenim olarak:

   İlk önce beyazlık bırakacak gibi oldu, ancak iyi yedirdiğimde fazla beyaz bir görüntü bırakmadı.

  Ağırlık hissettirmiyor şu an yüzümde.

  Parlak bitişi var ama yüzünüze yağ boca etmişsiniz gibi bir parlaklık değil. Bundan önce kullandığım güneş kremi (babydream) aşırı ağırlık yapıp yaldır yaldır, rahatsız edecek kadar fazla parladığı için, bioderma'nın bıraktığı parlaklık beni hiç irite etmedi.

  Makyaj altına kullandığımda, uzun süre deneyimlediğimde edit gelecek.

  Yabancı bloggerların ürün incelemelerinde, uzun süre düzenli kullanıldığında güneş ve akne lekelerini açtığı yazıyor. Benim de lekeli bir cildim olduğuna göre harika bir kobayım.^^

  10 haziran 2019 13:22 11 haziran 2019 11:01

  2. beyaz leke bırakmayan, altına nemlendirici uygulanmasına gerek kalmayan, leke oluşumuna müsait kuru-karma ciltlere uygun güneş kremi.

  gözeneklerimde tıkanıklığa sebep olmuyor. diğer kremler gibi yoğun bir kokusu yok. bir dönem daylong actinica kullanmış biri olarak kıyas yaparsam kesinlikle bioderma'yı seçerim. 5 yıldır yaz-kış kesintisiz, makyaj altı dahil kullanıyorum. yeni arayışlara girmeme gerek bırakmıyor.

  20 şubat 2020 10:10 20 şubat 2020 10:11

  4

  3. Kuru ama kupkuru böyle, cilt için güzel koruyucudur. Geçen sene tatilde eczaneden,eşim mal gibi güneşin bağrında saat 12 de seresepe uzanıp 2.dereceden yanıktan dönünce, mecbur kalıp aldım. Neyse beyaz ve yoğun bir yapısı var vücutta beğendim,nitekim cildim kuru, ama yüzde ben de bile böyle fazla kaçınca o bişey var hissi oldu.

  Bir süre sonra geçiyor beyazlık ama nemlendirilmesi güzel

  Korumasını beğendim

  Kış için daha uygun gibi geldi

  Çok bereketli

  O para verilir mi yani bilemem

  Ama kuru ciltler baksın.

  Sivilce yapmadı

  Kalite kokuyor .(gizlinot: :))

  Not:düzenleme

  11 mayıs 2020 10:27 11 mayıs 2020 10:29


  2

  4. Sivilce yapmadı, koruyuculuğu yüksek, filtreleri yeni nesil dayanıklı filtreler fakat yapısı ağır. 2 parmak miktarınca kullanıyorum, yedirmek zor oluyor biraz. Bir saat sonra boynumda, yüzümdeki çizgilerde beyaz beyaz birikiyor. Yenileme yapmak için üzerine yine aynı miktarda sürmek sıkıntılı. Ürünü Şubat ayında kullanmaya başladım, o zamanlar memnundum aslında ama yaz aylarında kullanmak için uygun değil bence. Yağlı ciltler uzak dursun.

  ***düzenleme***

  30 ml ve 150 ml olmak üzere iki farklı ambalajda satılıyor. Aşağıda su gibi diye yorum yapıldığını görünce, ikisinin yapıları birbirinden farklı mı acaba diye düşünüp belirtme ihtiyacı hissettim. Benim kullandığım 150 ml olan. Yenileme yapınca topaklanıyor, fazla sürüp yaymaya çalışınca da çok az topaklanıyor. Yağlı ciltler uzak dursun demişim ama yazın çok sıcak günlerde yüzü çok terleyen, yenileme yapmak isteyen, doğru miktarda ürün kullanmak isteyen kuru ciltler de uzak dursun bence.

  ilgili medya:
  1
  17 mayıs 2020 15:10 14 temmuz 2020 15:08

  5

  5. şimdiye kadarki güneş kremi arayışlarımı sonlandıran ürün ve bu ürünü keşfettiğime çok ama çok mutluyum. öncelikle kışları kuru&karma olmak üzere genel olarak karma ciltliyim diyebilirim. güneşte çabuk lekelenen, dikkat etmezsem zırt pırt ben çıkaran bir cildim var. fazla yağ bazlı hiçbir ürüne gelemiyorum. güneş kreminden de beklentim yüzü yaldır yaldır parlatmaması, ağırlık hissi vermemesi, yapış yapış olmaması ve beyaz kalıntı bırakmaması. tüm bu isteklerimi karşılayan bir ürün işte bu ürün. yapısı su gibi, incecik. ciltte beyazlık yapmıyor. yapış yapış bir his, bir ağırlık kesinlikle yapmıyor. cilt hemen emiyor ürünü. çisem çakır videolarında hep güneş kremini birer parmak boyunca alıp yüzümüze öyle yedirmemizi öneriyor ya, işte ben hep şey diyordum içimden ''ya o kadar sürülür mü ki, zaten güneş kreminin verdiği his lanetlik, bir de o kadar sürersem baygınlık geçiririm ben.'' hah işte bu noktada photoderm spot giriyor devreye. istediğiniz kadar arttırabilirsiniz çekinmeden. cildimde herhangi bir reaksiyona sebep olmadı. normalde yeni bir ürün kullandığımda ilk seferinde tepki verir cildim eğer ürünle anlaşamazsa ama bu ürünle can ciğer kuzu sarma olduk. korumasını beğendim, elmacık kemiklerimin üstündeki kahverengi lekeler de sanki solmuş gibiler ama bunda bioderma white objective foaming cleanser'ın da etkisi olduğunu düşünüyorum. kısacası güneş kremi arayışı içindeyseniz ve benim gibi beklentileriniz varsa hiç düşünmeden alabilirsiniz.

  26 haziran 2020 10:59

  4

  6. 2 gündür kullandığım ve şimdilik memnun olduğum güneş kremi oluyor kendisi. 10 aya yakın bir süre sadece daylong extreme spf 50 kullanıyordum. Onun yapısı daha yapışkandı, daha sıvı olmasına rağmen bayağı yoğundu ve ciltten arındırması zor olduğu için yanak bölgemde küçük küçük pütürcüklere sebep oluyordu. Bütün bunlara rağmen koruması şimdiye kadar kullandığım bütün güneş kremlerinden daha iyi olduğu ve bereketli olduğu için uzun bir süre daylong'a sadık kaldım. Ama son kutu bitince, uzun süre aynı şeyi kullanmaktan sıkıldığım için yeni arayışlara girdim.

  Benim bir güneş kreminden beklentim, hassasiyet yaratmaması, korumasının iyi olması, uzun süre gitmesi ve parfümsüz olması. Cildim üzerinde nasıl göründüğü ve parlama yapıp yapmadığı ikinci planda kalıyor benim için. Bioderma photoderm spot spf 50 hem 150 ml olduğundan, hem de kokusuz olması sebebiyle daylong'dan sonraki tercihim oldu. Kesinlikle daylong'dan daha az parlama yapıyor. Kutuda göze temas etmemesi gerektiği yazsa da ben göz çevreme de uyguluyorum. Sürerken sorun olmuyor ama cildimi temizlerken gözlerime girerse hiç yakmayan daylong'un aksine çok yakıyor gözlerimi. Koruma konusunda Daylong'un yerini tutabilir mi emin değilim. Arındırması kesinlikle daha kolay, ama denize, havuza girecek olursam bu bir dezavantaj olabilir. Gün içinde yenilerken biraz topaklandı. Sonuç itibariyle henüz bir sorun çıkarmasa da kesin bir kanıya varmak için erken. Leke açma iddiasının doğru olup olmadığını gözlemlemek için zamana ihtiyacım var, burnumun üstündeki çillerde bir etkisini fark edersem bu girdiyi editlemeyi düşünüyorum.

  12 temmuz 2020 16:42

  5

  7. Daylong dan geçiş yapanlardan biri de benim. Leke oluşumunu önleyen güneş kremi arayışım hep sivilceye bittiği için umutsuz bir şekilde bu ürünü denedim. Artık güneş kreminden tek beklentim sivilce yapmamasıydı öyle söyleyeyim. Bu ürün kesinlikle sivilce yapmıyor. İlk sürünce yağlı ve parlak duruyor diğer yağsız güneş kremleri gibi mat değil ama o parlaklık 5 dakikaya kalmadan yok oluyor merak etmeyin. 150 ml olanını kullanıyorum fiyatına göre çok bereketli. Cosdna da gördüğüme göre içeriği çok temiz ve leke önleyici içeriğe sahip. Aynı ürünle devam etmeyi düşünüyorum 

  12 temmuz 2020 16:53


  5

  8. Roza hastalığından muzdarip ciltlere tavsiye ederim. Ben bunu yaz/kış ayırt etmeksizin kullanıyorum. Renklisi yüze güzel bir nemlilik ve canlılık veriyor. Hafif renk eşitsizliklerini de kapatıyor. Yapısı cok hafif ve rahatsız etmiyor. Görece lekesiz ciltlerde, üstüne mineral pudra gecerek günlük makyaj icin kullanılabilir. 

  2 kasım 2020 13:39

  4

  9. Sadece burnu gözenekli ve sıcak havada yağlanan belki kimisinin karma diyeceği ancak bence kupkuru, mat bir cildim var. Koruyuculuğunu şu günlerde pek anlayamadım ancak yapısı hakkında konuşmak istiyorum. Ben sadece yüzüm için 3 fındık büyüklüğünde kullanıyorum. Beyazlık yapmaya aşırı müsait bir güneş kremi bir kere. Ayrıca yağlı da. Benim tam istediğim günlük hafif rengi eşitleyen -ki renkli bir ürün değil- glow cherie sürmüş gibi parlatan fiyatına göre hiç fena olmayan bir krem. Sürerken hızlıca tüm yüze eşit dağıtmak lazım. Hızlı dağıtılmazsa parçalanabiliyor yüzde. 

  Karma ve üstü yağlı ciltler kesinlikle uzak durmalı. Ancak kuru ciltlerin fiyat/ performans açısından çok seveceği bir güneş kremi.

  22 şubat 2021 17:37

  2

  10. 150 ml olan ambalajla küçüğü arasında bir formülasyon farkı var mı bilmiyorum, ben büyük olanını kullanıyorum bu sıralar.

  öncelikle yapısı hafif, yoğun bir krem gibi değil. Dağıtırken bembeyaz kalacakmış gibi oluyor fakat biraz uğraşınca o beyazlık da kalmıyor. Buraya kadar gayet iyi ama çok garip bir şekilde cildi inanılmaz yağlı bırakıyor, tüm gün yüzümde bir yağ katmanı var gibi fakat sadece dokununca fark ediliyor, ağırlık gibi de hissedilmiyor. Çok garip bir krem, bir daha asla almam fakat bir şekilde bitirmeyi planlıyorum. Azıcık sürünce gayet iyi (fındık kadar belki) ama gerekli miktarda sürmeye kalkınca yüzüme zeytinyağı sürmüşüm gibi hissettiriyor.

  12 mayıs 2021 12:34