yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (5)
  • medya (2)

  1. Leke açma vaadindeki ürün. Aynı içeriğe ait başka bir başlıkta yüz temizleme jeli olarak adlandırıldığı için girdimi buraya taşıma gereği duydum. Zira bioderma'nın özellikle büyük gramajlı ürünleri hem yüz hem de vücut kullanımına uygun. Ben de bu amaçla kullanıyorum, zaten çoğu bioderma ürününün, açıldıktan sonra 6 ay içerisinde tüketilmesi gerekiyor. Sadece yüze kullanmakla 500 ml bir ürünü tüketmek mümkün değil.

  Gelelim ürüne, kremsi ve peeling tanecikleri içeren, içeriğinde global sitede aha'lar bulunduğu belirtilirken, tr sitesinde böyle bir ibare göremediğim, eksfoliye edici özelliği nedeniyle tercih ettiğim köpüren temizleyici. İlk zamanlar sadece bununla banyo yaparken, elimde avene cleanence da olduğu için ilk avene ile köpüklenip, durulandıktan sonra biodermayı peeling yapar gibi uygulayıp 1-2 dakika bekletip duruluyorum. 1 ay boyunca 2 günde bir banyoda kullanım sonucu çok ciddi bir leke açma performansı göremedim. Yüzümde ducray keracnyl serum ile birlikte kullandığım için lekelerde ciddi açılmalar söz konusu. Bacaklarımdaki aşırı kuruluk için nemlendirici ihtiyacım nedeniyle %12 laktik asit içerikli cumlaude lab xeralaude 12 ile birlikte kullanıyorum. Xeralaude'nin eksfoliye edici özelliğiyle beklentim daha yüksekti ancak çok verim alamadım henüz. Daha güçlü ve leke hedefli bir kremle desteklemek gerekiyor sanırım. Kalça kısmımda ise gerek çatlak gerekse sivilce izleri için xeralaude ile birlikte kullanım yetersiz gelince, geçen kıştan kalma bio oil ile devam ediyorum.leke giderme performansı oldukça yükseldi ancak bio oili 1,5 125 ml'lik şişe bitirdikten sonra kullanırkenki etkisinin bıraktıktan sonra geçmesi bana pek güven vermedi. Plaj tatili yapmadığım halde lekelerim olduğu gibi geri geldi. Yazın ara verme sebebim ise, vücudumu kalıcı olsun diye 3-4 yıl önceye kadar zeytinyağı ile bronzlaştırmam. Vücuduma yağ değdiği an kararıyorum. Konu dağıldı biraz kusura bakmayın. Leke giderici krem, serum, vs ürünlerle desteklenirse fayda beklenebilir bir ürün olduğunu düşünüyorum. Tek başına keşke lekeleri arındıran bir ürün olsa da kullansak ama an itibariyle yok maalesef.

  12 kasım 2018 16:19

  2. İkili pakedinden aldım lakin hiç ama hiç memnun kalmadığım bi ürün oldu kendisi. Normal bi yüz temizleme jeli bile cildimi aydınlatırken bunda ne leke açma ne aydınlatma gözlemleyebildim. Kalbim kırık :(

  16 ocak 2019 18:41

  3. Uzun süreli bir akne tedavisinin sonuna doğru kullandığım üründür.Beraberinde white objective mişel suyunu da makyaj çıkarmada günlük olarak kullandım.Öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli husus güneş ışınlarına en az maruz kalınan zamanlarda kullanmak mesela ekim-mayıs arası dönemi gibi. Sadece yüzüme değil aynı zamanda vücuduma da kullandığım bu üründen memnun kalmıştım.Destekleyici başka ürünler ve ilaçlarla beraber kullandığım için etkisini daha iyi gördüğümü söyleyebilirim.

  3 eylül 2019 18:22


  4. cilt rengini aydınlatma ve leke açma vaadinde olan tanecikli temizleme jeli. gramajı büyük olduğu ve benim asıl leke problemini yüzümden ziyade sırtımın üst tarafında yaşadığım için duşta kullanmayı tercih ettiğim üründür. 1+1 promosyonlu paketini 90 tl gibi bir fiyata almıştım.

  içeriği temiz ve bence vaat ettiği şeyleri yerine getiriyor. belki yaz olması nedeniyle deniz gibi faktörlerin de yardımı oldu ama sırtımdaki lekelerde ciddi anlamda azalma gözlemledim.

  şişede maske olarak da kullanılabileceği yazıyor. kuru cilde kalın bir tabaka hâlinde sürüp 5 dakika beklettikten sonra köpürtüp duruluyorsunuz. cildim yağlı ve akneli olduğu zamanlar yüzüme bu şekilde de uyguladım. güzel temizlediğini düşünüyorum.

  fakat şişenin çok büyük olması sebebiyle, her duşta kullanmama rağmen şişede yazdığı gibi 6 ay içerisinde bitiremedim. tek dezavantajı bu oldu benim için. onun dışında gayet memnun kaldım.

  5 ekim 2019 21:28

  5. ikili olanını almıştım ben de, 6 ay dolmamasına rağmen rengi ve kokusu çok fazla değişti. diğerini açtım o da 1 ay içinde bu hale geldi. bir süre kullanmaya devam ettim ama suratımda daha önce hiç görmediğim şeyler çıktı. bundan kaynaklandığını düşünüp bıraktım. kokusu hep böyle miydi hatırlayamıyorum acaba belli bir süre sonra ben mi rahatsiz olmaya başladım bilmiyorum ama ilk kullandığım dönemde cildimi oldukça güzel temizliyordu ve sabahları daha dinç oluyordu suratım, güzel bir duruluk veriyor. tanecikleri yüzü çizmiyor, peeling etkisi güzel. lekelere etkisini görecek kadar kullanamadım maalesef. tekrar şans verebilirim ilerde.

  7 ekim 2019 14:24

  6. İndirimden tekli olanını 55 TL'ye almıştım. Sabah ve akşam ıslak cildime dairesel hareketlerle uygulayıp ılık suyla duruluyorum. Ardından nemlendirici sürüyorum.

  3 ayı doldurdum kullanımda. Lekelerimde hiç açılma gözlemedim. Temizlemesi çok başarılı. Sivilce oluşumu yapmadı. Siyah noktalarımı hiç temizlemiyor. Ancak temizlemesini başarılı bulduğum için bitene kadar kullanacağım gibi görünüyor. Kutusu oldukça büyük olduğu için sanırım daha aylarca beraberiz kendisiyle.

  Almak isteyenlere tavsiyem, eczaneden almayın. Nereye sorduysam 90-120 arası fiyat aldım. Hepsiburada'da sık sık indirimde giriyor, genelde de kargo ücretsiz oluyor. 50-80 aralığında alabilirsiniz.

  5 ocak 2020 20:59 9 ocak 2020 23:18

  7. indirimde 45 tl gibi bir fiyata almıştım güneş lekelerim için. yaklaşık 6 aydır kullanıyorum ve yüzümdeki renk eşitsizliklerini giderdi

  5 nisan 2020 13:08 20 ağustos 11:43


  5

  8. 3 haftadır kullandığım temizleyicidir.

  İçerisindeki minicik tanecikler çok dozunda bence günlük temizleyici olarak kullanıyorum ben.

  Cilt tipim normal, gece yatmadan önce kullanıp sonrasında nemlendirici sürdüğümde çok memnum kaldığımı söyleyebilirim.

  Bende sivilce, kurutma, gözenek büyüme sıkıntısı vs yapmadı. Leke açma konusunda henüz bir etki görmedim sivilce izlerimin azaldığını düşünüyorum ama sadece bu ürüne bağlayabilir miyim emin olamadım daha uzun bir kullanımda tekrar güncellerim.

  4 mayıs 2020 14:46

  4

  9. bioderma'nın white objective serisine ait, içerisinde minik tanecikleri olan köpük formdaki temizleyicisi. benim bu seriyi merak ettiğimi bilen arkadaşımın denemem için vermesiyle bir süredir kullandığım bir temizleyici bu.

  genelde köpük formdaki ürünler zaten bereketlidir benim için ama bunun az miktarı bile cildi uzun süre temizlemeye yetiyor. kıvamı bildiğimiz köpük ürünler gibi olsa da, cilde değdiği anda kremsi bir yapıya dönüyor. tanecikleri olmasından başta pek hoşlanmadım ama cildimi çizmedi, herhangi bir irritasyona da neden olmadı. dönemsel çıkan bir iki sivilce dışında ekstra bir sivilcelenme de yaşamadım açıkçası. köpük ürünleri ben jel temizleyicilerden daha çok seviyorum. bu da aynı şekilde hem güzel temizliyor cildi hem de yıkadıktan sonra gergin bir his vermiyor. cildime dokununca hissettiğim o yumuşaklığı ve arınmış etkiyi ben sevdim. bir yandan da çok hafif bir peeling etkisinin oluşu benim hoşuma gitti. haftada bir iki kere de duşta yüzüme sürüp, bir 10 dk kadar bekletip bir nevi maske olarak kullandım. o şekilde benim daha çok hoşuma gitti etkisini daha net görebilmek adına.

  gelelim etkili olduğunu söylediği kahverengi leke konusuna. lekeler konusunda sadece bu jelle yüzümü yıkayımp, ek olarak da güneşten koruyan biri olarak öyle kayda değer bir yorum yapamayacağım. belki serinin serumunu falan da komple birlikte denersem ancak leke konusunda bir şey diyebilirim. tek başına bence bir etkisi yok çünkü. onun dışında aydınlık, en azından berrak ve ton eşitsizliği olmayan bir cilt sağlıyor. bunları kullandığım dönem içinde kendi cildimde görebildim. bu açıdan güzel ve işe yarar bir temizleyici. işini iyi yapan, kolayca durulanan, günlük kullanımda cildi tahriş etmeyen bir köpük temizleyici arayanlara öneririm.

  ilgili medya:
  1
  5 mayıs 2020 23:16

  3

  10. Cilt tonu eşitleyici ve aydınlatıcı vaatleri olan temizleyici. Kahverengi lekeleri hedef alıyor ve içinde soyucu tanecikler bulunuyor.

  Hediye olarak elime ulaştı. Lekelerim var ama çok ciddi değil. İçindeki soyucu tanecikler beni çok endişelendirdi. Bu yüzden haftada bir kere sadece duş alırken yüzümü bu ürünle nazikçe temizlerken, haftanın her günü vücudumu bu ürünle temizledim. Ürünün yarısını bitirdim.

  Ürünün memnun olduğum özellikleri: Vücudumda yara izleri gözle görülür şekilde geçmeye başladı ama tamamen geçmedi. Vücuduma parlaklık verdiğini söyleyebilirim. Kokusu çok hoşuma gidiyor. Banyo lifi ile beraber çok köpürüyor. Pompa kısmında kilit mekanizması var. Bereketli bir ürün.

  Ürünün memnun olmadığım özellikleri: Yüzümde üzün süre kullandıktan sonra sivilce çıkmaya başladı. Normalde cildim pembe değildir ama pembe gözükmeye başladı. Tanecikleri çok iri ve yüz için uygun olduğunu düşünmüyorum.

  Böyle içinde fiziksel soyucu tanecikleri olan temizleyici ürünleri bir daha almamaya karar verdim çünkü lekeleri geçirmek için yüzüme zarar vermeyecek yöntem buldum. Ürünün kalanını vücudumda kullanacağım ve biterse tekrar almayacağım.

  15 mayıs 2020 20:22