yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  0.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (0)
  • medya (0)

  1. Leke açma vaadindeki ürün. Aynı içeriğe ait başka bir başlıkta yüz temizleme jeli olarak adlandırıldığı için girdimi buraya taşıma gereği duydum. Zira bioderma'nın özellikle büyük gramajlı ürünleri hem yüz hem de vücut kullanımına uygun. Ben de bu amaçla kullanıyorum, zaten çoğu bioderma ürününün, açıldıktan sonra 6 ay içerisinde tüketilmesi gerekiyor. Sadece yüze kullanmakla 500 ml bir ürünü tüketmek mümkün değil.

  Gelelim ürüne, kremsi ve peeling tanecikleri içeren, içeriğinde global sitede aha'lar bulunduğu belirtilirken, tr sitesinde böyle bir ibare göremediğim, eksfoliye edici özelliği nedeniyle tercih ettiğim köpüren temizleyici. İlk zamanlar sadece bununla banyo yaparken, elimde avene cleanence da olduğu için ilk avene ile köpüklenip, durulandıktan sonra biodermayı peeling yapar gibi uygulayıp 1-2 dakika bekletip duruluyorum. 1 ay boyunca 2 günde bir banyoda kullanım sonucu çok ciddi bir leke açma performansı göremedim. Yüzümde ducray keracnyl serum ile birlikte kullandığım için lekelerde ciddi açılmalar söz konusu. Bacaklarımdaki aşırı kuruluk için nemlendirici ihtiyacım nedeniyle %12 laktik asit içerikli cumlaude lab xeralaude 12 ile birlikte kullanıyorum. Xeralaude'nin eksfoliye edici özelliğiyle beklentim daha yüksekti ancak çok verim alamadım henüz. Daha güçlü ve leke hedefli bir kremle desteklemek gerekiyor sanırım. Kalça kısmımda ise gerek çatlak gerekse sivilce izleri için xeralaude ile birlikte kullanım yetersiz gelince, geçen kıştan kalma bio oil ile devam ediyorum.leke giderme performansı oldukça yükseldi ancak bio oili 1,5 125 ml'lik şişe bitirdikten sonra kullanırkenki etkisinin bıraktıktan sonra geçmesi bana pek güven vermedi. Plaj tatili yapmadığım halde lekelerim olduğu gibi geri geldi. Yazın ara verme sebebim ise, vücudumu kalıcı olsun diye 3-4 yıl önceye kadar zeytinyağı ile bronzlaştırmam. Vücuduma yağ değdiği an kararıyorum. Konu dağıldı biraz kusura bakmayın. Leke giderici krem, serum, vs ürünlerle desteklenirse fayda beklenebilir bir ürün olduğunu düşünüyorum. Tek başına keşke lekeleri arındıran bir ürün olsa da kullansak ama an itibariyle yok maalesef.

  12 kasım 2018 16:19

  2. İkili pakedinden aldım lakin hiç ama hiç memnun kalmadığım bi ürün oldu kendisi. Normal bi yüz temizleme jeli bile cildimi aydınlatırken bunda ne leke açma ne aydınlatma gözlemleyebildim. Kalbim kırık :(

  16 ocak 18:41

  3. Uzun süreli bir akne tedavisinin sonuna doğru kullandığım üründür.Beraberinde white objective mişel suyunu da makyaj çıkarmada günlük olarak kullandım.Öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli husus güneş ışınlarına en az maruz kalınan zamanlarda kullanmak mesela ekim-mayıs arası dönemi gibi. Sadece yüzüme değil aynı zamanda vücuduma da kullandığım bu üründen memnun kalmıştım.Destekleyici başka ürünler ve ilaçlarla beraber kullandığım için etkisini daha iyi gördüğümü söyleyebilirim.

  3 eylül 18:22

  4. cilt rengini aydınlatma ve leke açma vaadinde olan tanecikli temizleme jeli. gramajı büyük olduğu ve benim asıl leke problemini yüzümden ziyade sırtımın üst tarafında yaşadığım için duşta kullanmayı tercih ettiğim üründür. 1+1 promosyonlu paketini 90 tl gibi bir fiyata almıştım.

  içeriği temiz ve bence vaat ettiği şeyleri yerine getiriyor. belki yaz olması nedeniyle deniz gibi faktörlerin de yardımı oldu ama sırtımdaki lekelerde ciddi anlamda azalma gözlemledim.

  şişede maske olarak da kullanılabileceği yazıyor. kuru cilde kalın bir tabaka hâlinde sürüp 5 dakika beklettikten sonra köpürtüp duruluyorsunuz. cildim yağlı ve akneli olduğu zamanlar yüzüme bu şekilde de uyguladım. güzel temizlediğini düşünüyorum.

  fakat şişenin çok büyük olması sebebiyle, her duşta kullanmama rağmen şişede yazdığı gibi 6 ay içerisinde bitiremedim. tek dezavantajı bu oldu benim için. onun dışında gayet memnun kaldım.

  5 ekim 21:28

  5. ikili olanını almıştım ben de, 6 ay dolmamasına rağmen rengi ve kokusu çok fazla değişti. diğerini açtım o da 1 ay içinde bu hale geldi. bir süre kullanmaya devam ettim ama suratımda daha önce hiç görmediğim şeyler çıktı. bundan kaynaklandığını düşünüp bıraktım. kokusu hep böyle miydi hatırlayamıyorum acaba belli bir süre sonra ben mi rahatsiz olmaya başladım bilmiyorum ama ilk kullandığım dönemde cildimi oldukça güzel temizliyordu ve sabahları daha dinç oluyordu suratım, güzel bir duruluk veriyor. tanecikleri yüzü çizmiyor, peeling etkisi güzel. lekelere etkisini görecek kadar kullanamadım maalesef. tekrar şans verebilirim ilerde.

  7 ekim 14:24