yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (71)
  • oylar (12)
  • medya (12)

  1. gerçek(bakın bu "gerçek" tabiri çok önemli asdfa) bir hardal sarısı olarak tarif edebileceğimiz, mat, yumuşacık, kolay dağılan ve orta seviyede tozutan şahane bir bobbi brown farı.

  tek başına sürüldüğünde buğulu bir efekt yarattığı gibi geçiş bölgesine ve katlanma bölgesine uygulandığında da çok güzel bir görüntü sağlıyor.

  ben bu farı kontrast renklerle kullanmayı çok seviyorum; örneğin turuncu ya da mor far sürüp geçiş rengine camel farı uygulayarak çok değişik bir göz makyajı elde ediyorum.

  aynı şekilde toprak tonlarıyla da oldukça uyumlu oluyor.

  tek başına sürülüp güzelce dağıtıp bir rimel sürünce de buğulu ve hoş bakışlar elde etmeniz mümkün.

  ooffff son cümlem ne biçim reklam koktu yaaaa.

  6 kasım 2015 16:51

  2. aylardır bobbi brown'un online satış sitesinde stokta olmayan far. ya stoğa girer girmez anında bitiyor ya da gerçekten aylardır stoğa girmedi. korkunç stok problemlerini acilen çözmelerini diliyorum.

  6 kasım 2015 17:33

  3. Mac'in Pro Longwear göz farı serisinden "interrupted"la benzeşir.

  6 kasım 2015 22:43


  4. yana döne uygun fiyatlı muadilini aradığım fardır.

  17 kasım 2015 20:18

  5. bulabilirsem kendisini bulamazsam muadilini şiddetle aşerdiğim far.

  (gizlinot: ahh popüler kültür ahh bu trendler ahhh görsel belleğimiz üzerime oynanan oyunlar.)

  17 kasım 2015 20:24 17 kasım 2015 20:25

  6. Bu fari taaa ne zaman jaclyn hill de gordugumden beri hastasiyim. Hatta duygu ablamiz da jaclyn i cok iyi takip ettigi icin baya kullandi bunu. Paraya kiydim alicam diyorum ama online da bir turlu stoga girmiyor malesef.

  17 kasım 2015 20:33

  7. Gerçekten camel. Neden böyle dedim çünkü kendisini bir videoda görüp çok beğenmiştim ama nedense nispeten daha uygun fiyatlı hiç bir markada bulamadım bir yıl boyunca inat ettim aradım. Ama sonunda kendisini elcada bulunca gözlerim doldu hiii demişim istemeden.

  O rengi bulmak için başka farlara döktüğüm paraya yanarım. Boyle karakteristik renkleri sadece high end markalar çıkarmasa keşke.

  Pigmentasyonu yüksek sürümü çok kolay. Kalıcılığı da çok yüksek bir far. Fırçayı dokundurmak kafi geliyor. Ömürlük olabilir kendisi. Yanılmıyorsam 85 tl civarında. Ben 45 tlye almıştım elcadan.

  Bu aralar da stoklarda yokmuş. İzmirdeki bobbi brown şubesinden böyle bir bilgi aldım.

  17 kasım 2015 22:10


  8. Yakın zamanlarda alıp da çok beğendiğim koleksiyonumun enleri sıralamasında başı çeken bir ürün; Bobbi Brown farlarından 5 numara Camel rengi. Bu renk bir far elimdeki hiçbir palette yoktu. Uzun zamandır da tekli olarak bu tonda bir far almak istiyordum. Hazır Bobbi Brown online'da gezerken tesadüf üzerine karşılaştığım bu rengi tereddütsüz attım sepete. Ertesi gün siparişim ulaştı bana. Far 2,5 lık çok şık bir ambalajda geliyor. Farın yapısı, yumuşacık kadifemsi ve oldukça pigmentli. Tozutma yok denecek kadar bir tozutma problemi var ki bu da her farda vardır. İçinde hardal rengi yoğunlukta olan sıcak bir kahverengi diye tanımladım ben bu rengi. Tek kat uygulamada bile rengini oldukça güzel belli ediyor. Far bazı uyguladığım göz kapaklarıma bu farı oturtuyorum ve katlanma bölgesine bazen bir geçiş rengi ile bazen de bir ton daha açık bir kahve ile gölge yaparak işlemi bitiriyorum. Bu farı öyle birden çok farla karıştırarak gölgeler yaparak kullanmayı değil de birebir kendini gösterecek rengini verecek şekilde uygulamayı seviyorum. Eyeliner bile kullanmıyorum. Sadece kahve tonlarında bir kalemi tightline (göz içine) uygulayıp bolca maskara ile bitiriyorum göz makyajımı. Benim göz rengim siyah ama bence bu far ela ve yeşil renk gözlere çok daha yakışacaktır. Göz makyajında en sevdiğim renk kahverengi olunca bu renge de şans vermesem olmazdı.

  18 kasım 2015 18:02 ed.20 aralık 2015 21:58

  9. Mac'in pro farlarından uninterrupted'ın muadil gösterildiği far. Elimin gidip gidip alamadığım far da denebilir.

  18 kasım 2015 20:27

  10. tüm farlarım içinde en sevdiklerimden biri. neden diye soracak olursanız bir kere rengi çok güzel, çok orjinal, muadilini bulmak çok zor. ve öyle bir far ki hem kendi başına kullanılınca ayrı bir havası var, hem de her türlü makyajın kenarından hafifçe dağıtarak geçince ısıtıp tüm havasını değiştiriyor. ben bu farı sıcak tonlu her makyajımda kullanıyorum, gerek gölge rengi gerek geçiş rengi olarak. sarı alt tonlu iseniz kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum.

  bunun dışında pigmentasyonu epeyce fazla, dağıtması ortalama zorlukta, azıcık tozutması olan kaliteli bir far. ben ambalajını sevmiyorum, plastik ve açması biraz zor. farın gramajı devasa olsa da o fiyatta bir farın ambalajında biraz daha kalite bekliyorum ben.

  bunlara ek olarak ben bu farı mor mürdüm tonlarında makyajlara çok fazla yakıştırıyorum, örneğin mac whirl+the balm pinstripe ikilisinin yanında kahverengi kalem ya da eyelinerın kirpik diplerinde dağıtılarak üstüne bu farın geçilmesiyle oluşturulmuş hardal rengi smokey göz makyajı gerçekten ilgi çekici ve güzel bir makyaj oluyor. muhtemelen daha mor ya da daha kahve gül kurusu renklerle de çok uyum sağlayacaktır.

  birkaç örneğini koyacağım :)

  21 kasım 2015 22:14