yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • oylar (50)
  • medya (2)
  5

  1. 237 ml’lik küçük boyunu bulgaristan’da eczanede görünce aldım. Fiyatı 7-8 levaydı (~20-25 tl). İçeriği güzel ve nispeten temiz, gerçekten cildi tahriş etmeyen gıcır gıcır yapmayan hafif yapılı bir temizleyici. Kuru ciltlere tavsiye edilse de bence yağlı cildi olanlar da beğenecektir. Makyajı ya da güneş kremi gibi yoğun içerikli ürünleri çıkarmasını beklememek lazım. Daha çok sabahları ya da akşam ikinci adım temizlikte kullanılması daha doğru olacaktır. Türkiye’ye de makul bir fiyatla gelirse tavsiye ederim. 

  14 haziran 2018 15:12

  2. Hafif, nemlendiren, cildi tahriş etmeyen bir temizleyici. Ürün gerçekten cildi temizlerken aynı zamanda yumuşak ve nemli bir his bırakıyor. Köpürmüyor olması beni hiç rahatsız etmedi, aksine daha rahat cildime masaj yapmamı sağladı. Benim güneş kremimi başarılı bir şekilde çıkarmaya yetti, cildimin irrite olmuş ve sürdüğüm her üründe kızaran burun çevresini rahatsız etmeyen nadir ürünlerden biri oldu. Şimdilik memnunum, kullanmaya devam edeceğim.

  15 şubat 2019 00:19 17 şubat 2019 19:50

  3. Yer yer kuruluklar yaşadığım karma cildim için büyük umutlarla alıp kullanmaya başlamıştım fakat bu ürün beni çok üzdü süslüler.

  Kullanmaya başladığım ilk günden alnımda bir sürü ufak sivilceye sebep oldu ki normalde sivilce sorunu yaşayan bir insan değilim, yine de kondurmak istemediğim için suçu başka şeylere buldum (stres vs.) ve kullanmaya devam ettim, sonraki 3-4 gün içinde yanaklarımda ve çenemde toplam 3 tane nur topu gibi kistik sivilce sahibi olarak bu ürünle olan serüvenimi noktaladım. Daha sonra makeupalley'de de birçok kişinin bu ürünle ilgili aynı sorunu yaşadığını okudum ve emin oldum failden.

  Sivilceye meyilli bir cildiniz varsa dikkatli olun derim.

  26 mart 2019 21:32 3 nisan 2019 22:12


  5

  4. parfüm içermeyen, kremsi yapıdaki nazik temizleyici. yaklaşık bir senedir büyük boy pompalı versiyonunu kullanıyorum, hala bana misin demedi. hemen hemen her gün akşamları yves rocher makyaj temizleme yağından sonra nemli cildime masaj yaparak uyguluyorum. normalde temizleyicilerin fark yaratmasını beklemediğim için amerikadayken hem fiyatı uygun hem de içerikleri güzel diye satın almıştım. (gizlinot: yaklaşık 8-9 dolardı) fakat gerçekten fark yarattığına şahit oldum özellikle kısa vadede.

  öncelikle kendimi bildim bileli kırmızı yanaklara sahibim. güneş kremi sürmediysem (gizlinot: cildimin tam bir çılgın öldüğü lise zamanlarım) ya da asitli bir maske yüzümde fazla kaldıysa kılcal damarlarım belirginleşir ve yanaklarım daha kırmızı gözükür. sanırım rosacea ya benzer bir duruma şahbim. fakat cerave yi kullandıktan sonra (gizlinot: hatta kullandigim esnada) yanaklarımın açık pembe bir tona donustuğüne şahit oluyorum. zaman geçtikçe basit bir rutin ve cerave ile yanaklarımın daha az hassas olduğunu gördüm.

  hyluronic acid, niacınamide, ceramides üçlüsünden oluşan nem tutan ve cilt onaran başarılı içeriklere sahip. ama zaten suyla temizlenecek, ne kadar faydalı olabilir ki diye düşünebilirisiniz siz de. burada işe mve (gizlinot: multivesicular emulsion technology) teknolojisi giriyor. bu moleküller 24 saat boyunca cilt ihtiyaç oldukça bir vesicle icinden salınıyormuş. matruşka bebeklerini düşünün, onun gibi vesicle içine vesicle şeklinde katmanlar cildinize salınıyor. her katman belli konsantrasyonda su ve yağ (ceramides) karışımı (gizlinot: emülsion) barındıyor. bir vesicle bir vesicle sırasıyla açıldığından dolayı devamlı bir şekilde cildiniz kendini onaran moleküller ile beslenebiliyor. tahminimce temizleyicideki nazik temizleyici molekul icerigi (gizlinot: Sodium Lauroyl Lactylate) ciltten bu vesiclelari yuzden arindirmiyor. bu icerik bebeklere ozel urunlerde bile tercih ediliyormus.

  dipnot: rosacea gibi cildin dış katmanın sorunlu olabileceği durumlarda, kozmetik ceramide moleküllerinin o dış katmanı siva gibi bir arada tutan, sahip oldugumuz lipid tabakasına katılıp onu güçlendirip guclendirmedigi bilinmiyor fakat kendi deneyimimden yola çıkarsam, bir şekilde cildimi koruduğunu söyleyebilirim. bu durumda bilimsel aciklamalarin kozmetik deneyimlerime yetismesini bekliyorum (gizlinot: hehe)

  kaynak: (link: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5300724/)

  12 ağustos 2019 05:28 12 ağustos 2019 05:30

  4

  5. hassas ve t bölgesi yağlanmaya meyilli - yanakları kuru cildim için kullandığım temizleyici. kremsi bir yapısı var ve yüze uygulanınca yok oluyor gibi hissettiriyor ama durulayınca öyle olmadığını fark ediyorsunuz. yanak bölgemin özellikle kış aylarında gergin hissettirmemesine çok yardımcı oldu fakat yaz döneminde t bölgemi yeterince temizleyemiyor, yağlanma yapıyor. karma ciltli süslüler alırken ona göre düşünüp almalı.

  19 ağustos 2019 15:35

  6. bir aydır kullanıyorum ve yaz aylarında karma yağlı olan cildime yeterli gelmedi. Ama kışın cildim çok fazla kurur, o dönemler için ideal ve içeriği de fiyatına göre çok iyi. benim gibi hassas ciltliyseniz bakın derim.

  14 eylül 2019 01:11

  2

  7. Cildi germemesi kurutmaması güzel ancak temizleme kısmında sınıfta kalıyor. Güneş kremi sürmediğim bir gün kullanıp Tek başına yetersiz olduğunu gördüm double cleansing yapıyorum normalde. o zaman da yağlı temizleyiciyi bile ciltten arındırmıyor. Yıkadığımda hala cildimde bir tabaka varmış gibi hissediyorum. Bende küçük boyu var cildim kuruluk atağı geçirdiği zamanlar kullanıp bitirmeye çalışacağım. Cildiniz çok kuruysa ve güneş kremi ten ürünü kullanmıyorsanız belki seversiniz ama temizleme vaadini yerine getiremeyen bir temizleyici oldu benim için. 

  9 ekim 2019 09:03


  8. Double cleansing yapmak için yeni kullanmaya başladığım ürün. Makyaj yaptığımda Yağ bazlı ürün olarak cosmed'in atopik ciltler için olan temizleme kremini kullanıp onun ardına uyguluyorum ben bunu. Sanki biraz ovuşturup, uğraşmazsam çıkarmıyor gibi hissettiriyor yağlı temizleyiciyi. Makyaj yapmadıysam direk bununla yıkıyorum. sanki temizleme görevini yapıyor gibi ama Hala karar veremedim iyi mi kötü mü güzel temizliyor mu , şuan memnunum diyebilirim.

  29 aralık 2019 04:32

  4

  9. Bebekliğimden beri egzamayla yaşıyorum. Herhangi bir yerimde çıkabiliyor, özellikle kışları. Bu ürünü doktorum cilt bariyerini aşındırmayacak ürünler kullanmalısın diyerek önermişti. Evet, cilt bariyerini aşındırmıyor. Bununla yüzümü yıkayınca sanki kremlenmiş gibi oluyor. Bir temizleyici ne kadar nemlendirebilirse o kadar nemlendiriyor gerçekten.  Sevmiştim yani.  Ama cildim kupkurudur normalde. Bir süredir çok yağlanmaya başlamıştı sebebini bulamamıştım. Bundan da şüphelenmedim, yani o kadar çok sevdim ki konduramadım. Ama yakın zamanda kullanmayı bıraktım ve cildimde yağlanmadan eser yok. Diyeceğim o ki bazı ciltlerde bendeki gibi yağlanma yapabileceğini düşünüyorum. 

  29 aralık 2019 11:39

  10. Çok kuru ciltler için uygun, nazik bir temizleyici. Özellikle "çok kuru ciltler için" diye ısrarla belirtmek istiyorum. Yıkama sonrası nemlendirici sürmüşçesine cildi yumuşacık yapan bir temizleyici çünkü. Sayısız markadan sayısız temizleyici denedim yıllarca ve ciddi anlamda bunu başaran başka bir temizleme jeli hatırlayamıyorum. Karma ciltli olmama rağmen kışın soğuk havadan kaynaklı gerilme, kızarıklık ve egzama ile boğuştuğumdan ötürü her kış kuru ciltler için uygun temizleyicilere geçiş yaparım. Bu dertlerime cerave oldukça yardım etti. Ancak sivilceye meyilli çene bölgemde her hafta oluşan istikrarlı sivilceler sebebiyle kendisini kullanmayı bıraktım ne yazık ki artık. Sivilceler gitti ve kızarıklık, kuruluk, gerilme baş gösterdi bıraktıktan birkaç gün sonra. Sivilceli olmak mı daha kötü yoksa egzamalı bir suratla yaşamak mı emin olamadığım şu günlerde kendisini el sabunu olarak kullanıyorum yine aşırı kuruluktan muzdarip ellerim için.

  13 ocak 2020 02:35 13 ocak 2020 02:38