yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (4)
  • medya (1)

  1. Limonian sitesinin ithal ettiği Chamos markasına ait, içeriğinde %65 cica centella bitkisi bulunan muhteşem onarıcı krem. Ben sivilce izlerimi ve sivilcelerimin kızarıklığını sakinleştirmesi için kullanıyorum. Piyasada ki cica centella içerikli ürünlerin en uygun fiyatlısı

  ilgili medya:
  1
  12 mayıs 2020 11:03

  5

  2. bu kremi kışın indirimden satın almıştım, o zamanlar hormonal sivilcelerim yoğun ve acılıydı, rahatlatması ve leke kalmaması için sürüyordum gün içinde sıklıkla. karantina öncesi kremi ofiste bırakmışım, indirim zamanında da missha'dan madecassoside cica gel aldım çok seveni var ve güzel bir krem aslında ama çok da emin olamamıştım.

  2 gün öcne 3 ay aradan sonra ofise uğramam gerekti ve gitmişken chamos kremini de yanıma aldım, yanağımda kızarık bir sivilce çıkmıştı hemen üzerine sürdüm, gece de tüm yüzüme nemlendirici olarak kullandım. inanılmaz şekilde ertesi güne sivilcem iyileşmiş çok hafif bir kırmızılık kalmıştı. cica gel'den çok daha fazla sevdiğim gerçeğini de kabullenmiş oldum böylelikle.

  14 haziran 2020 13:20

  5

  3. Limonian indiriminden oldukça uygun bir fiyata edindim. Missha ile karşılaştırdım chamos daha uyguna geldi. Hatta piyasadaki fiyat olarak en iyisi olduğunu düşünüyorum. bu ürünü tam 12 gündür sabah akşam kullanıyorum. Roaccutane tedavimin son haftasında tanıştım kendisiyle, keşke tedavimin başında kullanmaya başlasaydım dedirtti. İlacın kusma döneminden kalan sivilce lekelerim için doktor ilaç bittikten 1 ay sonra kullanmam için bir leke kremi yazdı. İlacım bitti, Ben 1 ay bekleme sürecinde yine bu cica kreme devam ediyorum şu an. açık olmak gerekirse hiç bu kadar beklentim yoktu hatta 1 ay kullanımda yavaş yavaş etkisini gözlemlerim diyordum. 1 hafta içinde gözle görülür lekelerimi küçülttü ve rengini açtı. Lekelerim 5-6 aylık denebilir, yeni değiller yani. Yüzümdeki agrasif kuruluğu ve kızarıklığı da yatıştırdı. Arkadaşlarıma fotoğraf attığımda, yüzüne parlak ne sürdün çok güzel diye iltifatlar aldım.

  edit: missha'da satılan a'pieu cica kremden daha fazla centella içeriyor hatta. dolayısıyla chamos daha avantajlı diye düşünüyorum.

  14 haziran 2020 13:38 3 eylül 2020 17:00


  5

  4. haftada iki kez yaptığım fiddy metodu dahilinde -gerçekten özellikle gözenekler üzerinde çok güzel etkilerini görsem de- asitlerle biraz daha fazla haşır neşir olmaya başlamış cildim bu aralar bir miktar kuruma eğilimine geçti. Normalde fiddy günlerimin gecesinde cildimi yatıştırmak / bariyerini toparlamak için (bkz: la roche posay cicaplast baume b5) veya a'pieu madecassoside cream kullanıyordum ve oldukça da memnundum, yakaladığım balans çok iyiydi; normalde yağlı/akneye yatkın olan cildim , neredeyse normal cilt tipine doğru evrilmekteydi (tabii ki, bunu sağlamak için yaptığım bir çok şey var, sadece fiddy metodu ile buna ulaştım diyemem) . Ta ki, şu son haftalara kadar. Uzun araba yolculukları, iklim değişiklikleri, yorgunluklar vs. derken otuz yıllık cildimde ilk kez -tretionin kullanmamama rağmen- kuruma/soyulma emareleri görmeye başladım. Normalde yıl içinde dönem dönem kontrollü bir şekilde cildimin soyulmasını sağlarım ama bu tamamen kendiliğinden gelişti yani.

  Missha 'nın meşhur madecassoside serisinden de güzel verim alıyordum, elimdeki stoklar azalınca yaklaşık bir yıldır aklımda olan, hakkında neredeyse bir tane bile kötü yorum bulamadığım, fiyatıyla da yüz güldüren ; sadece içeriğinden emin olamadığım için hep almayı ötelediğim bu kremi geçen hafta makul bir indirimle almış bulundum.

  Yaklaşık beş gecedir kullandığım bu krem, benim cildimde bariyer onarıcı & yatıştırıcı ve agresif kurulukları sakinleştirici olarak gerçekten güzel çalışan bir ürün oldu.

  *Opak-şeffaf arası bir rengi var. yapısı balm-jel arası bir yerde; sürülümü pek konforlu değil açıkçası, cilde uygulaması ve tam yayılması için biraz fazla ürün almak ve bir miktar çaba gerektiriyor ki bu da ürünün biraz hızlı biteceğine delalet diye düşünüyorum. Nemli değil de, kuru ciltte daha kolay nüfuz ettiğini farkettim bu arada.

  * kokusu klasik madecassol merhem kokusunu andırıyor, rahatsız edici değil ama güzel de değil. Hiç parfüm içermemesini dilerdim.

  *aşırı agresif kuruluk yaşayan bir cilde sahip değilseniz nemlendirme performansı gayet iyi .

  *aslında içerik listesi hiç fena değil; oldukça yüksek bir oranda (su yerine/ilk sıralarda kullanılmış) centella asiatica yaprağının suyu ve aynı bitkiden elde edilen 3-4 bioaktif bileşen ihtiva ediyor. Bunların yanısıra, baştacımız niasinamid, yüzdesel olarak düşük olsa da pantenol, squalen, shea yağı, aloe vera suyu, allantoin, beta glukan , seramid NP , adenozin gibi değerli içerikler de barındıyor.

  *benim içerik çekincem , aşırı yağlı ve fungal akne eğilimli ciltlerin çok anlaşamayacağı bir takım esansiyel yağlar/tohum yağları, esterler ve seramid (seramidler aslında harika içerikler olmakla beraber, sfingosin+yağ asitlerinden oluşur ve fungal aknelilerin kaçınması gereken karbon zinciri uzunluğuna sahiptirler) gibi bileşenlerden sebepti. Fakat doğru formülasyonun ne kadar önemli olduğunu burada bir kez daha görüyoruz ki, cildim asla en ufak bir akne/fungal akne tepkisi vermedi bu kreme.

  *Bonus olarak, yaklaşık 3-4 aylık soluk kırmızı akne sonrası yüzeyel lekelerimin rengini inanılmaz derecede soluklaştırdı, neredeyse tamamen sıfırladı diyebilirim ki bunu da içeriğindeki niasinamidin doğru kullanımına bağlıyorum. Bu a'pieu 'dan, hatta The ordinary'nin %10'luk niasinamidinden bile bu kadar kısa vadede göremediğim bir etkiydi açıkçası ve beni çok şaşırttı.

  Sonuç olarak bariyer onarıcı, aydınlatıcı, neme doyurucu etkilerini çok kısa sürede gayet net bir şekilde gözlemleyebildiğim; önyargılarımı darmaduman eden, fiyatına ve piyasadaki diğer emsallerine (iunik, cosrx, a'pieu vs.) göre içerik listesini beğendiğim, tekrar satın alabileceğim bir krem oldu "Chamos Repair Cica Centella Cream."

  Olumsuz olarak söyleyebileceğim bir-iki durum var sadece;

  Birincisi, yukarıda da belirttiğim gibi, yapısından dolayı bereketsiz bir krem olduğunu düşünüyorum.

  İkincisi, Limonian'ın fiyatlandırma politikası pek hoşuma gitmedi. Söylediğim gibi, bir yıldır takip ediyorum bu ürünü, fiyatının uzuuuunca bir süre 75 lira olduğu dönemleri biliyorum. Sonra ne olduysa, bu kreme ilgi arttı, popüler oldu , skincare instagrammerlarının gözdesi oldu derken uzun süre stok dışı kaldı (ki bunun da bir politika olduğunu düşünüyorum) stoklar yenilendiğinde ise artık güncel fiyatı 119,90 tl olmuştu. Bir yıl içerisinde bu denli bir artışı biraz suistimal olarak görüyorum ben. Çünkü aynı limonian , portfolyosundaki diğer ürünler için bu kadar fahiş bir artış gerçekleştirmedi. Tabii ki yine de hala , bu kadar yüksek oranda centella içermesine rağmen k-beauty piyasasındaki eli yüzü düzgün en ucuz alternatif bu.

  (gizlinot: Ben trendyolun indirimli günlerinde 89,90 tl 'ye almıştım, göndericisi de limoniandı herhangi bir tester olmamayı bir kenara bıraktım , bir kargo poşetine atıp göndermişler sağolsunlar)

  15 mart 12:16 15 mart 13:15

  1

  5. Cok gereksiz abartılan bu ürünü yaklaşık 3 hafta önce indirimle 85tlye almıştım. O zamandan beridir de kullanıyorum. Boyutu beklediğimden küçük geldi öncelikle. Krem de az Bi miktarı geniş bölgeye yaymak için uygun değil çünkü sürdüğüm an kayboluyor gibi. Ancak bölgesel kullanılabilir yoksa hemen bitecek sanki

  Leke gorunumunu azaltma kızarıklık onarma vs vaatleri var. Açıkçası hiçbirini benim cildimde yerine getiremedi. Sağ yanağımda sorunlu bir bölge var oraya bol bol kullandım leke görünümü için özellikle. Ama zerre kadar Bi faydasını görmedim maalesef. Onarma kızarıklık alma vaatleri de fos. Hicbir etkisi yok. Aşağıda bir süslü sivilcesine sürdüğünü sabah küçüldüğünü yatıştığını vs yazmış. Alırken ben de bundan etkilenerek aldım ama sivilce iyileşmesine de asla faydası yok bir sivilcem vardi birkaç gün sürdüm üstüne ama bi fayda görmeyince bıraktım. La roche cicaplast krem bundan kat kat onarıcı. Zaten böyle birden bire parlayan reklamı yapılan şeyleri (gizlinot: Son zamanlarda bir de bu var: d'alba first spray serum) de sevmem normalde ama gaza gelip aldım. Artık gerçekten mucize olsa bile bu tür reklamlara aldanmayacagim.

  26 mayıs 18:29