yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (2)
  • medya (0)

  1. öncelikle karma ve sivilceye meyilli bir cildim var. suratımda sivilce lekeleri var. o yüzden bir fondötende aradığım özellikler kalıcılık ve kapatıcılık.

  bu fondöten de isteklerimi gayet karşıladı. sürdüğünüz anda hemen sabitleniyor ve gün içinde yerinden oynamıyor. ben normalde bütün yüzümü sabitlerim ama bununla sadece t bölgeme pudra geçtim.

  eğer kapatıcılığını artırmak istiyorsanız üstüne kat geçebiliyorsunuz, asla ikinci bir katman gibi durmuyor. çok doğal ve mat bir bitişi var. yüzüme bir şey sürmüşüm gibi değil de sanki benim tenimmiş gibi duruyor.

  en sevdiğim özelliklerinden biri gözeneklerimi görünmez hale getirmesi oldu. zaten vaadlerinden biri de bu. bu yüzden öncesinde gözenek küçültücü bir baz sürüp suratıma bir katman daha çıkmama gerek kalmadı.

  kalıcılığa gelicek olursak, 7 saatin sonunda burun kenarlarımdaki hafif silinme dışında (gizlinot: ki asla göze batıp rahatsız edicek bir silinme değil ) hiç yerinden oynamamıştı. gün içinde pudrayla hiç üstünden geçmedim ama eve geldiğimde azıcık bir parlama gördüm ve bu benim için olağanüstü bir durum. normalde tam bir yağ kazanına döner t bölgem.

  cakey bir duruşu yok, gayet doğal. sadece burnumun kenarında biraz cakey'lik oldu ilk sürdüğümde ama makyaj süngeriyle üstünde hafif geçince o da halloldu.

  tüm gün süren kalıcılığı olsun, parlatmaması olsun,doğal bitişi olsun her şeyiyle çok sevdim. yurtdışına gidildiğinde denenmesi gerektiğini düşündüğüm bir fondöten. ben malesef bir ton koyusunu almışım (gizlinot: nalet olsun mağaza ışıkları ) ama (link: https://www.suslusozluk.net/b/the-body-shop-shade-adjusting-drops the body shop shade adjusting drops)un lightening'inden içine damlattım ve yapısını bozmadı.

  edit:düzenleme

  24 eylül 2016 20:50 24 eylül 2016 20:56

  2. Yanlış tonunu aldığım için yüzümde açık kalan fondöten. 20 gündür falan deneyimliyorum. Ne kadar bronzer sürsem de cildime açık kaldığı için ve elimdeki tek koyu ürün armani maestro olduğu için bir damla onu ekliyorum.Ben daha ince yapılı bir ürün zannetmiştim ama çokta ince yapılı değilmiş. En çok beğendiğim yanı gerçekten mat durması, üstüne pudra falan geçmiyorum ben ama evet burun kenarlarımda cakey bir görünüm yaratıyor o yüzden burun kenarlarıma mat değil normal bir nemlendirici uyguluyorum. Bir pompa bana yetmiyor açıkçası o yüzden de bereketli bir ürün değil kanımca. Şimdi bu fondöten çok mu mükemmel hayır tabi ki de abartıldığını düşünüyorum bir daha alır mıyım? Evet Londra'ya yolum düşerse ya da bir gelen olursa belki isteyebilirim ama öyle aman aman bir durumu yok.

  4 kasım 2016 15:07

  5

  3. geçen hafta londra seyahatim sırasında edindiğim, charlotte tilbury nin yağlanmaya müsait karma cildim için önerilen fondoteni. zamanım çok kısıtlı olduğu için fondoteni denemeden aldım. fakat şaşırtıcı bir şekilde çok memnun kaldım.

  öncelikle rengi mağazada benimle ilgilenen kadın ile birlikte seçtik. ben iki numaranın arasında bir tonda kaldım. mayıs ayına girdiğimizi, izmirde yaşadığımı ve akmayan kokmayan bir fondoten istediğimi göz önüne alarak koyu tonu satın aldım. bu renk seçimi ile müthiş canlı bir kanvas elde edebiliyorum.

  mat bitişli bir fondoten ve ben mat bitiş sevmiyorum. cildim donuk ve yaşlanmış gibi geliyor bana mat fondoten ile. fakat çok gariptir ki, bu fondotende böyle bir bitiş söz konusu değil. T bölgesi yağlı, yanakları kuru bir karma cilde sahip olmama rağmen, bu fondoten bütün bir görüntü sağlıyor. kesinlikle akmıyor, ya da pul pul olmuyor. (yazar: sry) nin belittiği cakey görüntü sorununu ben yaşamadım mesela fakat benim burnum yağlanmaya müsaittir ondan olabilir. yapı olarak chanel mat lumiere e benziyor bu fondoten. fakat benim cildimde mat lumiere beton matlığı verirken, magic foundation porselen bitiş veriyor.

  kullandığım en kalın fondoten. bir pompadan biraz azını tüm yüzüme incecik yayarak uyguluyorum. yoğun yapısına rağmen uygularken rahat yayılıp inceltilebildiğini düşünüyorum. ıslak sünger ile hiç uygulamadım. buffing brush ve expert face brush ile gayet iyi sonuç alıyorum. kalın yapılı mat bir fondotenin bağırmasını bekleriz normalde ama ben son bir haftadır cildimin harika göründüğüne dair geri bildirimler alıyorum. yarattığı sonuçtan oldukça memnunum.

  özellikle belirtmek istediğim başka bir nokta da bu fondotenin transfer olmadığını gözlemliyorum. telefonumdan vs temizlemek zorunda kalmadım henüz. burnumu silerken peçeteye bile neredeyse geçmiyor.

  hoş bir ambalajı var fakat biraz ağır. pompası plastik, bozulacak gibi durmuyor ama henüz birşey söylemek mümkün değil. tıkanma sorunu yaşanmamasını umuyorum.

  fiyatı yüksek. chaarlotte tilbury zaten high end fiyat skalasında yer alan bir marka. kuru da göz önüne alırsak fiyat oldukça yüksek. yine de eğer ürün ya da ambalaj bozulmadan sonuna kadar kullanabilirsem ve bu performansı almaya devam edersem, verdiğim paraya değdiğini söyleyeceğim.

  ek: bendeki rengi 4 numara

  5 mayıs 2017 09:03 9 mayıs 2017 09:05


  4

  4. Fondoten takıntılı biri oldugumdan high end fondotenlerin cogunu denedim :) makyaj mı dedin bir videosunda öyle güzel övgüler vardı ki bu arkadaş için ..yurtdışından gelen bir tanıdığa fair 3 rengini ısmarladım.. malum yurtdışından getiren sayfalar en az 70-80 tl koyup öyle satıyorlar. Rengi nc15 e denk denilmiş cogu sitede ama bence nc20 formatında. Bi yarım ton daha bejli açık bi renk olsa cildi daha canlı gösterebilirdi yani bu renk sarı  alt ton olmasına rağmen soluk gösteriyor.. (  yapısına gelince mat bir yapısı yok yarı mat diyenler olmus bence oda değil zaten yüze sürüldüğünde tüm göznekler hopp gidiyor filtre inmiş gibi..duru bir görüntü ortaya çıkıyor.. ama örtücülük kesinlikle  beklediğimin altında oldu o yüzden 1 pompa asla yeterli gelmiyor 1 bucuk pompa belki o yüzden ürün cok bereketsiz.. hani üst üste uygulayınca cakey face dedikleri görüntü bunda gram olmuyor abartmıyorum 10 kat uygulayın biri gelip size yüzünde fondoten var demez  o kadar doğal bitiş :) hakkını bu konuda vermis charlotte ablamız ama gel görki ben doğal duran aynı zamanda yüzü iyi gösteren fondotenden yanayım  bu belirsizlikten değil:( karmadan kuruya dönük ciltte 3-4 saat snra ciltte yağlanma yapıyor yüze değince kısmı transfer oluyor aman aman kalıcı değil ve mimik çizgilerine az da cok da sürseniz doluyor ki bende mimik çizgisi yoktu bu  fondötenle öğrenmiş oldum:)) bana kalırsa bidaha almam tamm yüzüne kat kat sür belli olmasın aşırı doğal bitişli falan ama  karma cilt için değil akmayan kokmayan vadine kanıp aldım haa işte bide öle bi cildi iyi gösteren tarafı yok renginden derseniz fair 2 rengini de denedim ama yok aynı solukluk:) yapan ingilizlere hitap etmiş olacak ondan böle:) cok daha iyi high end yerinden gram oynamayan kendi cildiniz gb gösterecek fondötenler var:)

  30 eylül 2017 17:54

  4

  5. Fondoten takıntılı biri oldugumdan high end fondotenlerin cogunu denedim :) makyaj mı dedin bir videosunda öyle güzel övgüler vardı ki bu arkadaş için ..yurtdışından gelen bir tanıdığa fair 3 rengini ısmarladım.. malum yurtdışından getiren sayfalar en az 70-80 tl koyup öyle satıyorlar. Rengi nc15 e denk denilmiş cogu sitede ama bence nc20 formatında. Bi yarım ton daha bejli açık bi renk olsa cildi daha canlı gösterebilirdi yani bu renk sarı  alt ton olmasına rağmen soluk gösteriyor.. (  yapısına gelince mat bir yapısı yok yarı mat diyenler olmus bence oda değil zaten yüze sürüldüğünde tüm göznekler hopp gidiyor filtre inmiş gibi..duru bir görüntü ortaya çıkıyor.. ama örtücülük kesinlikle  beklediğimin altında oldu o yüzden 1 pompa asla yeterli gelmiyor 1 bucuk pompa belki o yüzden ürün cok bereketsiz.. hani üst üste uygulayınca cakey face dedikleri görüntü bunda gram olmuyor abartmıyorum 10 kat uygulayın biri gelip size yüzünde fondoten var demez  o kadar doğal bitiş :) hakkını bu konuda vermis charlotte ablamız ama gel görki ben doğal duran aynı zamanda yüzü iyi gösteren fondotenden yanayım  bu belirsizlikten değil:( karmadan kuruya dönük ciltte 3-4 saat snra ciltte yağlanma yapıyor yüze değince kısmı transfer oluyor aman aman kalıcı değil ve mimik çizgilerine az da cok da sürseniz doluyor ki bende mimik çizgisi yoktu bu  fondötenle öğrenmiş oldum:)) bana kalırsa bidaha almam tamm yüzüne kat kat sür belli olmasın aşırı doğal bitişli falan ama  karma cilt için değil akmayan kokmayan vadine kanıp aldım haa işte bide öle bi cildi iyi gösteren tarafı yok renginden derseniz fair 2 rengini de denedim ama yok aynı solukluk:) yapan ingilizlere hitap etmiş olacak ondan böle:) cok daha iyi high end yerinden gram oynamayan kendi cildiniz gb gösterecek fondötenler var:)

  30 eylül 2017 17:55

  6. Ambalajına vurulup aldığım ürün. Bende 2 numaralı rengi mevcut. Fondoten bence kuru ciltlilerin çok anlaşabileceği bir yapıya sahip değil ki ben de kuru bir cilde sahibim. Ancak kapatıcılık konusunda gayet başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Ama fiyatını hakediyor mu bilemem.kuru ciltli biri olarak  sanırım bir daha almayacağım bir ürün.

  23 ağustos 2018 04:43