yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (35)
  • oylar (2)
  • medya (1)

  1. yüz temizleme aleti.

  genel olarak kullananlardan kullandıkça cildin inceldiğine dair yorumlar duydum. Clarisonic Mia Yüz Temizleme Aleti sahibi biri olarak katılıyorum bu yorumlara ve şu aralar kullanmıyorum. ama bu aleti kullandığım vakitlerde makyaj sonrası cildimi daha iyi temizleyebildiğimi ve temizlik sonrası kullandığım bakım kremlerinin daha iyi emildiğini düşünüyordum. cildi fazla iyi temizlediği halde sivilce oluşumu da yapıyor bir miktar, nedenini bilmiyorum.

  (gbkz: gossmakeupartist) ise pek beğenmemişti bu ürünü. incelemesini (link: http://www.youtube.com/user/gossmakeupartist/search?query=Clarisonic bu linkten) izleyebilirsiniz.

  11 ocak 2014 05:41

  2. alternatif olarak the body shop'ta (gbkz: muslin cloth) satılıyor. peelingse peeling, kan dolaşımıysa kan dolaşımı.

  11 ocak 2014 07:26

  3. hakkında önyargılı olduğum cilt temizleyici gereç. tipi ne olursa olsun cilt hassas bir şey ve ona halı muamelesi yapıp hatır hutur temizlemek doğru olmaz diye düşünmekteyim. cildi doğru ürünlerle düzenli temizlemek yeterli olur (gizlinot: yaşlanınca göreceğiz)

  16 ocak 2014 18:47


  4. kullanılması gerektiğini iddia ettikleri gibi günde iki kere kullanmadığınız sürece sorun çıkartmayan ve cildi güzel temizleyen alet. Kanımca cildi başka yöntemlerle düzenli eksfoliye ediyorsanız şart değildir.

  Bunun işlevini Muji den satın aldığım minik bir yüz fırçasıyla senelerdir yapıyordum, Clarisonic mucizeler yaratmadı. Birkaç fotoğraf ve daha detaylı yazı için isterseniz buyrun (link: http://www.farfarella.com/clarisonic-mia-2/ http://www.farfarella.com/clarisonic-mia-2/)

  16 ocak 2014 21:12

  5. Son 3 senedir sivilce sorunu çeken, cilt tipi yağlı ve 25 yaşından sonra çıkan sivilceler sebebiyle yanak bölgesinde kriter şeklinde delikler bulunan bir yüze sahip biri olarak daha kötü ne olabilir zaten dedim ve yurtdışına çıkan yakınıma sipariş ettim. Şu anda 1 senedir kullanmaktayım. İlk kullandığım 1 ay içerisinde zaten çıkan sivilcelerime ek olarak bir kaç adette clarisonic neden olmuş olabilir ancak daha sonra düzenli (sadece her akşam) kullanmaya başladığımda yüzümdeki sivilceler geçmeye ve cildim karmaya dönmeye başladı. Daha sonra cildimde ki lekerde azalmaya başladı derken clarisonic'le kullandığım hafif yapılı yüz yıkama jelim bitti ve Murad'ın sivilceli ciltler için olan %1,5 salisilik asit içeren serisiyle kullanmaya devam ettim. Başlarda kesin suratımı yolunmuş tavuğa çeviricem ağır gelicek bu kadar şey derken daha da hızla bir düzelme gösterip 1. yıla yaklaşırken sonuçta cildimde ki kriter şeklindeki deliklerde azalıp neredeyse gözenek gibi kaldı. Ben kesinlikle bunun Murad ve Clarisonic 'in ortak bir başarı olduğunu düşünsemde faydasını göz ardı etmek haksızlık olur. Biraz uzun uzadıya anlattıysamda insan bir ürüne bu kadar para verirken her açısıyla düşünmek istiyor.Bunun yanında yaz döneminde 1 ay kadar cildime yaptığım herşeye ara verdim dinlensin diye ama o kadar alışmışımki Clarisonic'in temizlik hissine hadi tekrar başlıyım diyorum hep kendime ama sanırım dayanamicam artık. Cildi kolay yağlanan kişiler kesinlikle bu hissi daha iyi anlar diye düşünüyorum.

  14 ağustos 2014 10:51 14 ağustos 2014 10:53

  6. Yıllardır birlikte hareket ettiğim bu durumdan da çok memnun olduğum, hatta telefonla, mesajla, internette her türlü onu bir şeyler sormak için rahatsız ettiğim artık kanka boyutlarına geldiğimiz bir dermatoloğum var :)) (gizlinot: )insan doktorunu bu kadar taciz eder mi hastayım galiba:D) herneyse kendisi profesör, ben de haliyle clarisonic aşkıyla yanıp tutuşuyordum, pahalı alamıyorum diye dertlere gark oldum bir süre, hazır yurt dışındayken de almaya karar verdim neyse konuştum doktorumla alıyım mı diye.kendisi bu ürün hakkında şoklar geçirdiğini hatta insanların yüzünü fırçayla temizlemelerini çok abes karşıladığını anlattı. bu tarz saçmalıklar nereden çıkıyor anlamış değilim de dedi.(gizlinot: )ben de o zamana kadar yüzümü fırçayla yıkıyordum :() bu ürünün tamamen ticaret olduğunu, kanmamak gerektiğini bunun ve fırçaların ciddi büyük zararlar verdiğini, kolajen dokuyu yıpratarak uzun vadede ciltte sarkmalara ve kırışıklıklara neden olacağını, alınan olumlu sonuçların da plasebo etkisi ya da insanların genelde bu ürünle birlikte hazır para vermişken kullandığı jelleri nemlendiricileri değiştirip daha etkili markalara geçmesi olduğunu söyledi. yüzü mutlaka elle temizlemek gerekiyormuş hatta öyle ki elinizle yıkarken bile çook narin olmalı ve masaj yapılmalı dedi. ben doktorumun yalancısıyım :D:D yani para vermeden önce bunu da bir düşünün ve kendi doktorlarınızla da mutlaka görüşün.

  14 ağustos 2014 11:52 14 ağustos 2014 11:54

  7. tamamen kapitalizmin uydurmacası olduğunu düşündüğüm ürün. illa alacağım deniyorsa da almadan önce doktora danışılmalıdır. cildi yoracağını ve deriyi incelteceğini düşünüyorum. bunu almak yerine watsonslardaki ipek yüz kesesini kullanın yeterli bence...

  16 ağustos 2014 23:16


  8. Kim ne derse desin, isterse bütün cilt sorunlarımı tek hamlede yok etsin ben o mekanik şeyi yüzüme değdiremem. Ayrıca bu yeni çıkan bir şey sayılır, bir bakalım ilerideki etkileri ne olacak kullanan kişilere?

  17 ağustos 2014 07:08

  9. süper yüksek fiyatlı cilt temizleme makinesi.

  bir insan neden yüzünü titreşip duran bir fırçayla temizlemek ister bilemiyorum. hele ki ekstra hassas cildi olup da yine de memnun olduğunu söyleyenlere inanmakta zorluk çekiyorum. uzun vadede faydadan çok zararı olacağına inanıyorum.

  17 ağustos 2014 10:40

  10. Başlığı sadece dönmeyen, ama aynı zamanda masaj yapan alet. Her gün kullanılması tavsiye edilmez, çünkü derinlemesine temizlik yapar, yağı kiri yüzde ne türlü pislik varsa çıkarır. Fırçası çok hassastır ve başlığının ortasındaki ince tüylerden oluşan daire bir saat yönü bir de zıt yönüne ani dönüşler yapar. Bu da yüze masaj yapar. Dıştaki fırçalar hareket etmediğinden bu aletle temizlemek amaçlı kullanılan köpük, jel vs dışarıya fırlamaz, dışardaki daire bu köpüğü içerde tutup sadece tutulan yerde iş görür. Ben kullanmadım şahsen, bir miaya sahip de değilim ve şuan için olamayacağım gibi de görünüyor, ama param olunca en yakın zamanda alıcam. Amerika'da falan çok çok daha ucuz, Türkiye'de fiyatlar kazık. Neden bilmiyorum. Kapitalizm? Fakat bu süslü sözlüğümüzü burada bu kötü kelimelerle kirletmeyelim, değil mi?

  7 eylül 2014 19:59