0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (0)
  • medya (1)

1. önce şaşkınbakkal boynerdeki clinique standındaki görevlinin denemesiyle sevdiğim ve kampanyalı olduğunu farkedince (gbkz: clinique) online siteden aldığım, örtücülüğü çok yüksek olmamasına karşın oldukça aydınlık bir görüntü veren, çizgilere dolmayan, göz altlarını hafif kurutan ve çook uzun süre kullanılabilen (gizlinot: ürün 10ml ve bitmiyor) kapatıcıdır. normalde ise (gizlinot: her gün olmasa da) tek başına kullanıyorum ve verdiği aydınlık görüntüyü çok seviyorum. eğer adamakıllı bir örtme istiyorsam (gizlinot: düğünde özel günlerde falan) önce çok hafif (gbkz: mac studio finish concealer) sürüyorum pıt pıt ve sonra bunu sürüyorum. (gizlinot: ve voila!) kullanmadan önce gözaltlarınızı iyice nemlendirip bunu sürerseniz tertemiz gözaltlarınız olur. ben beyaz tenliyim (gizlinot: ehe) ve light neutral rengi bana tam uyuyor.

25 eylül 2014 15:09 25 eylül 2014 15:13

2. clinique in kapatıcıları arasında en güçlüsü olduğunu iddia ettiği bir üründür kendisi. ben olumlu birçok özelliğine rağmen pek sevemedim. Kapatcılığı yüksek, aydınlık bir görünüm veriyor ve kalıcılığı gayet iyi; fakat zaten kuru olan cildimi çok fazla kuruttuğunu düşünmekteyim. Bir de yayması zor gibi sanki. Bazen bana bir tık koyu gelen pro longwear kapatıcımla karıştırıp kullanıyor ve bu şekilde bitirmeyi amaçlıyorum; ama görevini yapıyor mu evet yapıyor.

13 ocak 2015 15:40

3. Alırken internette yorumları okuyup tereddütte kaldığım ama asla pişman olmadığım kapatıcı. Bende 3 numaralı somonumsu tonlu olanı var. Morlukları mükemmel kapatıyor. Ancak iyice nemlendirilmemiş cilde sürüldüğünde kuruma ve çizgilere dolma yapabiliyor. Çok az mıktarı tüm göz altına yetiyor. Ben daha çok corrector gibi kullanıyorum. Bununla morluklarımı kapatıp, üstüne daha hafif yapılı (maybelline fit me gibi ) bir kapatıcıyla aydınlık etki sağlıyorum.

6 ocak 2016 18:39 ed.5 şubat 2016 10:11


4. essence stay natural'ın üzerine kapatıcı tanımam diyordum ama birinde görmüştüm bu kapatıcıyı, dur bi gidip deneyeyim dedim ve aşık oldum. bu kadar doğal bitiş ve on numara kapatıcılık yok. gerçekten çok yoğun ve kullan kullan bitmez formda. ten rengime de çok iyi uydu light petal rengi. fiyatını hakediyor.

20 mart 2017 23:16

5. Koyu kivamli isini goren kapatici. Basta fazla miktarda urun aldigimdan gozaltlarim badanalanmks gibi olmustu. Daha sonra anlastik. Kuru goz altina dolma yapiyor fakat herhangi bir nemlendirici sonrasi az miktarda, genelde geceleri ve beauty blenderla kullanimca isimi goruyor. Gozaltlarim cokuk va hafif koyu. Ayrica tupte olmasi avantaj.

16 haziran 2017 20:05

6. bugun sephora'da denedigim kapatici. Uygularken cok kalin ve uygulamasi zor geldi. Genelde az ortucu ve likit mineral kapaticilar kullaniyorum (mac, note vs...) onlardan sonra bunu uygularken "ay çok kötü oldu" diyip birakip ciktim  hemen. Birkac dakika sonra aynaya baktigimda ise cildimle super butunlestigini ve iyi bir kapaticilik verdigini gordum. Goz altlarim sorunlu degil ama aydinlik da durmuyor, bunun verdigi aydinligi sevdim. bir de ustune saatler gecti, yattim uyudum kalktim falan kapatici hala tas gibi yerinde duruyor. Cizgilere de dolmadi, tek bir damlasi iki gozaltina da bol bol yetiyor. Kuru goz altlarini kurutabilir, ben hafif bir kuruluk hissediyorum, ama yogun degil. Simdi oturdum online siparis verdim heyecanla bekliyorum yeni bebegimi. 

4 eylül 2017 18:06

7. pinti (sahi neden böyle olduk ya neyse) bir insan değilken ki lise ve üniversite başlarına tekabül ediyor bu dönem, çılgınlar gibi sevdiğim ve tüp tüp bitirdiğim bir üründü. kıvamı, rengi ,bereketli olması , iyi kapatması gibi daha aklıma gelmeyen pek çok tatlış özelliği vardır. paraya kıyan bonkör süslüler alsın, üzülmez net.

26 ocak 04:04