girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (120)
  • medya (3)

1. amerikan ayakkabı markası.

hem numara sorunu olmadığından hem de oldukça rahat ve kullanışlı olduğunu düşündüğümden uzun senelerdir tercih ettiğim tek ayakkabıdır. zaman zaman başka markalarla kaçamaklar yapsam da dönüp dolaşıp geldiğim yer yine conversedir.

15 temmuz 2014 17:06

2. ergence dönemimde sürekli giydiğim ayakkabı markası.hatta 5 yıl kesintisiz sadece bu markayı giydim liseden mezun olana dek.sevdiğim bir markadır şimdi de kullanıyorum ama o keten modelleri bıraktım.orta okuldayken teyzem kuzenimle bana "gelişme çagındasınız su ayakkabıya bakın eni nasıl geniş valla buyuyunce ayaklarınız kocaman olur" derdi de yemezdik illa ki giydik.bir de tozluk diye bir şey vardı emo arkadaşlar pek severdi converse giyip bileği cok üsüyormuscasına bunu takmayı.öyle de yıllardı ah ahh

16 temmuz 2014 03:55

3. eskiden sık sık , deri olanlarıyla beraber yaz-kış giymiş bulunduğum ayakkabılar, hiç rahat değillerdir ayrıca. bi 5 senesi vardır hiç giymedim. ama kırık beyaz (krem ?) bilekli ilk taban çizgisi kırmızı olan modelini her zaman bir çok retro üst ve eski tip kot pantolonlara aşırı yakıştırıyorum. sanki eski modellerinde tabanı da beyaz değil krem rengi aynı tonlarda oluyordu diye hatırlıyorum ama tam emin değilim.

16 temmuz 2014 09:09


4. bir numara küçük ayakkabı almanın mutluluğunu yaşadığınız ayakkabı/marka

10 ekim 2014 21:37

5. Tertemiz halindense hafif kirlenip eskimiş hali daha güzel duran ayakkabıdır benim için. Her ne kadar genel olarak konforsuz olduğu söylense de benim için enteresan bir şekilde rahat bir ayakkabıdır ayrıca. Çabuk eskise de -ki benim için bu da geçerli değil- giysilerin altında güzel durur. Zaten yağmur ayakkabısı olmadığı için yandan hafif açılıp açılmaması çok da sorun teşkil etmiyor bana açıkçası.

11 ekim 2014 00:14

6. kısa olan modelleri sevgiliyle yıllardır vazgeçilmezimiz olan ayakkabı markası. aksine ayaklarımın en rahat ettiğini düşündüğüm ayakkabıdır converseler. ölene kadar alacağım sanırım eskidikçe.

11 ekim 2014 00:51

7. Ufak bir koleksiyonuna sahip olduğum ayakkabılar. 70 yaşıma da gelsem giymekten asla vazgeçmeyeceğim derim hep :) Benim için tüm ayakkabılardan çok daha rahattır.Bir ayakkabıyla ayağım rahatsız olmuşsa,Converseleri giydim mi bir anda rahatlarım,kuş gibi hissederim kendimi. Ayağımı hiçbir zaman vurmamıştır bunca sene. Kısalardansa bilekli olanlar tercihimdir ki tabi kirli ve tozluları makbuldur her zaman :) Yeni aldığım zamanki o bembeyaz,parlak lastik görüntüsünden hiç hoşlanmam,üstüne kendim basarım ya da etrafımdakilere bastırır,kirletip,tozlatırım önce biraz . Converse forever !

11 ekim 2014 01:41


8. Sanırım tek sevmeyen benim. Kötü durduğunu düşünmüyor ve evet oldukça rahat ama benim için fazla sade.

11 ekim 2014 08:34

9. Eskiden sevdiğim artık gıcık olduğum ayakkabı. Hayır giymiyor muyum? Giyiyorum. Elimde olan sapasağlam atmaya kıyamıyorum. Çoğu kıyafetin altına yakışıyor kabul ediyorum. Ama bu ayakkabıya rahat diyen henüz (gbkz: new balance) ile tanışmamıştır bence. Bir kere dümdüz tabanı sebebiyle bir süre sonra ben de ciddi taban ağrısı yapıyor bu nedenle bastım converse için eksiyi. Zaten ayağımın arkasını da hafiften hep vurdu.

11 ekim 2014 08:39

10. Adım başı çakmalarına rastlanılan o dönemde arkadaş arasında "konvers amerikada 20 dolarmış olm" "amerikada çöpçüler giyiyormuş bunları" vb. Şekillerde geyiği döndürülen ayakkabı markası.

Çok rahattır, çıplak ayakla yürüyor olma hissini verdiğinden yıllarca vazgeçilmezim olmuştur. Düz siyah olanlarının yıllar içinde 5-6 çiftini eskitmişimdir, bir tanesini hala giyerim, o derece seviyorum.

Giydikçe bir numara büyüdüğü için normalde 36 giyenler begendiklerini (özellikle klasik modeller) 35 numaraya çocuk reyonundan (varsa) alarak daha ucuza getirebilirler.

Bunu yapan tek kişi değilim, itiraf etmenin zamanı geldi sanki değil mi süslüler???

11 ekim 2014 10:22