3.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • oylar (2)
  • medya (1)

1. 5 çeşidi olan kortizonsuz krem.

mor olanı diyabetik ayak ve decubitus ulserleri için, cildin zedelenen koruyucu tabakasını onararak, doğal iyileşme sürecini hızlandıran, cildi koruyucu nitelikli kremdir.

Yeşil olanı mantar enfeksiyonları için, koruyucu katmanın işlevini kazanmasına yardımcı olur.

Sarı olanı, dermatitleri görülen pruritleri ve irritasyonu hızlı bir şekilde kontrol altına alır, cilt bariyerini onarir.(gizlinot: dudak kenari egzamam için doktor bunu verdi, kullanınca editliycem)

Pembe olanı pediatrik hastaların hassas cildini, zedelenen koruyucu tabakasini onararak iyileşmesini hızlandırır.

Mavi olani sedef gibi enflamatuvar cilt hastalıkları tedavisinde koruyucu katmanın işlevini kazanmasina yardımcı olur.

Ukte sahibi (yazar: highendaquarius)

14 temmuz 2015 16:21

2. Sarı olanını kullanıyorum yaklaşık bir yıldır. Burunumun kenarlarında egzama vardı kabuklu kızarıklık şeklinde, doktor vermişti ve gercekten işe yaradı üç gün içerisinde etkisini göstermişti bende yalnız kalıcı bi çözüm sağlamadı kullanmayı biraz keseyim tekrar başlıyo kızarıklıklar. Olsun geçirsin de tek o lanet kızarıklığı ben saat başı sürmeye razıyım.(gizlinot: kalp kalp)

14 temmuz 2015 23:33

3. pembe olanını nemlendirici olarak kullanıyorum hastasıyım. kızarıklıklarımı %90 geçirdi diyebilirim. nemlendirmesi de çok güzel.

15 temmuz 2015 12:37


4. Kışın yüzümde iflah olmaz kuru alanlar için eczaneden aldım, mavisini. Ama bana alerji yaptı. bu şikayette bulunan nadir insanlardan biri olmalıyım zira internette araştırdım, hiç bu şekilde bir şikayet görmedim. Yüzümü resmen kıpkırmızı yapıp gece boyu kaşındırdı. Bir iki gece denedim ama kullanılacak gibi değil. Bu kış el- ayak kremi olarak kullanıp bitirmeyi düşünüyorum.

15 temmuz 2015 14:40

5. Daha çok dermatolojik rahatsızlıklarda kullanılan krem. Ben nemlendirici olarak kullandım çok memnunum. Piyasadaki çoğu nemlendiriciden çok daha iyi. Bir de losyonu var vücut lısyonu olarak kullandım. Yapısı yağlı fakat kış için ideal

3 eylül 2015 10:06

6. oğlumun inatçı pişiklerinden pembe olanıyla kurtulduk. çok başarılı bir krem fakat bulması çok güç.

24 ocak 2016 13:40

7. seboreik için satılan çeşidinde kortizon içerdiği saptanmış ve güvensiz ürün içeriği sebebiyle 5 çeşidinin (link: http://eczaciyiz.net/haber/satisi-durduruldu-eczaneler-elindeki-urunleri-iade-etsin/317348502 eczanelerden toplatıldığı) kremdir.

edit: şu (link: https://eksisozluk.com/entry/58547940 linki) de bırakayım şuraya. yüzümde geçmek bilmeyen seboreikle yaşıyorum yıllardır. dünyanın ürününü denedim halen de deniyorum. sivilce lekeleri dolu cildime fondöten, pudra uygulayamıyorum zira iğrenç duruyor o kepeklenme yüzünden. ama bu kadar şaibeli, içeriği belli olmayan, sahte ce belgesi basıp tüketiciyi kandıran bir firmanın ürünlerini kullanacak kadar maceraperest değilim. içeriğindeki etkin maddelerden biri olan "coremirac" (gizlinot: coremirac=core miracle ???) google'a yazmanız bile yeterli.

24 ocak 2016 14:30 8 mart 2016 20:00


8. (link: http://eczaciyiz.net/haber/saglik-bakanligi-coresatin-icin-rapor-verdi/794503490 sonradan yalanlanan haber)

24 ocak 2016 15:04

9. Mavi olanını doktor sedef için önermişti bariyer-p losyonuyla beraber. İşe yaradi mı anlamadım açıkcası. Çünkü benim sedefim biraz sabit seyirli. Ama kortizondan incelen, yorulan cilt için yine de iyi alternatif.

25 ocak 2016 03:22

10. Bir yılı aşkın bir süredir hem pembesini hem mavisini yaz kış demeden yüzümde o kadar çok kullandım ki, malesef yüzümdeki aşırı tüylenmeye bu kremden başka bir sebep bulamıyorum ve senin gibisini de bulamayacağımı bilerekten gözlerim yaşlı elveda diyorum coresatin..

Gerçekten zaten tüylü olan yüzüme tüy kattı üstüne bir de rengini belirginleştirdi simsiyah oldu yüzümü nemlendirmeye çalışırken alnımda çenemde hatta nerdeyse göz çevremde tüy çıkarır oldum (gizlinot: dkjfkdjd) düzenli değil de ara ara aşırı kuruluk olduğu dönemlerde kullanılırsa böyle bi sorun olacağını düşünmüyorum

2 şubat 2016 02:06 2 şubat 2016 02:07