yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. Düğünlerin olmazsa olmazlarıdır. Kim istemez ki düğünü artistik bir şekilde fotoğraflansın.. kalitelisini, işini önemseyenini, dakik olanını bulmak zordur. Bu sanırım dünyanın her yerinde aynı. Sonuçta sanatsal bir iş yapıyorlar, herkes gördüğünü fotografik bir şekilde ilgi çekici anlatamaz. Üstüne üstlük servis kategorisine giriyor yaptıkları iş. Hem fotoğrafçılık hünerlerini sergiliyorlar, hemde müşteri hizmeti yeteneklerini. O yüzden bunun ucuzu var, pahalısı var. Kabası var, kibarı var. Beceriklisi var beceriksizi var. En kötüsüde kendisini iyi bir fotoğrafçı sanıp, ama aslında beş para etmeyeni var. İyi bir fotoğrafçıya denk gelmek, amacı sizin özel gününüzü daha özel kılmak olan biriyle çalışmak maalesef ki kolay bulunmuyor. O yüzden insanların gözünde bu mesleğe biraz on yargılı bakıldığını düşünüyorum. Birsuru düğün fotoğrafçısı var, iyice araştırmak lazım..

  3 ağustos 2016 23:07

  2. Kanımca çok güzel bir meslektir. Benim eski bir arkadaşım fotoğrafçıydı fakat düğünlere de gidiyordu bir gün meraktan sormuştum iş oluyor mu falan diye fiyat vermem doğru mu bilmiyorum fakat bir gecede 2 bin tl kadar aldığını söylemişti yani bu meslekte kazanan çok iyi kazanıyor ilgim olsa bu mesleğe kapak atar bu arkadaşımın yanında dolaşırdım (gizlinot: swh )

  4 ağustos 2016 14:15

  3. Yakında arkadaşım evlenecek fiyatları öğrendiği gün bana düğün fotoğraflarımı sen çekiyosun demişti

  4 ağustos 2016 21:28

  4. artık bir sektör.düğünüm 6 ay önceydi ve bu sektörle biz de bir kış düğününde tanıştık. dış çekim için oldukça makul bir fiyat vermişlerdi fakat daha sonra yönlendirdiğimiz arkadaşlarımızdan yaz düğünü olduğu için fiyatın 4 katına çıktığı duyduk.

  dış çekim, değişik temalar filan derken baya baya sömürü yapılmaya başlanmış meslek grubu olmuş.

  kışın ortasında düğün yaptığımız için titreye titreye gerçekleşen bir çekim oldu ve normalde bütün fotoğrafları alırız niyetiyle gitmemize rağmen albüm için gerekli 20 pozu zor bulduk, soğuk yüzünden titremekten her poz saçma sapan çıkmış.

  o yüzden tavsiyem kışın evlenecekseniz fotoğraf işini havaların düzelmesine erteleyin ve fotoğrafçı arkadaşın çektiği her poza bakın elinizde o güne dair zar zor bulunmuş 20'den fazla poz kalsın.

  4 ağustos 2016 21:48

  5. güzel örnekleri için: http://9gag.com/gag/amz9ny4/20-photos-that-prove-wedding-photographers-are-crazy

  burada ödül kazanmış olanları var: http://www.fearlessphotographers.com/top-wedding-photographers-in-the-world.cfm

  ve http://www.hongkiat.com/blog/top-wedding-photographer/

  5 ağustos 2016 12:57 5 ağustos 2016 13:00

  6. (link: https://www.instagram.com/ikihayatbirkare/ ikihayatbirkare)

  5 ağustos 2016 13:04

  7. Sanıldığı gibi kolay iş değil. Eğer fotoğrafçı iyi değilse dış çekim yaptırmayın derim. Dendiği gibi eline makinayı alan kendini fotoğrafçı zannediyor. Bi arkadaşımın fotoğraflarını gördüm mesela, gelin damadın yüzü hariç her yer aydınlık. Hem de bütün pozlarda! Adam daha ışığı arkaya almayı bilmiyor düşünün yani. Ben bile telefonumla daha iyi çekerdim.

  Bu arada parklarda çekim yapmanın da tadı kaçtı diye düşünüyorum. Mekan gelinlikle uyumlu olmalı. Taşlı gelinlikle ormanda poz vereceğime bir köşkte poz vermeyi tercih ederim. Ya da deniz kenarında kabarık gelinlik ile değil de ince beyaz bir elbise giyerim... Bunun gibi detaylar önemli. Hatta bazen stüdyoda çekilenler bile daha güzel geliyor... En azından habersiz çekilmiş gibi yapmıyorsun.

  5 ağustos 2016 13:12 5 ağustos 2016 13:13

  8. Üniversite son sınıfta bi seçmeli ders almıştım. Derse geç kalan bi hipster vardı sinema tv okuyan. Meğerse freelance düğün fotoğrafçısı imiş kendisi. İçten içe gülmüştüm(gizlinot: hipsterlerin hayalleri ve hayatları) ama nerden bilebilirdim ki bu kadar para kazandırdığını.

  Bir de dershanede hep kantini bekleyen tembel ama yakışıklı biri vardı. Üniversite falan olmayınca düğün fotoğrafçısı olmuş. Adı da x photography ahshsj. Bilemiyorum boş insan mesleği mi yoksa değil mi. Kafam karışık epey.

  5 ağustos 2016 13:26 5 ağustos 2016 13:28

  9. Her eline profesyonel makine alanın kendini fotoğrafçı sanmasından dolayı bu sanatı yapan doğru kişileri bulmanın zorlaştığı meslek. Ayrıca fotoğraf sanatçısı düğün fotoğrafçısı da olamaz. Fotoğrafçılık bölümünde (güzel sanatlar fakültesinde 4 yıllık bir bölüm) insan fotoğrafları, portreler, moda fotoğrafları, doğa fotoğrafları, ürün fotoğrafçılığı vs gibi bir sürü dal ve alanda dersler alınıyor. Sonucunda belirli bir alan ya da alanlarda uzmanlaşılıyor. İşini hakkıyla yapanların tabiki ücreti de ona göre oluyor. Eğer yıllarca kalacak kaliteli bir şeyler isteniyorsa parayı da ona göre ayarlamalı.

  5 ağustos 2016 17:30

  10. fotoğrafçılık hobisine profesyonel olarak devam etmeyi düşünen çoğu insanın günümüzde aklına gelen ilk mesleklerden bir tanesi.

  5 ağustos 2016 18:28