yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • oylar (1)
  • medya (1)

  1. Darphin'in lekeli ciltler için geliştirilmiş fondöteni.

  vaadleri leke oluşumunu önleme ve leke görünümünü azaltma.

  en açıktan koyuya doğru, ivory honey ve beige rengi vardır.

  spf 15 içerir.

  ben yağlıya dönük karma cilde sahibim. o yüzden fondöten seçiminde çok sıkıntı yaşıyorum. bu fondöten beklentilerimi oldukça karşıladı. bir kere yüzümü yağlandırmayan tek fondöten diyebilirim. (yüzüm yağlanınca sivilce çıkar ve extradan yeni sivilce izlerim olur.) aydınlık bitişli, kapatıcılığı ise orta. dermokozmetik olması bi tık daha güvenmeme neden oldu. leke oluşumunu önleme konusuna gelirsek, evet yüzümde sivilce çıkarmadığı için leke oluşumuna engel oldu. ama lekelerimi açtı mı diye sorarsanız,kullanmaya başlayalı daha iki hafta olduğu için yorum yapamayacağım. sekiz haftadan sonra lekelerde azalma olur diyo, o zaman yazarım.

  24 şubat 2015 22:24

  2. dermokozmetik olmasından dolayı hassas ciltler için ve yüzüne her fondöteni sürmek istemeyenler için ideal. ben de kızarık ciltli biri olarak her fondötene güvenemediğimden parayı gözden çıkardım ve 2 numarasını edindim. geçen seneye göre çok fazla zam gelmesinin sebebini çözemememe rağmen geçen haftalarda 149 tl verdiğim fondötenin 30 ml olması beni her kullanışımda tedirgin ediyor. bir fondöten olarak tüm yüze uygulandığı için fiyatına göre daha fazla ürün olmasını isterdim. Tabii kalitesine diyecek söz yok dünyada en çok tercih edilen dermokozmetik markasıdır.

  19 şubat 2016 17:32 ed.16 mayıs 2016 12:21

  3. bugün akasya avm'deki eczanede ürünün 1 numara ivory ve 2 numara beige rengini denedim. bir de 3 numara honey rengi var imiş.

  öncelikle ivory rengi pembe alt tonlu o yüzden denemeden almayın. ayrıca çok açık tenlilere koyu kalacaktır, beige rengi esmer olmama rağmen bana koyu geldi.

  yapısı biraz yoğun o yüzden cildi iyice ölü deriden arındırmak ve çok iyi nemlendirmek gerekli diye düşünüyorum. renginde sıkıntı yaşadığım için almadım.

  son olarak 30 ml ürün fiyatı da 179 tl idi yanlış hatırlamıyorsam.

  ilk izlenimlerimi yazmak istedim sevgiler.

  20 nisan 2017 22:15


  4. kapatıcılığı azdan ortaya..

  sürümü ve dağıtılması kolay..

  kıvamı çok koyu değil..

  bereketli bir ürün, hemen bitmiyor..

  ama bende parlama yaptı ve pek kalıcı olmadı maalesef (gizlinot: akşam cildimi temizlerken pamuğa sadece allık çıkıyordu)

  cildim kuruya dönük karma olduğu dönemde kullanmıştım.

  bitirdiğim için mutluyum ve tekrar almayacağım

  21 nisan 2017 10:37

  5. Bir eczacı sayesinde tanıştığım ürün. Sivilceye aşırı meyilli karma yağlı bir cildim var. Açıkçası kapatıcılığı tatmin etmedi yüzümde sivilce lekelerim var ayrıca renk farklılıkları mevcut. Eğer ciddi leke problemi yoksa memnun kalırsınız. Sivilcelenme yapmadı fondöten gibi ağırlaşmıyor hafif yapısı var. Parlama yapmadı bende. Pudrasız kullanıyorum çoğu zaman. Güzel bir bitişi var az daha kapatıcı özelliği olsaydı tekrar tekrar alabilirdim. Ayrıca spf30 içermesi artısı. Benim tercih etme sebebim bitkisel içerikli bir marka olması ve güvenilir bir içeriği olmadı

  22 nisan 2017 22:01

  5

  6. Mükemmel bir ürün. Tek kelime ile tarif etmem gerekseydi sanıyorum ki bu kelimeyi kullanırdım.

  Zaman zaman akneli ve t bölgesi yağlı olan karma bir cilt tipim var. Bu mükemmel ürünü keşfedene kadar türlü ürünler denemiş olmakla beraber kendisi son durağımdır.

  Hem bakım yapan hem nemlendiren hem güneşin zararlı etikilerinden koruyan leke karşıtı fondötendir. Elbette melaperfect seri olarak kullanılması faydalıdır fakat başlı başına da oldukta tatmin edicidir.

  6 eylül 2017 15:39

  7. bayılıyorum buna. ben ivory rengini kullanıyorum. yapısı incecik ama öyle kapatıcılığı az değil, orta düzeyde. mat durmuyor, canlı duruyor sürdüğünüzde. canım benim.

  30 mart 2018 15:09


  8. Cildim yağlı ve fondöten de kapatıcılık arayan biriyim bu fondoteni sürdüğümüz zaman sanki Loreal lumi magique sürmüşüm gibiydi yani bence yağlı ve kapatıcılık arayan ciltler için uygun değil ama orta kapatıcılık Hatta ortadan Belki biraz az olabilir ve renk esitlesin isteyenler için uygun Güzel bir alternatif olabilir

  31 mart 2018 11:19

  9. yağlı ve sebumlu ciltlerde kullanmadan hemen önce mutlaka cildi temizleyip matlık veren bir makyaj bazı uygulamak gerekiyor. çünkü yapmadığınız zaman parlamanın ve pullanmanın önüne pek geçemiyorsunuz. ama eğer yaparsanız bir damlasıyla porselen etkisine kavuşursunuz.

  5 ocak 2019 04:00

  10. Yine hüsran yine hüsran...  ben kapatıcılığını gayet yatarli buldüm kesinlikle hafif bir ürün değil mat bir yapısı var ancak bence çok kalın duruyor. Yağlı cildimde bir iki saat sonra ben burdayım fondöten sürdüm diye bağırıyor. Kozmodiden oldukça indirimli bir fiyata aldım iyi ki fazla para vermemişim. Bir daha almayacağım bir ürün.

  22 ocak 2019 11:10