yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (2)
  • medya (2)

  1. 4 aydır kullandığım bir maskara. Vaatlerini karşılayıp karşılamadığı konusunda kararsızım.maskaranın fırçası uzun ve normal bir fırça bu fırçanın etkisi ise kirpikleri uzatmak. Maskaranın baş kısmında kapak tarzı ama kapak olmayan bir bölümü var. Bu bülümü sağa doğru döndürdüğünüzde maskaranın fırçası, maskaranın içindeyken spral  şeklinde dönüyor. Bu fırça ise kirpiklere hacim vermek için tasarlanmış.

  -Makaranın yapısı ilk 3 hafta boyunca sulu kıvamdaydı, maskarayı sürerken göz kapağıma bulaşıyor ve göz makyajımı mahvediyordu. Zamanla düzeldi. 

  - maskara 7-8 saaten sonra göz altlarıma küçük parçalar halinde dökülmeye başlıyor.

  -maskara suya dayanıklı değil. Lens kullanıyorum ve güneşe alarjim var. Güneşe doğrusu hafif baksam gözlerimden yaşlar akmaya başlar.maskra da göz altlarımda siyah siyah birikmeye yol açıyor.

  - kirpik dibime fazla getirisem hemen alerji yapıyor. Gözlerim yanmaya ve sulanmaya başlıyor, gözlerim sulandıkça daha kurumamış maskara akmaya başlıyor ve bütün göz makyajım mahvoluyor. Alarjıniz varsa kesinlikle kirpik diplerinize bütün fırçayı yakalaştırmadın uygulayın.

  -çok yoğun bir siyahlığı var.

  -fırçaları hakkını veriyor, gerçekten uzatıyor,kıvırıyor ve hacim veriyor ama yoğun yapısı nedeniyle kirpikleri birleştiryor. Ben sadece uzunluk kısmını kullanıyorum kumrala yakın kirpikleriniz varsa  rengi ve uzatması gerçekten çok güzel. Bittiğinde bir daha almayacağım bir maskara.

  ilgili medya:
  1
  12 mayıs 2018 07:21 12 mayıs 2018 08:21

  5

  2. Watsons süpriz kutu sayesinde tanıştığım maskara. Ben bunu baya sevdim. Yapısı, fırçası, 2 şekilde kullanabilmek gayet iyi. Gün içinde dağılma vs yapmıyor. Temizlemesi de basit. Ağladığında biraz akma yapıyor. Ürün 1 de iken daha kısa fırçalı, daha az ürün alıyor. 2 de iken fırça uzayarak daha bol ürün alıyor. Çok severek kullandım. Maybelline maskaralarının çoğuna fark atar. Gereken ilgiyi gösterelim.

  6 mart 2020 01:35

  3. çok seyrek ve az kirpiğim var. çok sade bir makyaj yapıyorum. çok fazla maskara denedim. silikon fırçalı. yapısı ilk zamanlarda akışkan olsa da sonradan düzeldi. günlük kullanımda maskaranın iki halini uygulayınca bendeki sonuç çok hoşuma gitti gerçekten doğal ve hoş bir hal aldı. vazgeçemeyeceğim bir ürün olacak. gün içinde dökülme yok denemez ama çok az. indirimde watsonstan 25 tlye almıştım. önerilir.

  19 mayıs 2020 02:20


  3

  4. tanım: ülkemizde yalnızca watsons'larda satılan italyan menşeili deneysiz (cruelty free) deborah milano markasına ait; %50 indirimli fiyatı 40 tl civarında olan; yüksek hacim ve uzunluk vermeyi vadeden ve bunu şekillendirilebilir plastik fırçası sayesinde gerçekten de yapan; simsiyah renkli maskaradır.

  her maskara yorumumda adet olduğu üzere kirpik tipimi açıklamakla ve bir maskaradan beklentimin ne olduğunu belirtmekle başlayayım. kirpiklerim ortalama uzunlukta ve hacimde olup aynı zamanda düz ve açık renkteler. bir maskaradan beklentim alerji yapmaması, dökülüp akmaması ve tabii ki diğer özelliklerinden önce gözle görülür bir hacim vermesi. bu maskarayı ilk kez açıp kullandığımda burnuma yoğun bir alkol kokusu gelmesi ve yoğun bir zift kıvamında olması sebebiyle tüm kirpiklerimi birbirine yapıştırdığı için sevmemiştim. birkaç hafta sonra kıvam aldıktan sonra yeniden denedim ve bu kez gerçekten kirpiklerimde yaratmış olduğu çoğu etkiyi beğendim ancak bu maskarayı satın alma kararımı negatif yönde etkileyen olumsuz özelliklerini de belirtmek isterim.

  olumlu özellikleri: kıvamı oturduğunda kirpiklerime istediğim şekilde uzunluk, belirgin siyahlık, kıvrıklık ve yoğun hacim görüntüsünü vermesi; kıvam aldıktan sonra, yani açıldıktan sonra bir süre bekletilerek kullanıldığında kirpikleri birbirine fazla yapıştırmaması, topaklanmaması; lens kullandığım gözlerimde alerji yapmaması.

  olumsuz özellikleri: gün sonuna doğru kirpiklerde ağırlık ve kirpik diplerinde birikme yapması; kötü bir plastik ve yoğun şekilde alkol kokması; sadece misel su ile kirpiklerden tamamen temizlenmemesi, iyi temizlenmediğinde kirpik diplerinde siyah iz ve kalıntılar bırakmaya müsait bir ürün olması ve hatta sıcak günlerde belirgin şekilde akarak insanı pandaya çevirmesi; fırçasının alt kirpik dibine uygulama yapmayı neredeyse imkansız hale getirecek kadar büyük olması ve ilk açıldığında üst kirpiklerde uygulama yaparken dahi bulaşma hususunda zorluk çıkarması.

  ben bir indirim sırasında bu maskarayı yanlış hatırlamıyorsam 20 tl fiyatla satın almıştım, şu anki indirimli fiyatıyla bile muhakkak satın alınması gereken bir maskara olduğu görüşünde değilim ve hatta tüm zamanlarımın en favori maskarası olan deborah 24ore extra volume maskara ile yakın fiyatlarda satıldığında tercih edeceğim ürün olmaz ancak yine de genel hatlarıyla beğendiğim bir maskara oldu. sıcak yaz günlerinde aktığı için kışın kullanımda ise bu yönde herhangi bir sorun çıkarmadığı için kışın kullanmak üzere olumlu ve olumsuz özelliklerini göz önünde bulundurarak satın almanızı tavsiye edebilirim.

  7 temmuz 10:43 7 temmuz 10:45