yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (63)
  • medya (38)

  1. far, aydınlatıcı, bronzer veya allık gibi makyaj malzemelerini kendi paletinden veya ambalajından çıkararak başka bir palete yerleştirmek.

  bu şekilde -özellikle elinizde çok fazla ürün varsa- hepsini bir arada görme fırsatı bulabilir, aynı palette olmayan ama birbiri ile uyumlu olduğunu düşündüğünüz ürünleri bir araya getirebilirsiniz.

  gelelim nasıl yapıldığına... genelde sert bir cisimle çıkartılarak veya mum ile ısıtıp yapışkanının çözülmesini sağlayarak ürünün kendi ambalajından ayrılması sağlanır ve boş bir palete yerleştirilir.

  ukte: (yazar: fishnesuyu )

  13 nisan 2016 17:21

  2. nedense benim pek sıcak yaklaşamadığım yöntem. bir sürü makyaj malzemesinin arasında sabah telaşesinde ne insan aradığını bulabiliyor, ne de ürünleri verimli kullanabiliyor. aslında oldukça kullanışlı bir yöntem

  ancak ben ürünlerin ambalajlarına kendilerinden daha çok bağlandığım için (kutularını bile atmadıklarım var). onlara kıyıp da bir yere alamıyorum. ben the balmın ambalajlarına nasıl kıyayım bir söleyin :DD

  13 nisan 2016 17:30

  3. bir paletiniz var ama içinde sadece 1-2 rengi kullanıyorsanız düşünülebilir. benim de The balm paletleri için yapmayı düşündüğüm olay. Nude tude ve dude paletleri gereksiz çok büyük, içindeki farlar minicik halbuki.

  13 nisan 2016 17:43


  4. ben bunu 3 far paletimde yaptım. bi tanesi seyahat paleti gibiydi. 4 far, 2 allık ve 4 ruj vardı. sadece 3 farı kullanıyodum yer kaplıyodu sadece. 4lü avon paletimden 2 renk kullanıyodum, 2li cecile palet vardı onunda 2 rengini kullanıyodum. avon paleti söktüm, diğer farları içine tutkalla yapıştırdım. farları altlarından çakmakla ısıtınca kolayca çıktı zaten. şimdi 3 palet yerine tek paletim ve kullandığım renklerim var :)

  13 nisan 2016 17:53

  5. Fikir çok güzel olsa da bana biraz dandik görünüyor gibi geliyor. o kadar para verdiğimiz seyi parçalamak istemem ben şahsen.

  13 nisan 2016 18:12

  6. Kendime doğum günü hediyesi olarak mac'ten palet yapmak istedim ancak param sadece boş palete yetti.d ben de bu paleti nasıl değerlendireceğimi düşünürken, birbiriyle uyacağını düşündüğüm doğal tonlu farlarımı depot etmeye karar verdim.

  Wet n wild tekli farlarımı, the balm nude tude paletimi ve rival de loop xxl nude paletimi ve essence kaş kitini depot ettim.

  The balm farlar en kolay çıkan farlar oldu. Wet n wild farları ve essence farları da mum ile ısıtarak yine çok kolay çıkarabildim. Ama rdl farlar çok zorladı. çoğunu düzgün çıkarabilmeme rağmen 3-4 rengi törpüyü içine sokmak suretiyle dağıttım. Bazıları ucundan gittiği için uğraşmadım ama çok dağılanları alkolle presledim. İlk deneyimim olduğu için büyük bir hevesle uğraştım falan ama bir daha o kadar uğraşacağımı sanmam. Bu arada ben mıknatıs olarak buzdolabı magnetlerini kullandım. Çıkan sonuçtan şuan oldukça memnunum.

  Edit: görsel ekledim.

  ilgili medya:
  1
  14 nisan 2016 13:55 14 nisan 2016 13:57

  7. aslında çok mantıklı, geçişli göz makyajlarında birbirlerine çok uyumlu renkleri yan yana koymak işi daha da kolaylaştırır. Ama nedense elimdeki paletleri delik deşik edip far tabakalarını çıkarmak içimden gelmiyo ya. kıyamıyorum galiba. ama kıyabilen varsa gerçekten çok işe yarar

  6 mayıs 2016 04:44


  8. delisi olduğum ama herkese önermediğim, ürünleri kendi ambalajından çıkartma eylemi.

  yaptıklarım;

  yıllar öncesinden kalma 88li far, bilmem kaçlı ruj, 15li kapatıcı paletlerini içini söktüm.

  en büyük olana allık, bronzer ve aydınlatıcı

  bir ufak olana mac, mufe vs farları japon yapıştırıcısı veya bali ile yapıştırdım. bu ikisini iş için kullanmak amacıyla yaptım

  en küçük olana kendi sevdiğim far paletlerinden çıkanları iki de ruj koydum balm jovi'den

  bir mac paletine( eski verisyon, ince olanlar) nude dude, nude tude ve balm jovi deki farlar, balm jovideki allık ve aydınlatıcıyı yine yapıştırdım. bu en sevdiğim palet oldu, allık paleti ikinci favorim.

  bir de kendi denemem bir magnetik palet vukuatım var, tenekeyi ambalajı çok büyük seçtiğimden o sadece evi bekliyor. yanımda taşıdığımda pek çok farım kırıldı ebatın büyük olması nedeniyle.

  şimdi işin çetrefilli olduğu yer rujlar. hem gratisteki silindir şekilli beşli satılan ambalajlara, hem 12 gözü olan şeffaf ilaç kutularına bir çok ruju depot ettim, erittim. yerden çok tasarruf ettim ve hayatımda her zaman pratiklik ön plandadır lakin bunları yaptığım zaman acil şekilde konteynır, palete ihtiyacım vardı fakat ne mac'in ne mufe nin stoğu vardı. rujlar bahsettiğim ambalajda olunca dandik gözüküyor açıkçası. içinde yüzlerce liralık ürün var halbuki. bu biraz beni rahatsız etti belli bir zaman sonra. beni bile rahatsız ettiyse çoğu hanımı rahatsız eder diye düşünüyorum sadece bu nedenle önermeyebilirim ruj depot etmeyi. bir diğer eksi tarafı ise yanınıza tek ruj alıp çıkamıyor olmanız. seyehat için büyük kolaylık, bahsettiğim ilaç kapları çok da yer kaplamıyor zaten ama öyle tek ruj alıp çıkayım olmuyor. hele sıcak bir yaz günüyse rujların hepsinin birden erime riski var. üstüne koyu renkleri tüpten süremeyip fırçayla uygulamak renklerini tam verimle kullanamamanız anlamına geliyor.

  sonuç olarak yapılmadan önce bir kaç defa düşünülmesi gerek

  29 mayıs 2016 02:22

  9. Kıyamam ürünlere ayrıca benim kadar unutan birisi çok sevdiği far bitince ismini yada numarasını hatırlamazsam çok sinirlendirdim ki muhtemelende asla hatırlamayacağımdır.Yok yok asla benlik bir mevzu değil

  29 mayıs 2016 03:38

  10. Palet kullanmayan, ambalaja cok onem veren biri icin gerekli olmayan bir eylem.

  Gordugum kadariyla isi uygulanarak yapiliyor. Ben sahsen essek yukuyle para verdigim estee lauder rujlarimi, nars orgasmi, guerlain terracota pudrami, clarins farlarimi atese atamam.

  Gerekirse ayri dolap yaptiririm, seyahate cikarken ayri bir valiz tasirim yine yapmam.

  hep yaptigim gibi Buyuk laf ettim, artik uc vakte kadar lafimi yerim.

  29 mayıs 2016 08:11