yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (2)
  • medya (1)

  1. Roaccutane tedavisine başlamadan önce köprüden önce son çıkış denememdi bu marka ve bu pedler. Nişantaşındaki Butik eczane'de hem markanın profesyonel cilt bakımlarını yaptırıp hem de evde devam ürünleriyle akne tedavisi görüyordum. Ancak sanırım eczanede yaptırdığım kimyasal peelingler altlardaki sivilcelerimi yüzeye çıkardı ve tedaviye başladıktan sonra sivilcelerim azalacağına kistik şekillerde artmaya başladı ve alnımda ve çenemde çıkan sivilceler yanaklarıma sıçradı. Her ne kadar eczanedeki estetisyen zamanla azalacağını, alttaki kusmanın bittikten sonra geçeceğini söylese de ben 3 peeling sonrasından daha fazla bekleyemedim, ki bu 3 peeling yaklaşık 7-8 aylık bir zamana tekabül ediyor.

  Genel olarak markadan bahsettikten sonra pedlere gelecek olursak, piyasada bulunabilecek salisilik asit oranı en yüksek ürünlerden biri sanıyorum. Bana estetisyen bir pedi makasla ikiye bölerek uygulamamı söylemişti, böylelikle daha uzun bir süre kullanabiliyorsunuz bir kutuyu. Kutunun içinde salisilik asit solüsyonu emdirilmiş pedler bulunuyor, içinden temiz elinizle bir ped alarak (ve tercihen pedi ikiye bölerek) tüm yüzünüze ya da yalnızca sivilcelerin olduğu bölgelere uyguluyorsunuz. Hatta pedi minicik keserek sivilcelerin üzerine yapıştırıp bekletebilirsiniz, hızlıca kurutuyor. Ancak kapağını uzun süre açık bırakmamaya dikkat edin, solüsyon kuruyabiliyor. Hatta seyahatlerde yanınızda taşımanızı tavsiye etmem, kapağını ne kadar sıkarsanız sıkın aralardan sızıyor çünkü solüsyon.

  Bende markanın yine salisilik asit içeren yıkama jeli ile pumpkin enzim maskesi ve aynı zamanda glikolik-salisilik asitli nemlendirici de vardı., hala elimde mevcut. Sivilce tedavisinden sonra arada çıkanlara yine kullanmayı düşünüyorum hatta. Tabii hepsini aynı anda kullanmak gibi bir delilik yapmayın, sivilce kurutacağım derken yüzünüz çatır çatır kuruyup soyuluyor.

  15 kasım 2016 11:41

  5

  2. Bir kutusunu bitirdiğim ve ikincisini yaklaşık iki üç ay önce aldığım derinlemesine yüz temizleme pedleri.

  İlk bitirdiğim kutu bir krem kavanozu tarzında üst üste koyulmuş bir yüzeyi pürüzlü bir yüzeyi düz pamuk disklerden oluşuyordu. O kadar sevdim ki cildimin durumuna göre haftada bir veya iki kullanıyordum. Uzun süre gitti ve çok memnun kaldım. Zaten bu sebeple de ikinci kez almak istedim.

  Şimdi yaklaşık iki aydır kullandığım aynı içerikli olduğu söylenen ürünün formu değişmiş. Şöyle ki tek kullanımlık ıslak mendil paketleri gibi paketlere koyulmuş. Buraya kadar sorun yok. Sorun şu ki pedler artık pamuk disk değil bildiğiniz dandik ıslak mendillerden daha inçe ve küçük bezcikler. O kadar inceler ki paketten çıkar çıkmaz uçuyor ve kuruyor. Ayrıca eskisinde bahsettiğim pürüzlü yapı da olmadığı için kimyasal peelingin yanında fiziksel peeling etkisi de kaybolmuş oluyor.

  Çok uygun fiyatlı sayılabilecek bir ürün değil. Dolayısıyla ürünün formu eskisi gibi olmadığı sürece tekrar almayı düşünmüyorum. 

  Üreticilerin de hangi mantıkla bu ürünü piyasaya sürdüğünü merak ediyorum. Kuru küçük bez alıyoruz resmen. Tekli paket mantığı güzel fakat bunu gerçekten ıslak mendil gibi yapmak gerektiği fikri olmamış.

  Aynı markaya ait yüz ve vücut yıkama jeli gayet başarılı. Onu öneriyorum.

  23 aralık 2018 20:08

  3. Oldukça başarılı bir ürün. Burun ameliyatı sonrası 2 hafta kapalı kalan burnumda alçı çıktıktan sonra kocaman siyah noktalar vardı. Ve kesinlikle dokundurmuyordum. Peeling vs hayaldi yani.

  Ancak yukarıdaki girdiye katılıyorum ki pedler en dandik ıslak mendillerden daha da dandik. Öyle ki ilk gördüğümde bu parayı buna mı verdim dedim. Ama bu haliyle bile ile yaradığı kesin.

  26 mart 2019 22:45


  4. Cilt bakımına gittiğim yerdeki estetisyenin tavsiyesiyle aldım. Malesef bir fayda göremedim. Bu kadar yüksek oranda asit içeren bir ürün nasıl etki etmez anlamıyorum. İlk başta sivilce çıkardı. Hadi normaldir dedim. Kullanmaya devam ettim. Şu an sivilce çıkartmıyor ama mevcut sivilcelerime de etki etmiyor. Haftada 2 kez kullanıyorum. Bitirine kadar devam ederim ama bir daha almam.

  11 aralık 2019 11:38

  5

  5. bununla birlikte acne serisinin temizleyici ve nemlendiricisini de kullanmaktayım. 4 gün oldu ve gerçekten bariz şekilde yüzüm soyulmaya başladı. derinlemesine temizlik yapıyor. ben gözenek problemim için bu seriyi kullanmaya başladım ve araştırmalarım gösterdi ki piyasadaki en yüksek asit oranlı ürünlerden bunlar. Bu padlerin bir işe yaramayacağını düşünmüştüm ama çok yanılmışım. Gerçekten sürdükten sonra cildiğimin büzüldüğünü yandığını hissediyorum. Eczacının tavsiyesiyle 1 pad 4 gün gidecek şekilde kullanıyordum ancak kendisi bana padi alüminyum kapağın üstüne koymamı her seferinde aynı padi kullanmamı söylemişti ama açıkcası bana bu oldukça saçma geldi ve bence hijyenik bir kullanım şekli değil. Padleri dört parçaya kesip kullanmak en mantıklısı. 1-2 ay içinde gelişmeleri editleyeceğim.

  Edit: ben bu padlerin bu kadar işe yaradığını bilmiyordum. Padleri kullanmayı bırakıp sadece kremle ve yıkama jeliyle devam ettim birkaç hafta, çünkü asıl soyma işlemini bu padlerin yaptığını fark ettim. Ve iki haftada kaybolan siyah noktalarım bakıma devam etmeyince geri geldi. Haftada 2 defa yapmak yetiyor. 2 den fazlası yüzü soymaya başlıyor. Eğer 2 den az yaparsanız da siyah noktalar geri geliyor. Ama gerçekten siyah noktalarımı azalttı.

  31 ocak 2021 10:36 9 mart 2021 12:31