yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (2)
  • medya (2)

  1. Dermokilin Suyla karıştırmak suretiyle macun yapıp yüze sürülen toz kili. Sadece 1 kez kullanabildim çünkü yüzüme sürmemle çıkarmam bir oldu neredeyse. inanılmaz bir kaşıntı ve yanmaya sebep oldu. Hassas ciltlilere önermem. 

  Ukte: (yazar: guddiliguddili)

  19 kasım 2018 00:59 19 kasım 2018 01:02

  2. Üstteki girdiye katılıyorum. Çok agresif bir ürün. Gül suyuyla karıştırmıştım ilk kullandığımda. Ve yüzüm direk kaşınmaya yanmaya başlamıştı. Yıkadığımda da kıpkırmızı bir yüzle karşılaşmıştım. Şaşırdığım nokta şuydu; ben her gün asit kullanıyorum kışın. Yani cildim hiç hassas değil ama bu ürün benim cildimi hassaslaştırmıştı. Korkmuştum baya. Sonra aynı asitlerde olduğu gibi cildimi alıştırdım. Şimdilerde düşük asit oranlı sıvılarla karıştırıp uyguluyorum. Ve hafta da bir uyguluyorum yaz olduğu için. Bunu lütfen siz yapmayın. Benim cildim gerçekten hem alışık hem hassas değil. Normalde bu zararlı bir şey. 

  Ayrıca ben büyük boyunu almıştım tamamen şişesini beğendiğim için. Ama eylülden beri kullanıyorum ve bitmedi hala. Çok bereketli geldi bana. 

  Hassas ve kuru ciltlere önermem. Hassas ciltlerin derisini soyabilir. Kuru ciltleri de iyice çöle çevirebilir. O kadar agresif bir ürün gerçekten. 

  30 mayıs 2019 22:44

  3. Uzun zamandir kullanıyorum. Küçük boyunu almıştım. Ben genellikle avene termal su ile macun hale getirerek yüzümde kullanıyorum. Haftada bir kullanıyorum. maske kurumaya başlayınca kalbimin yüzünde attığını hissettiğim ürün olmuştur. yıkayınca yüzüm kıpkırmızı oluyor. sonrasında iyi bir nemlendirici ile kızarıklık tamamen geçiyor. daha önce lust'in mask of magnaminty, medikil peloid kil maskesi ve kielhs kullanmıştım. en çok kızartan mimik yapmayı bile engelleyen bu ürün olmuştur. saf olduğu için memnun olsam da uzun süreli kullanımda cildi yoracağinı düşündüğümden ötürü bitirdikten sonra aynı markanın aloe vera ve kil maskesini satın aldım bu sefer.

  ilgili medya:
  1
  31 mayıs 2019 23:59 1 haziran 2019 00:02


  5

  4. gül suyuyla karıştırıp bazen içine biodermanın nemlendirici kreminide ekleyerek haftada bir yaptığım bir maske.Özellikle siyah noktalarımda ve sivilcelerime azalma gördüm. Uyguladıktan sonra yüzümü ılık suyla yıkıyorum ve temiz bir peçete yardımıyla kuruluyorum. Yüzüm yumuşacık ve parıl parıl oluyor.

  25 şubat 2020 21:50 3 mart 2020 18:28

  4

  5. Aldığım hazır kil maskeleri gözlerimi açıp kapatıncaya kadar kuruduğu için toz kil araştırmasına girmiştim,aktardan almayı düşünürken bir yandan piyasa araştırması yapıyordum ve eveshop sitesinde indirime girdiğini gördüğüm için şans verdiğim ilk toz kil maskesi oldu. 220ml olan bu ürünü 1-1.5 ay önce indirimle beraber 15tlye aldım. Bir kaç çeşidi olan bu ürünün bende kömürlü olanı var diğerleri tükendiği için bunu almıştım özel bir sebebi yok.

  Maskeyi kendiniz hazırlıyorsunuz ve çok karmaşık bir iş değil,zaten kutunun üstünde tarif yazan bir kağıtla geliyor. ben siyah noktalar için olan tarifi yaptım hep,fakat tarifler aşırı bol kepçeden verilmiş. örneğin 1 yemek kaşığı kil,2yemek kaşığı su/gül suyu,1 çay kaşığı limon suyu denmiş. Aldığım günden beri ölçüleri çay kaşığına çevirerek yaptım ve o haliyle bile 3 kişinin suratını rahatlıkla çıkardı. Bu bence büyük bir artı çünkü asla bitecek gibi değil.

  En az 2 haftada bir en çok haftada bir olarak 1-1.5 aydır kullanıyorum ve gerçekten her sürdüğümde siyah noktalarımı (gizlinot: özellikle burun üstünde olanları) gözle görülür şekilde azaltıyor. Temizlemesi ekstra zor değil normal bir kil maskesine göre bir tık daha kolay bile diyebilirim. (gizlinot: Ben önce disk pamuğa biraz makyaj temizleme suyu döküp siliyorum,sonra bol suyla durulayıp en son kil sabunuyla yüzümü yıkıyorum.)

  Peki ya alerjik ciltler için bu ürün nasıl? duşta saç kremi kullandıktan sonra bile yanan kızaran kaşınan bir cildim var ve evet bu maske limonu biraz bile fazla kaçırsam kızartıyor,süre olarak yüzümde biraz fazla tutsam kaşındırıyor. Bence baya agresif bir maske en azından alerjik ciltler için agresif kaldığını söyleyebilirim. Dikkatli kullanmak gerekiyor,suratım kaşınmaya başladığı gibi yıkıyorum veya çok kızardıysa nemlendiriciye boğuyorum. hiç kalıcı bir sorunla karşılaşmadım.

  Fiyat performans açısından fazlasıyla iyi bir ürün bence. Tekrar alır myım? Hiç bitecek gibi durmuyor ama biterse diğer çeşitlerini denerim. (gizlinot: aloe veralı olanı falan vardı yanlış hatırlamıyorsam)

  ilgili medya:
  1
  17 mayıs 2020 10:31