yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (3)
  • medya (1)

  1. Artık ağır yapılı ve mat fondotenlerden bıktığım için hafif şeylere yöneldim. Yorumları okuduktan sonra bu kreme bir şans vermeyi istedim.

  Öncelikle kuru ciltlilerin uzak durması gereken bir ürün, çünkü çok hafif mat, saten bitişli bir ürün. Onun dışında bence tüm cilt tipleri için çok uygun.

  Dediğim gibi mat, saten bitişli ama çok güzel bir parlaklığı var. kapatıcılığı az ama zaten benim aradığımda buydu, cilt tonunu çok iyi eşitliyor. Beyaz tenli olduğum için 1 numarasını aldım, pembe altonlu.

  Gün boyu yüzümde kalıyor, cildime sanki bir şey sürmemişim gibi bir hissi var, çok ama çok güzel. Benim gibi ağır yapılı fondotenlerden sıkılıp, hafif ama saten mat bitişli kalıcı bir ürün arayanlar için çok güzel bir ürün.

  18 aralık 2014 18:28

  2. fondötenlerden hoşlanmayan, bb kremleri ise fazlaca kremsi/yağlı bulanların kesinlikle tercih etmesi gereken ürün bu üründür.

  cilde inanılmaz doğal bir ışıltı veriyor, insan neredeyse kendi cildinin doğal halinin bu gül yaprağı tazeliğinde olduğunu sanabilir. kuru/normalden kuruya dönük ciltlerde nemlendirici sürmeden kullanılırsa kadifemsi bitişli ve daha kapatıcı halde oluyor, nemlendirici üstüne sürülürse daha parlak ve hafif bir görüntü elde ediliyor. kontürcü değil strobingci iseniz o zaman çok uygun, yok benim gibi "amaaan ne kontür ne strobing, cildim güzel gözüksün yeter"ci iseniz yine çok uygun.

  27 temmuz 2016 17:29

  5

  3. Sarı alttonlu beyaz insanlara olmayacak bb krem.Saten bitişli fakat sağlıklı bir aydınlık sağlıyor.Sabitlenirse akma bulaşma olmuyor.Fakat pudra ile üzerinden geçilmediği zaman değen yere transfer olabiliyor.Akneye eğimli karma cilt tipine sahibim.Cildimde ekstra yağlanma yapmadı veya sivilceye neden olmadı.Hafif yapılı bir ürün denildiği gibi kendi cildiniz gibi duruyor.ben Fırçayla uyguluyorum kapatıcılığından daha memnun kalıyorum böylece.Eger hafif kırmızı lekeleriniz varsa bunları nötrler.istediğiniz yüksek kapatıcılıksa bunu sağlamıyor.

  kısacası hafif yapılı olsun, çok kapatıcı olmasın,kendi tenim gibi dursun derseniz alınız.

  28 temmuz 2016 13:52


  4. favori bb kremimdir.

  daha önce diorskin serisinin (gbkz: dior diorskin airflash spray fondöten)ini kullandım. memnundum memnun olmasına fakat zaten fondöten gibi ağır bir cilt makyajını gerektirecek bir suratım yok. zaten her gün makyaj yapan bir insan değilim ve hiç olmadım, yalnızca ayda yılda bir kullanıyordum bu ürünü. doğrusu fondöten fazla gelmeye başladı, ben de biraz daha hafif bir şeyler arayışına çıktım ve ta daa! gördüm ki aynı serinin bb kremi var.

  ben bu ürüne kefilim süslüler. benim cildim yağlı (hatta öyle yağlı ki yeni tanıştığım insanların highlighterımı sordukları oldu) ve bu zaten saten bitişli bir bb krem olduğu için yağlı ciltlere uygun. beauty blender kullanarak yayıyorum ben ve hiç akma, buluşma gibi sorunlar yaşamadım. kapatılıcık noktasıysa beklentilerinize bağlı. benim yalnızca alın bölgemde akne izlerim var, onlar da hiçbir ürün kullanmazken bile beni rahatsız edecek kadar belirgin değiller o yüzden bir bb kremden beklentim bu değildi benim. yalnızca kızarıklık sıkıntısı yaşadığım oluyor nadiren, onun da üstesinden geliyor ve renk eşitsizliğini bir seviyeye kadar dengeliyor. eğer yoğun kapatılıcık arıyorsanız size göre bir ürün değil. oldukça hafif ve bir şey sürdüğünüz belli bile olmuyor.

  benimki 001 rengi. zaten rengim tavşan beyazından hallice, o yüzden bana uygun bir renk.

  sonuç: az kapatıcılık sağlan, hafif bir bb creme. hayatımın bb kremi.

  28 temmuz 2016 17:18

  5. Tam olarak cilt gibi duruyor mis gibi kokuyor. Ah dior vah dior. Ama tek bir sıkıntısı var ; renk skalası. Yunanistan freeshop'unda "tek rengi var ciltle uyum sağlıyor" diye kazıklandım bir güzel, 002 rengini kullandım gerçekten turuncu oluyordu (nc20 yim) gayet kalıcı, kurulukları belli etmiyor, zırt pırt sivilce çıkaran biri olarak sivilce yapmadı. 001 i türkiyede hiç bulamadım, bulursam kendimi tutamayacağım sanırım...

  30 ağustos 2016 01:51

  5

  6. dior'un saten bitişli, karma/yağlı ciltlere uygun, güneş koruması da bulunan ten ürünü

  ben ürünün 02 orta rengini kullanıyorum. real techniques buffing ve expert face fırçalar, sigma f80, sephora buffing fırça, ıslak beauty blender ve ellerimle uyguluyorum. en sevdiğim uygulama buffing fırçalar ve elimle uygulama yapmak. ama tüm yöntemlerde benzer sonuç aldığımı söyleyebilirim sadece buffing biraz daha önde.

  ürünün ambalajı çok şık bir plastik. kaliteli bir plastikten yapılmış kapak ve pompada kırılma tıkanma sorunları yaşamadım.

  karma cildimde sorunsuz dağılıyor. altına baz kullanmadığım durumlarda bile çok az parlama ile karşılaştım. bazen transparan pudra ile sabitliyorum o zaman asla parlama yapmıyor. ancak biraz matlaşıyor tabi

  tüm yüzüme 1 pompa uyguluyorum, bu açıdan bereketli bir ürün. orta seviye bir kapatıcılık veriyor, ben daha az kapatıcı olsa daha da çok sevebilirdim belki de. kapatıcılığı 2 kat uygulama ile arttırılabiliyor ama bence tek kat bile yeterince kafi. kolay temizleniyor, bioderma ile tamamen sıyırabiliyorum. sivilce vs bir cilt reaksiyonu göstermedim.

  ben bu ürünü tamamen bitirdim ve çok beğendim. günlük kullanım için en memnun olduğum cilt ürünü. elimde shiseido bb cream bulunduğu için o bitene kadar tekrar almamayı düşündüm ama shiseido bende oldukça parlamaya sebebiyet veriyor. bu yüzden sanırım beklemeden tekrar alacağım.

  özetle, karma cildimde ben çok çok memnunum

  26 eylül 2016 10:07

  7. epey zamandır günlük kullanım için kolayca uygulayabileceğim nispeten ince yapılı bir bb creme bakıyordum, yıllardır kullandığım (gbkz: dior hydra life bb krem) artık hem kalın geliyor hem de parlama yapıyordu, uygulaması çok zor olduğu için (gbkz: dior diorskin nude air fondöten serum)'la da aramız biraz açıktı. yani çantama atıp gidemiyorum, arabada hızlıca süremiyorum, tantanalı merasim gerekiyor o damlalıklı kapağına. yoksa ürünün bi problemi yok dünyanın en güzel fondöteni benim için hala. ama sabah kullanmak çok zor geliyor. neyse.

  renkleri dokuları istediğim gibi olmayan (ybkz: guerlain) ya da mat bitişiyle burun çevremi kuruluklardan kuruluklara sürükleyen (ybkz: sephora) (ybkz: make up for ever) onlarca bb denemesinden sonra yine dönüp dolaşıp dior'a geldim. cildim karma, çok kapatmak istediğim bir şeyim yok, alt tonum da nötr- sıcak arası. diorskin nude bb aynen üzerinde yazdığı gibi "rosy" bir görüntü veriyor, hafif nemli bir bitişi var ve tam adını koyamadığım taze bebeksi bir görüntü veriyor cilde. hatta bu yüzden mutlaka (gbkz: benefit chacha tint)'le beraber kullanıyorum, pudralı şeyler kullanmak istemiyorum üzerine. etraftan bol bol iltifat aldığım için bu tazelik etkisinin net olarak farkedildiğini söyleyebilirim.

  gün içinde parlama yapmıyor, dağılmıyor, yok olmuyor. bolca silikon içeriyor (methyl trimethicone ve diğer methicone kardeşler sıra sıra var) bu yüzden gözenekleri belirginleştirmiyor, baz olarak çok iyi çalışıyor ve uygulaması çok kolay. içeriğinde alkol de olduğu için hassas ciltlere pek uygun olduğunu sanmıyorum.

  benim için şimdilik tek sıkıntısı, siyah noktalarıma çok iyi gelmiyor ve onları da güzeeelce besliyor. sanırım bu da gliserinden kaynaklanıyor, kullandıktan sonra cildimi temizlemeye çok daha fazla özen göstermem gerekiyor. ayrıca bir pompası bana yetmiyor, sürdükçe sürüyorum nedense, çok uzun dayanacağını sanmıyorum ama yapısı kat kat sürmeye ya da incecik uygulamaya çok müsait biraz kullanan kişinin eline kalmış sanırım.

  21 ocak 2017 13:09 21 ocak 2017 13:12


  8. karma cildimde akşama kadar dayanan ancak hafiflikten taviz vermeyen bb krem. pembe alt tonlu ve dendiği gibi renk skalası da çok dar. bitişi yarı mat. ıslak görüntü sevenler bunu sevmeyebilir. 30 ml ancak çok fazla kullanmaya gerek olmadığından uzun süre dayanıyor. 10 spf içeriyor.

  en sevdiğim kısmı gözenekleri örtme konusundaki başarısı. bazen, gözenek örtme konusunda bu ürün kadar başarılı olmayan fondötenimin üzerine bile uyguladığım oluyor. ikinci güzel yanı ise, yukarıdaki girdi de belirtilmiş, gerçekten yok olmuyor. benim cildimde pek çok ürün akşama doğru ortadan yok olur ancak bu karma/yağlı ciltler için gerçekten iyi bir formülasyona sahip. kapatıcılığı tek kat uygulamada renk eşitlemeden bir tık daha üstte, yapısı da ince zaten. yaz döneminde kullanmak için çok uygun. gün içinde burnumun üstünde parlama yapsa bile kaymadığından, yağ emici mendille üstünden geçtiğimde sorun olmuyor.

  bana göre tek kötü yanı ciddi bir transfer sorunu olması. ürün hemen oturmuyor. hemenden kastım, sürdükten 40 dk sonra bile bulaşma yaptı benim cildimde. başka kimse bahsetmemiş bilemiyorum belki de sadece benim yaşamış olduğum bir sorundur. bunun dışında halen daha iyisini bulamadığım için bu ürünle devam ediyorum.

  22 mart 2017 21:44

  9. Bu bb krem hakkında daha herhangi olumsuz bir yorum okumadım ve bunu yapacak ilk insan benim sanırım. Nedense bu ürünü asla sevemedim, cildim karmadır hatta bazı yerleri kuru bile olabiliyor fakat nedense bende inanılmaz bir parlama yaptı ve kalıcılığından hiç memnun değildim. Belki de az kullandığım için kalıcılığı yetmemiş olabilir diye düşünüyorum, ya da ben fazla pimpirikliğim milyonlarca bb krem, fondöten kullanmama rağmen senelerdir hayatımın ürünü kesinlikle almanız gerekiyor dediğim hiç bir şeye sahip değilim.

  25 nisan 2017 19:58