girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • medya (0)

26. kadının midesi bulanır, bayılır vs. test yapar ya da doktora gidilir ve hamiledir. ne hikmetse hamile olduğunu öğrenene kadar günde en az 1 kez bayılan ya da aynı şekilde 2-3 kez midesi bulanan insan hamile olduğunu öğrendikten sonra piremsesler gibi bir hamilelik geçirir. bir daha asla midesi bulanmaz, başı dönmez. çünkü her şey bebişi öğrenene kadardır ay çok şeker (göz deviren emoji)

17 nisan 00:34

25. Türkiyede cekilen dizilerin çoğunu izlememe hatta evime televizyon almama sebebimdir.

En çok sinir olduğum ise esas kizimizin salaklik derecesinde saf olması, safligindan geri kalmayacak şekilde aşırı derecede fedakar ve tabi ki fakir olması.

Bu kizimizin arkadaşına bakalım:

Biraz daha zeki biraz daha flörtöz ve kızımıza aynı iş yerinde çalışan fakir bir kız ki ona da hemen bir sevgili yanında yöresinde bulunacak bir aşk ilişkisi bulunur.

Bunda sinirlenecek ne var ki?

Özellikle sosyal durumlarda zekasını ve karizmasını konuşturan çalıştıklarına karşı gerektiğinde çatır çatır cevap verebilen kimseden değer verilmesini veya onaylama beklemeyen ozguvenli ve çoğu zaman etrafında erkek göremediğimiz özel hayatını asistanin ağzına sakız etmeyen ve en önemlisi kendine istediği hayatı kurabilmis kadın kim?

Cirkef,kiskanc,şirret ve yönetici kadın.

Saf kızımız gibi herkese gülümsemedigi ve erkeklerin duygularını hemen anladığı için soguk ve kibirli,iyi bir eğitim aldığı için entel,sağlığına ve formuna dikkat ettiği için hırslı ve takintili...

Türk dizilerinde en tehlikeli klişe budur çünkü bir algı planı var

Hırslı ve basariliysaniz azıcık da akliniz varsa siz boylesiniz demektir kadınlar arasında uzaklık yaratmaktır.

Esas erkek olabilmeniz için de kaslı,zengin,sert,duygularını ancak ofke seklinde dışa vurabilen,zengin,soğuk biri olmalısınız.

Zengin demiş mıydım?!

Bu entry Çemberimde Gül Oya ,aşk ı memnu,süper baba,şaşı felek çıkmazı ve daha adını bilmediğim nice kaliteli yapım göz önüne alınmadan yazılmıştır.Bir zamanlar televizyonda yayınlanan veya yayında olan bu yapımların hepsi şu an ki Survivor ve aile yarismalari için çok çok fazladır

16 nisan 23:23

24. Zengin ailenin, zengin çocuğunu cezalandırma niyetiyle yurt dışına yollaması. Hayır yolladıkları yer de amerika, avrupa falan. Gerçekten ibretlik bir ceza yöntemi.(gizlinot:tabi bizler için, swh)

16 nisan 21:36


23. Bütün gerçeklerin içinde olduğu çanta, kutu, mektup vb. Şeyler vardır fakat onlara bakmaya bir türlü sıra gelmez. Karakter tam bakacakken hep bir engel çıkar.

21 şubat 11:59

22. Evde asla pijama giymemeleri. Ulan bir biz mi giyiyoruz ayıcıklı, çiçekli-böcekli pijama? bir biz mi yayılıyoruz tüm gün pijamayla? Hepiniz her daim şıksınız.

21 şubat 02:23

21. Türk dizileri için konuşursak öncelikle sevişilmemesi. Özellikle esas kızın esas erkek dışında kimseyle sevişmemesi bu sırada esas erkeğin "önemsiz" gösterilen kişilerle sevişmesi. Esas kızla erkek de ancak evlilerse sevişiyorlar. İkinci olarak esas kız ve erkeğin aşkının altının doldurulmaması. Bu iki kişi birbirini neden seviyor diye bir düşünelim, çoğu dizi için verecek cevabımız yok. Aşklar çok büyük ama neden aşıklar belli değil. Son olarak, çoğu dizide karakterlerin günlük hayat, başkalarının hayatları dışında hiçbir şey konuşmamaları. Ne bileyim film, kitap, dizi göndermesi çok çok az var.

21 şubat 01:54

20. Başrollerin hep çok namuslu kişiler olmaları (topluma örnek)

Veya başroldeki iyilerin çok iyi, yan ama esas önemli rollerin(fitne çıkarıp diziye hareket katacaklardır çünkü) çok kötü olmaları. İyilerin asla hata yapmamaları yapsalar bile yanlış anlaşılmadan ibaret olması

Mutlaka söylenmesi gereken gerçeklerin bir türlü söylenememesi ( normalde saniyeler alacaktır ama telefon çalar, biri gelir,laf değişir vs)

Sonradan ortaya çıkan çocuk baba anne vs.

Kahvaltıya dokunulmaması. Çok fakir diye gösterilen ailelerin bile kahvaltı sofralarının zengin olması yine de kimsenin yememesi.

Zengin olmak isteyen herkesin çok kötü kalpli olması.  Zengin olmak istemeyen, muhteşem alçakgönüllü kişilerin istemeden zengin olması

Hiçbir şeye şaşırmadan konuların ilerlemesi. Kaç dizide şok olduk? Kaç kere bunu kesin “o” yapmıştır dedik de o çıkmadı?

Boşuna firdevs yöreoğlunun askerleri değiliz.  Aşkı memnudaki zenginlik kültürü, iyi-kötü silik-dominant tutku-sevgi-nefret dengesi ne kadar gerçekti tanrımmm 

20 şubat 15:54


19. esas kız sevgilisiyle ilk kez haşna fişna eder. sonra bir gün midesi bulanır, ajandasına/telefonuna bakar eman tanrım adeti gecikmiştir, utana sıkıla başkasına alırmış gibi eczaneden test alır, bingo! hamiledir.

hepsi de ilk sevişmede hamile kalıyor ve hemen mideleri bulanmaya başlıyor. bir kere de farklı bir yöntem deneyin be.

20 şubat 15:15

18. esas kız ve erkek tam öpüşecekken 3.kişinin kapıdan girmesi/o anda telefon veya kapının çalacağının tutması

20 şubat 14:19

17. aklıma sürekli dizi klişeleri geliyor çıldırıyorum. 

esas kızla esas oğlan tam mutlu sona ulaşacakken, bunlardan birinin belalıyam ezelden psikopat eski sevgilisi ortaya çıkar, bi kaç bölüm bunları izleriz. 

bu belalıyam ezelden arkadaşımız bazen başrollerden birinin gayrimeşru kardeşi olabilir. intikam yemini etmiştir, entrikalar entrikalar vuhuuu

sonra mutlaka dizide bi havuz sahnesi olur ya yanlışlıkla havuza düşer öpüşerek çıkarlar ya da zengin spor salonunun havuzunda su atmalı cilveleşme görülür.

bir de bu zenginler nedense evlerine gelen arkilerini hiç savuşturmazlar. öyle kendi kendine gider, çok üzülüyorum öyle olunca bananeyse.

20 şubat 13:56