girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (0)

23. Bütün gerçeklerin içinde olduğu çanta, kutu, mektup vb. Şeyler vardır fakat onlara bakmaya bir türlü sıra gelmez. Karakter tam bakacakken hep bir engel çıkar.

21 şubat 11:59

22. Evde asla pijama giymemeleri. Ulan bir biz mi giyiyoruz ayıcıklı, çiçekli-böcekli pijama? bir biz mi yayılıyoruz tüm gün pijamayla? Hepiniz her daim şıksınız.

21 şubat 02:23

21. Türk dizileri için konuşursak öncelikle sevişilmemesi. Özellikle esas kızın esas erkek dışında kimseyle sevişmemesi bu sırada esas erkeğin "önemsiz" gösterilen kişilerle sevişmesi. Esas kızla erkek de ancak evlilerse sevişiyorlar. İkinci olarak esas kız ve erkeğin aşkının altının doldurulmaması. Bu iki kişi birbirini neden seviyor diye bir düşünelim, çoğu dizi için verecek cevabımız yok. Aşklar çok büyük ama neden aşıklar belli değil. Son olarak, çoğu dizide karakterlerin günlük hayat, başkalarının hayatları dışında hiçbir şey konuşmamaları. Ne bileyim film, kitap, dizi göndermesi çok çok az var.

21 şubat 01:54


20. Başrollerin hep çok namuslu kişiler olmaları (topluma örnek)

Veya başroldeki iyilerin çok iyi, yan ama esas önemli rollerin(fitne çıkarıp diziye hareket katacaklardır çünkü) çok kötü olmaları. İyilerin asla hata yapmamaları yapsalar bile yanlış anlaşılmadan ibaret olması

Mutlaka söylenmesi gereken gerçeklerin bir türlü söylenememesi ( normalde saniyeler alacaktır ama telefon çalar, biri gelir,laf değişir vs)

Sonradan ortaya çıkan çocuk baba anne vs.

Kahvaltıya dokunulmaması. Çok fakir diye gösterilen ailelerin bile kahvaltı sofralarının zengin olması yine de kimsenin yememesi.

Zengin olmak isteyen herkesin çok kötü kalpli olması.  Zengin olmak istemeyen, muhteşem alçakgönüllü kişilerin istemeden zengin olması

Hiçbir şeye şaşırmadan konuların ilerlemesi. Kaç dizide şok olduk? Kaç kere bunu kesin “o” yapmıştır dedik de o çıkmadı?

Boşuna firdevs yöreoğlunun askerleri değiliz.  Aşkı memnudaki zenginlik kültürü, iyi-kötü silik-dominant tutku-sevgi-nefret dengesi ne kadar gerçekti tanrımmm 

20 şubat 15:54

19. esas kız sevgilisiyle ilk kez haşna fişna eder. sonra bir gün midesi bulanır, ajandasına/telefonuna bakar eman tanrım adeti gecikmiştir, utana sıkıla başkasına alırmış gibi eczaneden test alır, bingo! hamiledir.

hepsi de ilk sevişmede hamile kalıyor ve hemen mideleri bulanmaya başlıyor. bir kere de farklı bir yöntem deneyin be.

20 şubat 15:15

18. esas kız ve erkek tam öpüşecekken 3.kişinin kapıdan girmesi/o anda telefon veya kapının çalacağının tutması

20 şubat 14:19

17. aklıma sürekli dizi klişeleri geliyor çıldırıyorum. 

esas kızla esas oğlan tam mutlu sona ulaşacakken, bunlardan birinin belalıyam ezelden psikopat eski sevgilisi ortaya çıkar, bi kaç bölüm bunları izleriz. 

bu belalıyam ezelden arkadaşımız bazen başrollerden birinin gayrimeşru kardeşi olabilir. intikam yemini etmiştir, entrikalar entrikalar vuhuuu

sonra mutlaka dizide bi havuz sahnesi olur ya yanlışlıkla havuza düşer öpüşerek çıkarlar ya da zengin spor salonunun havuzunda su atmalı cilveleşme görülür.

bir de bu zenginler nedense evlerine gelen arkilerini hiç savuşturmazlar. öyle kendi kendine gider, çok üzülüyorum öyle olunca bananeyse.

20 şubat 13:56


16. Telefonda söylenen şeylerin tekrar edilmesi;

-Ne annem mi fenalaştı?!

-ne dayım hastaneye mi kaldırıldı?!

-ne şu an karakolda mısınız?!

Böylece yanındakilerde duyar heyecanlanır falan filan.

20 şubat 13:46

15. tabii ki de türk dizilerinin vazgecilmezi olan sesli düşünmek, kendi kendine konusmaktır.

oyuncu adeta diyalektik bilem yapar. raskolnikov musun sen be kardesim? dedirtir. yoksa biz nasıl anlayacagız sanat eseri(!) senaryoyu.

20 şubat 13:27

14. biri hamile kadını merdivenden iter, kadının bebeği düşer ya da düşme tehlikesi geçirir. her merdiven başı kavgası sahnesinde olmazsa olmaz bir dizi klişesi.

 

20 şubat 00:07