sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • medya (1)

1. Üniversitede kampuse 10 dk mesafede bin çeşit sigara tütün vesaire satan bir yerde denk gelip denemiştim. Uzun süre bir djarum bir de o zaman içtiğim sigara (gizlinot: çok değiştirdim şu an hatırlamıyorum ) bulundurup karışık içiyordum. Diğer sigaralara göre bir dalını bitirmek baya vakit alıyor. Sanırım beni en çok cezbeden kokusu ve sesiydi. Tekel sigaraların en ağırından daha ağırdır bu arada. Değişik sigaralar tütünler denemeyi seviyorsanız harika bir deneyimdir. Bir de mentollü djarum var her gören ilaç kutusu sanıyordu (link: http://djarumblackclovecigarettes.com/Cloves-Menthol?product_id=75 şöyle bir şey o da.) uzun zaman sonra vişneli ve mentollü olanını aldığımda tadı kokusu baya farklı gekdi black de değişmiş olabilir.

Son olarak sigara sağlığa zararlıdır. Tıpkı bu entry gibi.

9 haziran 2016 21:25

2. şu sıralar istanbul'da hiçbir yerde bulamadığım, çıtır çıtır yanma sesini sevdiğim sigara.

10 haziran 2016 13:14

3. Vişneli ve vanilyalısının, karanfilliye nispeten daha hafif olduğu sigara. İçerken ağza tatlı bir aroma bırakır, çıtır çıtır eder. İçtikten sonra da öbür sigaralar gibi eliniz pek sigara kokmaz. Taksim Çiçek Pasajının girişindeki büfede satılıyor. En son vişnelisini 12 tl'ye almıştım.

10 haziran 2016 18:26

4. Normal sigaralardan çok daha zararlı olması nedeniyle çok sık içmemek gerekiyormuş. Karanfili çok seven biri olarak bayılıyorum bu sigaraya. Mentollüsü de bayağı güzeldir ama vişnelisi niyeyse benim içimi bulandırdı. Küçüklüğümde çok antibiyotik içmemden midir nedir bilmiyorum ama bazı şeyleri antibiyotiğin tadına benzetiyorum, bu vişnelisi de aynen öyle geliyor bana. Bence vanilyalısını içseniz de olur içmesiniz de, pek bi kaybınız olmaz ama Black ağır geliyorsa bu daha içebileceğiniz bir sigara olucaktır. Buarada bu sigaranın sahteleri mi desem ne desem bilmiyorum çok var piyasada. Normal djarumla alakası yok yani.

İzmir için, alsancakta kervan pasajındaki neredeyse herkeste var. İstanbulda bir çok tekelde satılıyor zaten ama ben levent çarşıdaki küçük evin karşısındaki tekelden almıştım en son 11liraya ve tadı gayet güzeldi.

13 ağustos 2016 02:42

5. black salt karanfilliyken, diğer versiyonlarının filtresi vişne, vanilya, nane gibi farklı tatlarla soslandırılmış, normal sigaralardan çok daha fazla duman veren ama daha ağır olan cigarımsı sigaradır. aktif sigara tüketicisi olmamama rağmen her daim köşede bir paket djarum black bir de marlboro lights bulundururum, insanın keyfinin ne zaman geleceği belli olmuyor. (ybkz: swh) djarumla ilgili en güzel şey diğer sigaralar gibi yoğun koku bırakmamasıdır. bazen yarım paket içtiğim bile oluyor üst üste yine de tütün fıçısı kokmuyorum. tabi bu demek değil ki 'ay çok iyi', standardın üzerinde zararlı bir yapısı var.

7-8 kız üniversite 1'de bir yurt odasında yangın alarmını öttürecek seviyede içip binayı ayağa kaldırdığımız sigaradır, daha sigarayı yakmak için dalın ucunu çakmakla yakarken aynı anda içime çekmem gerektiğini bilmeyerek denediğim ilk sigaradır. o yüzden yeri ayrıdır bende :D

alkolle ayrı, kahveyle ayrı gider. kahveyle içerken bir defasında saymıştım, tam 3 şarkıda bitti o.O

totalde tek dalını 12-13 dakikada falan içiyorsunuz yani, baya değişik. bir de bunun çok hafif olan bir versiyonu vardı, djarum mild. slim sigara ve karışık aromalardan oluşuyor. içimi diğerlerine göre daha kolay. diğer şehirleri bilemem ama istanbul'da kadıköy'deki ayı'nın alt sokağında bi tekel var, orda bulunuyor. envai çeşit sigara vardı orda zaten.

13 ağustos 2016 13:54

6. Sigarayı bıraksam da yeri hep başka olacak olan. İlk girdideki süslünün de dediği gibi özel zaman sigarasıdır bu keyif icin haftada bir iki içilir.

Ve biz fazla mi anlam yüklemiştik bilmiyorum djarum romantikti. Herkesle içilmez. Sohbetine yakışan arkadaşlarla icmesi güzel olur.

Bana onu ilk sevdiren de sevgilimle onun balkonunda kısık bir müzik açıp djarum içtiğimiz günlerdi.

Daha sigarayı bilmezken o ağır sigarayı içince başım dönerdi ve herşey daha duygusallasirdi sanki. Sevgilimle ortak sarhoslugumuz gibi gelirdi.

5 sene sonunda taşındık ayrı şehirlere mecburiyetten. Kolay olmadi.Gecen gün ziyaretime geldi,az vaktimiz vardı yemek yedik oturduk derken otobüse bindirmem lazımdı onu son 5 dk otogardayiz.

Çıkardım hemen bi djarum da mi içmeden gideceksin dedim, yaktım.

Uzun yıllar birlikte olup da aranıza yollar sokmayın, bazen iciniz daglaniyor...

22 kasım 2017 11:34 22 kasım 2017 11:35

7. Ortalama 8 dk citir citir yanar.

22 kasım 2017 11:36

8. Bir de djarum black mild vardır ki hem aynı tadı verir hem de çok daha hafifidir. Pakette 16 tanesi djarum Blackle aynı fiyata satilir. yuksel caddesinden olgunlara yürürken ki Abbas'ın yakınında tutun satan bi dükkan var. Benim atamadığım yer kalmadı bi tek orda buldum 2 yıldır sevkiyatı yok diyorlardı zaten oraya da az geliyormuş sanırım.

Bu mildin en güzel yani da paket ve sigara tasarımı. Medyaya ekliyorum.

22 kasım 2017 11:47

9. Doğubeyazıt’ın pasajlarından 10 tl ye temin edilebilinen tütün ürünü. Normal sigaranın yokluğunda asla tatmin etmez. Bir adet sigara içtikten sonra, türk kahvesi ya da alkollü içeceklerin yanında uzun içimiyle keyif verir. İçinize çekerken çıkan çıtır çıtır ses içinizi bir hoş yapar.

12 aralık 2018 22:58