yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (0)

  1. Doğum sonrasında bebek ev arasında bunaldığım bir anda, bebişim henüz 20-25 günlükken mahalle kuaförüne gitmiştim.

  Saçlarımın doğal hali dipleri kullu sarı, uçlara doğru kızılımsı sarı şeklinde. Aylardır boyatmadığım için uçlarda eski sarı boyalar vardı. Dedim ki doğal saç rengim gibi boyansın. Yani kızılımsı sarı ya da küllü sarı. Mahalle kuaförü demek pişmanlık demek.... Adam bildiğin siyah yaptı. Eşim bile üzüldü. Zaten doğum sonrası depresyon vardı, daha da beter oldum... Yeşile döndü bi de saçlarım ıyyyyy!

  Çözüm açtırmak. Bi hayli para vererek açtırdım tekrar boyattım. Şükür ki saçlarım kalın telliydi de bu açtırma işine dayandı...

  15 ekim 2016 10:03 15 ekim 2016 17:58

  2. yapmayı düşünenler lütfen karar vermeden önce okusun. vaktiyle bir hata yaptım süslüler. ben normalde buğdaydan biraz daha açık tenliyim. saçlarımsa dümdüz ince telli ve küllü kumral kahverengi arasındaydı. bildiğiniz bebek saçı gibi saçlara sahiptim. lisede bir arkadaşıma yakıştırmamdan mütevellit saçlarımı hint kınasıyla simsiyah yaptım. yüzüm bembeyaz göründü saçlarım kömürden kara! o rezil saçlarla dolaştım sonra bir süre. alttan kendi saçlarım çıktığında o kınalı saçlardan açık renkteydi evet ama eskisinden daha koyuydu. kumrallığı yoktu. ve gerçekten kendi saçım koyu çıktı. şu gün oldu hala o saçlarım yok. aynı şeyi boya da yapar mı bilmem ama siyah hint kınasından uzak durun. saçlarım mutasyona uğradı resmen. hala o bebeksi saçlarımı ararım da bulamam

  15 ekim 2016 10:14

  3. siyah değil belki ama çok koyu bir kahverengine boyatmıştım. o kadar sert duruyor ki kafam bana ait değilmiş gibi hatta omuzlarımdan dökülen saçlar bile bana bir başkasının gibi geliyordu bir de ten rengini iyice beyazlaştırıp tamamen solgun ve hasta görünmenize neden oluyor sürekli saçma sorulara cevap vermek zorunda kaliyorsunuz allah korusun bir daha çok zor. 2 ay zor dayandım.

  15 ekim 2016 12:00


  4. çok ütopik geliyor ama mümkündür ve bazı insanlara kendi doğal saç renginden daha çok yakışır.

  doğal sarı saçlı bir arkadaşım vardı, siyaha boyatmak isteyince hepimiz kıza tepki gösterdik. sakın yapma, kendi saç rengin muhteşem zaten, çok sert durursun falan diye nitekim burası türkiye ve o doğal sarı saç cidden herkes içinde altın değerindeydi. dinletemedik, gitti kız siyaha boyattı.

  sonuç bebek gibi. her şeyi değişti, sert bir hava da geldi ama böyle olgun bir sertlik değil aksine bebek gibi bir şey oldu. teni beyazdı o ten rengi iyice mermer göründü gözümüze, ağzı, burnu her şeyi belirginleşti. sarı saçlı hali de çok güzeldi ancak siyah ile daha yapmacık durması gerekirken kıza daha çok yakıştı. girdiği her ortamda parlıyor resmen.

  tıpkı doğuştan sarışın olan olivia wilde, katy perry, leighton meester, angeline jolie'ye daha koyu renkte saçların daha çok yakışması gibi. yakışana çok da yakışabiliyor. ilginç gerçekten.

  15 ekim 2016 19:18

  5. İçinizdeki Anadolu ruhunu durduramayip siyah saçı pis gibi gosterenler var sanırım.

  Saci sarıya boyamakla eş değer bir olaydır gözümde. Saç rengi cilt alt tonunuza göre yakisabilir veya yakismayabilir her saç renginde olduğu gibi

  15 ekim 2016 22:13

  6. geçenlerde aşırı ince telli ve seyrek saçlı bir isveçli genç kızımızda gördüm bunu, bir iki santim de dipleri gelmiş platin sarısı, uzaktan bakınca siyah saçlar kafadan bağımsız havada duruyor gibiydi, tuhaf bi görüntü.

  15 ekim 2016 22:17

  7. Erasmusa gittiğim dönemde yabancı bir arkadaşımın saçının diplerinin sarı çıktığını görene kadar garipsediğim olaydı. Bizde sarı saç nadir olduğu için ben dahil çoğumuz sarı saça özenirken kızın sapsarı saçlarını siyah değil ama kahve rengi yapması tuhafıma gitmişti. Orijinal saçıyla çekilmiş fotoğraflarını görünce kıza hak verdim ki koyu renk saç ona çok daha fazla yakışıyor.

  Saçı sarı, kızıl, kumral, kahve vs boyatmaktan farkı yoktur. Simsiyah değil fakat kahve rengi tonları daha hoş görünür. Sarı saç herkese yakışmaz ama koyu renk saç çoğu kişiye yakışıyor.

  Boya tutar mı ne kadar akar bilmemekle beraber, kazayla koyu renge boyanmış saçların kuaförlerdeki özel boya çıkarıcılar yardımıyla kolaylıkla akıtılabildiğine şahit oldum. Üstelik saç doğal rengi neyse hiç açılmadan eski haline dönüyor. (gizlinot: elbet yıpranıyordur )

  17 ekim 2016 09:54


  8. dibi çıkmaya başladığında nasıl gözükür diye merak ettiğim durum. ama tahminen siyah dibe göre daha iyi duracaktır.

  17 ekim 2016 11:23

  9. Sarışın kişi beyaz tenli olacağı için beyaz ten siyah saç hoş olacak kişiye rek verecektir ama kaşlar açık renk kalırsa vampire benzeme ihtimali de vardır.

  17 ekim 2016 12:07

  10. Lisede bi arkadaşımın yaptığı eylem. Kızın saçlar sapsarı kaşlar siyahtı oda kaşını açtırmak yerine saçını boyardı. Su yeşili gözleri öyle güzel ortaya çıkardı ki hayran kalırdık. Şimdi kahveye dönmüş bu da güzel ama siyah ayrı güzeldi. Herkese sarı saç yakışmıyo bence gayet normal bi olay

  17 ekim 2016 14:01