yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (2)

  1. sosyal ortamda kutlanmasından rahatsız olduğum özel gün. bu özel günün abartılmasını pek sevmiyorum, o yüzden şimdi yazacaklarım büyük ihtimalle eksi oy toplayacak:

  - insanların "doğum günüm haftaya!" deyip beklenti içine girmelerini sevmiyorum, bırak ben hatırlayayım ve kutlayayım özel gününü. doğum gününü bilmiyorsam benim için özel bir insan değilsindir zaten, bu "bana doğum günü hazırlayın" talebi olası sürprizleri de öldürüyor bence.

  - sokakta gördüğümde bana selam vermeyecek kadar hayatımda olmayan kişinin (sims dili ile konuşalım, 20 relationship puanı bile yok aramızda) sırf facebook'ta doğum günü tarihimi gördü diye doğum günümü kutlaması aşırı samimiyetsiz geliyor. o yüzden doğum günü tarihim hiçbir yerde yazmaz.

  - "Ben senin doğum gününü kutladım, sen neden benimkini kutlamadın" diye trip atan arkadaşımdan beri, kimsenin doğum günümü kutlamasını istemiyorum. karşılık için mi kutladın yani? kutlamadığı için de kimseye laf etmedim, mecbur değil kimse.

  - doğum günlerinde "acaba ne kadar seviliyorum?" gibi bir beklentiye girip kutlama mesajları bekleyenlere şaşırıyorum. beni gerçekten seven 10-15 kişi doğum günümü kutluyor talep etmediğim halde, o da onların sevgilerini gösterme şekli olduğundan hoşuma gidiyor. doğum günü bahane yani. Aynı şekilde ben de gerçekten sevdiğim insanların doğum gününü içten bir sevgiyle kutlarım.

  - kendi doğum gününü hazırlayan, kendi pastasını alan ve insanları davet eden arkadaşımı ise nedense acıklı bulmuştum.

  - sözlük gibi platformlarda hiç görmediğim birinin doğum gününü kutlamak da sahte geliyor. kutlayanların, o kişiyi mutlu etmek gibi iyi bir niyet göstergesi olabilir ama kutlanan kişinin, tanımadığı birinden gelen "doğum gününü kutlarım" mesajını önemsemesi bana saçma geliyor.

  - doğum günü bana göre "iyi ki varsın ve hayatıma girdin, sen olmasan hayatımın tadı tuzu eksik olurdu" deme şekli. bunu da diyebileceğim kişi 10-15i geçmez. yıl boyunca 3 kez konuştuğum sınıf arkadaşı, iş dışında paylaşımım olmayan iş arkadaşı, yıllardır görmediğim ve hayatına dair bilgi sahibi olmadığım kuzen gibileri doğum günümü kutlamasa da olur.

  - doğum günümü kutlayan kişiler gerçekten benim için endişelenen, beni merak eden, gerçekten seven kişiler olmalı. Ailem, dostlarım gibi. Onlar kutladığında o sevgiyi gerçekten hissederim. (ve ben de onları ne kadar sevdiğimi hissettiririm ve hissettiriyorum da zaten)

  14 haziran 2016 15:53

  2. bugün benim doğum günümmmmmm hem minnoşum hem çılgınım patlayan şeker var ağzımda çiçeksepetinden mutluyum :)))

  28 haziran 2016 17:46 29 haziran 2016 15:36

  3. Küçükken iple çektiğim ama artık yaklaştıkça gerildiğim özel gün :/

  Benim hiç kalabalık bi arkadaş grubum olmadı, ne memleketimde ne de üniversite için geldiğim şehirde yok çok fazla arkadaşım. Yakın olduğum birbiriyle alakasız birkaç kişi vardır. en yakın arkadaşımla ikimiz beraber kutlarız benimkini, onunkinde arkadaş grubuyla sürpriz hazırlanır öyle kutlarız.

  Okuduğum şehirde de yine bir tane en yakın arkadaşım var(sevgilim), doğum günlerimiz de peşpeşe. Ben ona arkadaşlarıyla sürpriz hazırlıycam yine, ama o bana hazırlamak istese kimle hazırliycak? Doğru düzgün dışarı çıkıp görüştüğüm çok sayılı insan var onlar da birbiriyle alakasız.

  Kendimi geçtim de bana sürpriz yapmak isteyip yapamayan en yakınlarıma üzülüyorum. Çağırıp sürpriz yapabilcekleri arkadaşım yok. Belki bunu bu sene farketcekler, diycekler ki biz bu sosyal açıdan beceriksiz kızla niye beraberiz? Üniversite bol bol arkadaş edinilcek bi yer, ve inanın ben çok sıcakkanlıyım. Ama yok, arkadaş grubundan yana yüzüm asla gülmedi.

  Mesela geçen seneki doğum günümü anlatayım: burdaki geçen seneki en yakın arkadaşım(şimdi başka şehirde ve küsüz) doğum günüme kendi çok yakın arkadaşını getirmişti. O da kalabalık olalım diye kendi iş arkadaşlarını getirmişti ve bana da aynen böyle söylemişti.

  Şimdi diyebilirsiniz ne gerek var, kutlama madem diye. İnanın kutlamamayı ben de isterdim ama sevgilim var bu sene illa kutliycaz, ve o bana sürpriz yapmak isteyip yapamiycak.

  Eğlenmek zorunda olma durumunun dışında başka bi sıkıntısı yok benim açımdan bu günün. Yukardaki arkadaşın yakındığı gibi ben samimi mi diye sorgulamaya gerek duymuyorum uzak olup da kutlayanları. Beni sadece bu bahsettiğim açıdan çok gerip yoran bi gün. Umarım sevgilim de kalabalık olalım diye kendi arkadaşlarını çağırmaz. O zaman o arkadaşları demez mi bu kızın arkadaşı yok mu ne problemi var da diye? Valla bilmiyorum neyim var süslüler, ama çok üzgünüm

  17 ağustos 2016 21:39

  4. iki yıl önce sevgilim doğum günümde aldatmıştı beni. vay beee. iki yıl olmuş. zaman çabuk geçiyor ama acılar geçmiyor...

  17 ağustos 2016 21:51

  5. Bugüne kadar beklentilerimi karşılamayı bırak neredeyse adamakıllı bir kere bile kutlamadığım için zamanla nefret ettiğim -ya da ettiğime inandığım- özel gündür kendisi. Bu yıl bile beklentiye girmiştim her ne kadar itiraf edemesem de bura hariç bir yerde...

  17 ağustos 2016 22:11

  6. sözlük sayesinde tek nefret eden kişinin ben olmadığımı görmek nasıl sevindirdi anlatamam. sevmiyorum özel gün kutlamayı. beceremiyorum da zaten. doğum günlerimde telefon çalmasın, kimse hatırlamasın. ama en yakınımdaki biraz şımartsın ona hayır diyemem. buna rağmen ben elimden geldiğince hatırladıklarımı kutlamaya çalışırım.

  17 ağustos 2016 23:12

  7. Yaklaşık iki hafta önce tartıştığım 4 kişilik arkadaş grubundan kimse ile konuşmuyorum şuan ve bilin bakalım kimin 11 gün sonra doğum günü? BENİM. Merak ediyorum bakalım kutlayan olacak mı? Çünkü yapılan tartışmada haklıydım.

  17 ağustos 2016 23:49

  8. kutlamayı çok uzun süre önce bıraktığım; ancak arkadaş çevresince neredeyse her sene sürpriz olarak yapılan ve sevmemenin sebebi sorulunca da "doğduk bitti işte ehe xd" dediğim özel gün. başkalarınkini kutlamak sorun değil ama kendiminki için parti vermek, insanların kutlamasını beklemek bana anlamsız geliyor. ailem de bu görüşte olması sebebiyle biraz yetiştirme tarzıyla da alakalı benimki sanırım.

  18 ağustos 2016 00:12

  9. Lavey satanizmine gore abartili kutlanmasi gereken buyuk gun.

  Bana gore manevi bir anlami olmayan cevremden guzel hediye beklentisi icerisinde oldugum son yillarda aileme istediklerimin listesini yapip iclerinden bulabildiklerini aldiklari boylelikle karsi tarafin hediye derdine dusmedigi,hediye verildiginde beceriksiz bir birey olarak sahte gulumseler atmaya calismadigim,liste icerisinde neyi alacaklarini bilmedigim icin suprizin bozulmadigi gun.

  Kisacasi benim icin tam 13 yasimdan sonra o gune ozel manevi bir ilgi beklemekten cok o gune ozel bolca hediye beklemeye evrildi.

  Satanist bir yanim var sanirim.

  22 ağustos 2016 12:54

  10. üst üste hem trafik kazası geçirip ölümden dönüp hem de uzun süreli ciddi ilişkim tarafından birdenbire terk edilince bugün kutlamadığım etkinlik. doğmaz olaydım.

  4 ekim 2016 19:34