yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • medya (0)

  1. sosyal ortamda kutlanmasından rahatsız olduğum özel gün. bu özel günün abartılmasını pek sevmiyorum, o yüzden şimdi yazacaklarım büyük ihtimalle eksi oy toplayacak:

  - insanların "doğum günüm haftaya!" deyip beklenti içine girmelerini sevmiyorum, bırak ben hatırlayayım ve kutlayayım özel gününü. doğum gününü bilmiyorsam benim için özel bir insan değilsindir zaten, bu "bana doğum günü hazırlayın" talebi olası sürprizleri de öldürüyor bence.

  - sokakta gördüğümde bana selam vermeyecek kadar hayatımda olmayan kişinin (sims dili ile konuşalım, 20 relationship puanı bile yok aramızda) sırf facebook'ta doğum günü tarihimi gördü diye doğum günümü kutlaması aşırı samimiyetsiz geliyor. o yüzden doğum günü tarihim hiçbir yerde yazmaz.

  - "Ben senin doğum gününü kutladım, sen neden benimkini kutlamadın" diye trip atan arkadaşımdan beri, kimsenin doğum günümü kutlamasını istemiyorum. karşılık için mi kutladın yani? kutlamadığı için de kimseye laf etmedim, mecbur değil kimse.

  - doğum günlerinde "acaba ne kadar seviliyorum?" gibi bir beklentiye girip kutlama mesajları bekleyenlere şaşırıyorum. beni gerçekten seven 10-15 kişi doğum günümü kutluyor talep etmediğim halde, o da onların sevgilerini gösterme şekli olduğundan hoşuma gidiyor. doğum günü bahane yani. Aynı şekilde ben de gerçekten sevdiğim insanların doğum gününü içten bir sevgiyle kutlarım.

  - kendi doğum gününü hazırlayan, kendi pastasını alan ve insanları davet eden arkadaşımı ise nedense acıklı bulmuştum.

  - sözlük gibi platformlarda hiç görmediğim birinin doğum gününü kutlamak da sahte geliyor. kutlayanların, o kişiyi mutlu etmek gibi iyi bir niyet göstergesi olabilir ama kutlanan kişinin, tanımadığı birinden gelen "doğum gününü kutlarım" mesajını önemsemesi bana saçma geliyor.

  - doğum günü bana göre "iyi ki varsın ve hayatıma girdin, sen olmasan hayatımın tadı tuzu eksik olurdu" deme şekli. bunu da diyebileceğim kişi 10-15i geçmez. yıl boyunca 3 kez konuştuğum sınıf arkadaşı, iş dışında paylaşımım olmayan iş arkadaşı, yıllardır görmediğim ve hayatına dair bilgi sahibi olmadığım kuzen gibileri doğum günümü kutlamasa da olur.

  - doğum günümü kutlayan kişiler gerçekten benim için endişelenen, beni merak eden, gerçekten seven kişiler olmalı. Ailem, dostlarım gibi. Onlar kutladığında o sevgiyi gerçekten hissederim. (ve ben de onları ne kadar sevdiğimi hissettiririm ve hissettiriyorum da zaten)

  14 haziran 2016 15:53

  2. bugün benim doğum günümmmmmm hem minnoşum hem çılgınım patlayan şeker var ağzımda çiçeksepetinden mutluyum :)))

  28 haziran 2016 17:46 29 haziran 2016 15:36

  3. iki yıl önce sevgilim doğum günümde aldatmıştı beni. vay beee. iki yıl olmuş. zaman çabuk geçiyor ama acılar geçmiyor...

  17 ağustos 2016 21:51


  4. sözlük sayesinde tek nefret eden kişinin ben olmadığımı görmek nasıl sevindirdi anlatamam. sevmiyorum özel gün kutlamayı. beceremiyorum da zaten. doğum günlerimde telefon çalmasın, kimse hatırlamasın. ama en yakınımdaki biraz şımartsın ona hayır diyemem. buna rağmen ben elimden geldiğince hatırladıklarımı kutlamaya çalışırım.

  17 ağustos 2016 23:12

  5. Yaklaşık iki hafta önce tartıştığım 4 kişilik arkadaş grubundan kimse ile konuşmuyorum şuan ve bilin bakalım kimin 11 gün sonra doğum günü? BENİM. Merak ediyorum bakalım kutlayan olacak mı? Çünkü yapılan tartışmada haklıydım.

  17 ağustos 2016 23:49

  6. kutlamayı çok uzun süre önce bıraktığım; ancak arkadaş çevresince neredeyse her sene sürpriz olarak yapılan ve sevmemenin sebebi sorulunca da "doğduk bitti işte ehe xd" dediğim özel gün. başkalarınkini kutlamak sorun değil ama kendiminki için parti vermek, insanların kutlamasını beklemek bana anlamsız geliyor. ailem de bu görüşte olması sebebiyle biraz yetiştirme tarzıyla da alakalı benimki sanırım.

  18 ağustos 2016 00:12

  7. Lavey satanizmine gore abartili kutlanmasi gereken buyuk gun.

  Bana gore manevi bir anlami olmayan cevremden guzel hediye beklentisi icerisinde oldugum son yillarda aileme istediklerimin listesini yapip iclerinden bulabildiklerini aldiklari boylelikle karsi tarafin hediye derdine dusmedigi,hediye verildiginde beceriksiz bir birey olarak sahte gulumseler atmaya calismadigim,liste icerisinde neyi alacaklarini bilmedigim icin suprizin bozulmadigi gun.

  Kisacasi benim icin tam 13 yasimdan sonra o gune ozel manevi bir ilgi beklemekten cok o gune ozel bolca hediye beklemeye evrildi.

  Satanist bir yanim var sanirim.

  22 ağustos 2016 12:54


  8. üst üste hem trafik kazası geçirip ölümden dönüp hem de uzun süreli ciddi ilişkim tarafından birdenbire terk edilince bugün kutlamadığım etkinlik. doğmaz olaydım.

  4 ekim 2016 19:34

  9. an itibari ile bırak anneyi bir allah'ın kulu doğum günümü hatırlamadı. yalnızım dostlarım yalnızım yalnız.

  27 aralık 2016 14:41

  10. bugün.

  çocukluğumdan beri her yıl doğum günümü beklerim. neden bilmiyorum. ailem böyle şaşalı falan filan da asla kutlamadı. nedense doğum günümde çok mutlu oluyorum sadece. etrafa saçma salak mutlu mutlu bakıyorum.

  not: ikizler burcu olmamı da çok seviyorumshghsg :)

  14 haziran 2017 10:28