yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (6)
  • medya (1)
  4

  1. doa kozmetik firmasının %2 salisilik asit içeren bha toniği.

  kargosu bugün ulaştı. uygun fiyatlı ve ulaşılabilir bir bha asit bulduğum için çok sevindim ve çıkar çıkmaz aldım.

  diğer bha toniklerden farklı olarak alkol içermiyormuş.

  kokusu daha önce kullandığım doa kozmetik cilt aydınlatıcı toniğe çok benziyor.

  15 günlük kullanımdan sonra girdiyi editleyeceğim.

  15 günlük kullanım sonrası edit: ürünü 2 haftadır düzenli olarak her gece uyumadan kullandım. ilk kez salisilik asit tonik deneyimliyorum. ben web sitesinde belirtildiği gibi sürdükten sonra durulama yapmadım. gündüzleri dışarı çıkacaksam da mutlaka güneş kremi sürdüm.

  - sürdükten sonra yanma, batma vs. gibi bir his oluşturmadı.

  - kullanmaya başladığımda yüzümde bolca kistik akne vardı. şu an hepsi sönmüş durumda, lekeleri daha duruyor tabi.

  - bu ürün beraberinde rutinime (bkz: bade natural kayısı çekirdeği yağı) da ekledim. her gece olmasa da haftada 1-2 kez uyumadan bunu da sürüyorum. beraber baya aydınlattılar yüzümü.

  ancak maalesef cildimde mucizevi bir değişiklik olmadı. sivilce lekelrim ve kapalı komedonlarım hala yerli yerinde.

  uyku ve beslenme düzeni, su tüketimi, stres gibi faktörleri düşününce bu kadar etki etmesi bile iyidir herhalde.

  düzenli olarak kullanmaya devam edeceğim. bittikçe alacağım bir ürün oldu.

  6 kasım 2020 14:20 20 kasım 2020 22:09

  1

  2. 3 ay boyunca tretinoin %0.025 kullandıktan sonra düzelen cildime artık bir exfoliasyon lazım deyip bunu aldım. Kokusu biraz rahatsız edici kimyasal kokuyor ama en azından parfüm yok. Bunu kullanmaya başlayınca nedense benim cildim eski haline döndü, gittikçe kötüleşti komedonlarım arttı sivilceler oluştu vs. Sonuç olarak kendisini artık popo kısmında kullanıyorum :). Keşke almasaydım.

  14 aralık 2020 23:35

  5

  3. yaklaşık üç haftadır, iki günde bir kullandığım 150 ml ağırlığında fısfıslı şişeye sahip salisilik asit toniği. öncesinde glikolik asit kullanıyor olmamdan dolayı cildim asite alışkın olduğundan kullanıma direkt iki günde bir olmak üzere başladım. cilt tipim yağlıya dönük karmadır, zaman zaman bölgesel kuruluklar olur. komedon probleminden çok çekerim. komedon problemi çeken bilir oynarsanız sivilceye dönüşürler. gözeneklerim sürekli dolduğu ve ben onlarla oynamadan duramadığım için sonunda doğru düzgün bir salisilik asit kullanmaya karar verdim. gözeneklerim gerçekten de eskisi kadar dolmuyor ve komedonlarımın sayısı epey azaldı. çene bölgemdeki iki kocaman kapalı komedondan biri bu tonikle birlikte eridi gitti, diğeri de epey küçüldü. çenemde irili ufaklı çok sayıda kistik sivilcem olur, iyileşip yeniden çıkarlar. bu toniği kullandığımdan beri çenemde yeni kistik sivilce çıkmadı, olanlar da küçülüp sıkılabilir hale geldiler ve ben de dayanamayıp sıktım. burnumdaki yağ filamentlerinin belirgin görüntüsü azaldı ama tamamen berraklaşmadılar tabii ki. fiddy method cilt nem bariyerimi öldürdüğünden bu toniği düzenli kullanıp en azından gözeneklerimi daha az belirgin hale getirmek işime geldi. eskiden her gün minik minik de olsa sivilce çıkaran cildim artık haftada bir falan sivilce çıkarıyor. adet dönemi sivilceleri tabii devam ediyor. cildimin genel görüntüsü daha parlak ve pürüzsüz. cildimin pütürlü görüntüsü az da olsa gitti.

  salisilik asiti glikolik asitle kıyaslayacak olursam da cildi glikolik asit kadar güneşe hassas hale getirmediğini gözlemledim. glikolik asit ciltte daha agresif gibi, salisilik asitse daha çok gözenekleri hedef alıp anti-akne çalışıyor gibi geldi. bilimsel olarak da yanılmıyorum sanırım ama bu bilimselliğin dışında benim cildim üzerindeki gözlemim. ben kimyasal ovu aktifi olarak salisilik asite geçtiğim için memnun kaldım. akneli ciltler kesinlikle tavsiye ediyorum.

  açıkçası bu kadar çabuk ve güzel sonuçlar almayı beklemiyordum. benim puanım yıldızlı on.

  gelen sorular üzerine ekleme: toniği beş dakika bekletip yıkıyorum. çeşitli kaynaklarda %2 oranında salisilik asit ürünü gece boyu yüzde bırakılabilir yazılmış ama ne olur ne olmaz ben kullanma talimatına uyup suyla yıkıyorum.

  3 nisan 2021 13:02 3 nisan 2021 18:40


  2

  4. her akşam yatmadan önce uyguladım yaklaşık 1 ay boyunca. belki 2-3 gün fire vermişimdir. sprey formda olmasını sevdim aslında. pamuğa döküp uygulamaya gerek kalmıyor, kullanması pratik. ama hiçbir işe yaramadı. ben üst kollarımdaki hafif keratosis pilaris için kullanıyordum. hiçbir değişiklik olmadı. birkaç tane de leke vardı onlara da hiçbir etki etmedi. ve öyle kötü kokuyor ki sıkarken camları açıp sıkıyordum sonra etrafı havalandırıyordum. soluduğum zaman öksürtüyordu. sonuç olarak bir daha almam. ben yüzüme denemedim bu arada onu da söylemek isterim.

  19 temmuz 2021 12:44 19 temmuz 2021 13:43

  3

  5. Açıkçası çok düzenli kullandığım söylenemez. Ama siyah noktalar için kullanacaksanız kil maskesiyle desteklemelisiniz mutlaka. Bende anca öyle işe yaramıştı. Ürünün eksisi de şu aşşırı öksürtüyor soluduğunuzda. Bu ürünü kullanırken nefessiz kalmalısınız jgvdvf

  19 temmuz 2021 17:20

  5

  6. mayıs sonundan beri, haftada bir kez fiddy metodu için kullandığım toniktir. tps peelingindeki aha oranı cildime çok gelince sadece bha içeren bir ürün aradım, doa ve nip+fab arasında kalıp bunu seçtim.

  öncelikle ben gözeneklerimi temizlemesinden çok memnunum. claderm maske ile çok iyi anlaşıyorlar. 15 dakika tonikle bekliyorum, sonra maske sürüp bir 15 dakika daha bekliyorum ve yıkıyorum. tüm yüzüme 4 fıs yetiyor. bazen maske sürecek kadar vaktim olmadığında sadece toniği kullanıp duruluyorum, gerçekten başarılı.

  fakat bu aralar bu ürünü daha sık kullanma kararı aldım. zira yaz mevsiminde haftada bir kullanmak ideal gibi görünse de cildimdeki yağlanma artışından dolayı gözeneklerim daha hızlı doluyor. ayrıca ürünü 6 ay içerisinde bitirmek makul ve ben bu ürünü haftada bir kullanmaya devam edersem kasım ayında şişenin yarısı hala doluyken atmak zorunda kalacağım, kıyamam asla bu toniğe...... (gizlinot: gözlerim yaşlı)

  hazır evden ihtiyaçlar haricinde hiç çıkmıyorken ve tüm gün perdeler kapalı halde kendimi sıcaktan korurken kullanıp taze taze bitirmek isterim~ bitirdiğimde aha-bha toniğini denemek istiyorum, aha yüzdesi düşükmüş diye duydum. fakat sadece bir bha ürününe ihtiyaç duyanlara severek tavsiye ederim bu ürünü.

  not: ben doa'nın trendyol sayfasından 49 liraya almıştım. çok hızlı teslim edildi, 26 mayıs'ta aldığım ürünün üretim tarihi 20 mayıs'tı. daha önce hiç 6 gün önce üretilmiş bir ürün kullanmamıştım açıkçası ^^

  edit: birkaç minik imla hatası

  20 ağustos 2021 20:12 20 ağustos 2021 20:14