yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • oylar (8)
  • medya (4)

  19. ilk kullandığımda hiçbir sonuç alamayınca ç vitamini kullanımının bana yaramadığını düşündüren üründü. fakat daha sonra başka markalardan verim alınca sorunun doa kozmetikle ilgili öldüğünü anladım.

  22 mayıs 17:37

  18. ben bunun %5ini beğenmiyorum. bqaşlangıç için kullanalım mı diye soranlar için de çok etki etmez dersem günaha girmem inşallah. Sodyum askorbil fosfat ve etil askorbik asit var. ama sodyum askorbik asit daha fazla konmuş.

  e ethil askorbik asit için %3 oranı çok daha iyi bir oran çalışması için ama 5/2=2,5 ki sodyum askorbil fosfat daha fazla kullanıldı desek=3 olsa bile ethil askorbik asitten kaybediyor.

  ben %5ini beğenmedim. diğerleri daha iyi sanki

  21 mayıs 22:24

  5

  17. Bir ay önce arkadaşım bi güzellik paketinden benim için hediye aldı. %5 C vitamini serumu ve %5 niacinamide serumu bulunuyordu kargoda. C vitamini serumunu gece, niacinamide serumunu da gündüz kullandım. İkisinin kıvamı da güzeldi, fısfıslı başlığı yanında göndermişler. Karton kutusuyla buzdolabında saklıyorum. Yapılarında, kokularında ya da renklerinde henüz bir bozulma olmadı. Ben cildimi temizleyip kuruladıktan sonra serumu sürerek kullandım. (Üzerine nemlendirici vs. De uygulamadım çünkü ben cildinin ihtiyacına göre ürün kullanıyorum. Her şeyi aynı anda suratıma boca etmeyi sevmiyorum.) Aydınlatıcı etkileri oldu, hangi üründen verim aldığımı anlamak için bir süre niacinamide kullanmayıp sadece c vitamini kullandım ve memnun kaldım. Açıkçası biraz sivilcelendim ama benim için aydınlık görüntü daha önemliydi, zaten ben hep sivilceleyim bir iki tane fazla çıkması sorun değil diye düşündüm. Gündüz dışarı çıkmadan güneş kremini kullanan biriyim. Sorun yaşamadım. Ürünün gramı düşük, bir ay düzenli kullansaydım ürün biterdi. Ben her gece düzenli kullanmadım. Ama bu benim için sorun değil çünkü almaya devam edebilirim, fiyatı uygun. Bir de gramı düşük olduğu ve çabuk bittiği için bozulma sorunu yaşamam diye düşünüyorum. Eğer gelecek siparişimden de bu denli verim alırsam düzenli olarak c vitamini kullanırım gibi geliyor.

  21 mayıs 10:55


  16. aldıktan 2 ay sonra koku yaptı. serin yerde sakladım fakat ekşi kokuyor. bozuldu mu acaba diye düşünüyorum.

  13 mayıs 22:39

  15. indirimde aldığım ürün. sabah temiz cilde uyguluyorum. üzerine de güneş kremimi sürüyorum. şimdilik güzel. uzun vadede sonuç vereceğini düşünüyorum.

  16 ocak 19:20

  1

  14. cumartesi günü sipariş verip salı günü elime ulaşan serum. markadan ilk alışverişim olduğu için birşey diyemeyeceğim kullandıktan sonra unutmazsam güncelleme yaparım. ilk izlenimlerime gelecek olursak ürünü iyi ki buradaki yorumlara bakmadan sipariş vermişim çünkü ben hiçbir sorun yaşamadım. gayet hızlı kargoya verildi ve elime ulaştı, ürün koyu kahverengi bir şişede ağzı metal kapakla kapalı ve jelatinli olarak geldi hatta karton kutunun içinde ulaştı elime. ilk kez c vitamini kullanacağım için biraz daha uygun fiyatlı birşey denemek istedim umarım işe yarar. tek sıkıntım yanında sprey şekli ile gelmesiydi, ben damlalık beklemiştim. fakat az önce youtube dan kendilerinin c vitamini videosunu izledim ve damlalıkların hava aldığını ve c vitamininin daha çabuk bozulmasına yol açtığını öğrendim o nedenle şuan benim için kapağı sorun olmaktan çıktı. henüz 1 kez kullandım bitene kadar deneyip o zaman iyi bir yorum yapabilirim. bendeki yüzde 10luk c vitamini, videoda buzdolabında saklamak gerektiği söylenmiş o yüzden öyle yapıcam. sitesi, ambalajı vs evet çok göze hitap etmiyor ama faydasını görürsem çok da önemli değil benim için.

  Güncelleme: Üründen biraz bahsetmek için iyice kullanmak istedim şimdi baktım 30 aralıkta ilk girdimi yazıp elime ulaştığını söylemişim ve şuana kadar yüzde 80ini kullandım ilk fikirlerimi yazayım. Öncelikle bu benim ilk c vitamini deneyimim, çisem çakırın videosunda görüp uygun fiyatlı olduğu için almıştım. Kendisi daha uzun vadede etkisi görünüyor demişti o yüzden çok beklentim yoktu ama bu kadar da değildi. Aldığım günden beri her gece atlamadan yüz temizleyici ile temizlediğim yüzüme sürüp kullandım sabah ise yıkadım, dışarı çıkarken güneş kremi kullandım. Yani herşeye dikkat ettim ama bir gram bile fark oluşmadı cildimde. Uyanınca yüzüm parlıyordu falan diyenlerle aynı ürünü kullanmadık mı anlamadım tek bir etki bile görmedim. Rengi su gibi bozulduğunu düşünmüyorum zaten ilk günden itibaren buzdolabına koydum ama etkisi hiç olmadı üstelik kokusu cidden berbat. Kolay kolay bunu demem ama cidden bu kötü kokuyor. Yine de bitmesini beklicem belki gerçekten uzun vadede etkisini gösterir. Fiyatı nedeniyle tekrar alırım diyordum ama şuan kararsızım yüzde 20lik alıp onu da bitene kadar kullansam mı daha uzun sürede etki eder belki diyorum. Diğer yandan param boşa gitmiş gibi hissediyorum biraz daha pahalı bir ürün alıp hızlı etki mi görsem diyorum. Duruma göre burada yine güncelleme yapacağım eğer unutmazsam.

  Son Güncelleme: evet bu ürün ile ilgili son girdimi yazıyorum. Ben ilk kez c vitamini kullanmama rağmen %10lukla başlamıştım ama keşke 20lik alsaydım. An itibari ile elimdeki şişe bitti yani tam olarak 2 ay kullandım. Temiz yüze geceleri uyguladım ama gerçekten hiç etki görmedim. Ne siyah noktam azaldı, ne cildim parladı ne de herhangi bi lekemde açılma oldu. Bi şans daha verip tekrar almayı düşünüyordum ama vazgeçtim paramı çöpe atmış gibi hissediyorum yüzüme au sürsem aynı etkiyi alırdım. Yapısı zaten aynı su gibi ve kokusu mide bulandırıcı. Doa kozmetikten ilk ve son alışverişim oldu maalesef 10 üzerinden 1 bile vermiyorum o kadar memnun kalmadığım bi ürün oldu yani. Ciltten cilde etkisi belki değişiyordur ama ben etkisini hiç göremedim. Ayrıca sprey şeklinde olması, yapısı bence hiç hoş değil sanki serinlemek için su püskürtüyorum gibi. Sıktığım an yarısı anında damlıyo etrafa çünkü aşırı sıvı bi ürün. Bana pek normal gelmedi bunlar ve hiçbir işe de yaramadığı için bir daha almam da önermem de.

  ilgili medya:
  3
  30 aralık 2020 14:46 10 mart 14:11

  13. Son indirimde aldığım serum. Fakat bendeki çok sıvı. resmen su gibi ve kokusuz. Şişeye su doldurup göndermiş olmalarından şüpheleniyorum ne yazık ki.

  17 kasım 2020 12:43


  1

  12. C vitamini (l-ascorbic acid/laa) özellikle çözünmüş yani ürünlerdeki haliyle hiç stabil değil. ısıda, güneşte çok çabuk, koruyucusuz haliyle de birkaç günde bozuluyor. bozulduğunda ciltte olumlu etkileri göremiyorsunuz ve zarar vermese de boş yere hassasiyet yaratmış oluyorsunuz. bu yüzden ya sık sık yenilenmesi ya da özel bir formda üretilmiş olması gerekiyor koruyucularla birlikte, aylarca aktif kalması için, ve bunu olması gerektiği gibi yapan markalar da türkiye'de yok. bu duruma çözüm olarak ise nasıl ki a vitamininin tretinoini var, adapalenei var, c vitaminin de daha stabil türevleri var. bunlar l-ascorbic acid kadar iyi araştırılmamış olsa da büyük oranda etkili oldukları düşünülüyor. bu türevleri de zamanla aktifliklerini yitirebiliyorlar ama laa kadar çabuk değil. ve c vitamini ürünleri boyasız ise ilk üretildiklerinde neredeyse tamamen saydam ve renksiz iken bozulmaya başladıklarında gittikçe sararıyorlar. bu yüzden alırken o ürünün ne zaman üretildiğine, nasıl bir yerde depolandığına, kaç ay siz alana kadar rafta-depoda beklediğine ve sizin ne kadar zamanda kullanıp bitireceğinize dikkat edilmeli. bunlardan kısaca bahsederek başlamak istedim.

  doa kozmetik c vitamini ürününe gelince, bu da Ethyl Ascorbic Acid diye daha stabil bir c vitamini türevi içeriyor. formülasyon sade, gerekli koruyucular var ve temiz bir formül, ama c vitaminini stabil tutmak için daha kirli bir içerik listesine gerek duyulabilir. tahminim doa kozmetik ürünlerini batch - seriler halinde üretirken büyük bir firma olmadığından sürekli olarak yeni üretim halinde değil. Yani tükendikçe fabrikada üretiliyor ürünler, sürekli bir piyasa sirkülasyonu yok. Bu yüzden aldığınız c vitamininin 5 aydır veya sadece 2 gündür depoda bekliyor olma olasılığı var. örneğin, elimdeki ürünü temmuz'da yani 7. ayda aldım. üzerinde şubatta yani 2. ayda üretildiği yazıyor. 5 ay depoda (umarım ki soğuk ve karanlık bir depoda) bekleyen ürün ben ilk elime sıktığımda sarıydı, bunun üzerine evimde doğal olarak az da olsa ışık alan bir yerde durdu. şu an idrar renginde ve tahminim tamamen bozulmuş durumda, ama şişenin üzerinde skt 2022 görünüyor :) başlarda param boşa gitmesin diye biraz kullandıysam da hafif yanma dışında bir etki göremedim doğal olarak, şu an ise zaten komple gitmiş durumda.

  doa kozmetik bu tip tazeliği önemli ürünleri konusunda daha özenli ve şeffaf olmalı, tüketici kullandığı ürünün bozuk olabileceğini bilmeli, ve böylesine ürünler küçük batchler halinde de olsa sık üretilip satılmalı, elde kalanlar satıştan kalkmalı.

  özet: üretildiği an almadıysanız etkisiz üründür.

  30 ağustos 2020 18:52

  11. Keşke kullanan herkes eksilerini artılarını cilt tiplerini yazsa da insanlar faydalansa. Yağlı bir cildim var her gece yatmadan önce, 2 hafta boyunca kullandım ürün bitince yanaklarımda daha önce hiç görmediğim iltihaplı sivilceler çıkmaya başladı. Ürünü bırakalı 2 ay oldu hala yanaklarımla boğuşuyoruz izlere takıntılı bir insan olduğum için doktorum roaccutane başlamayı tavsiye etti daha önce kullanmıştım ikinciyi kaldıramayacağımı düşünerek krem ve antibiyotik tedavisi istedim 1.5 aydır ilaçları kullanmama rağmen bitmedi geçmek bilmedi allahın belası sivilceler. benim kullandığım bir de %5’lik olanı cildim sivilceye asiri meyilli aşırı hassas yağmur damlası değse izi kalır ve yukarıda belirttiğim gibi yağlı. Dikkatle kullanın süslüler bakım yapacağız derken fışkırmak için sebep arayan minik yaratıklarla boğuşuyoruz sonra. 

  6 mart 2020 20:27 26 mayıs 2020 20:47

  10. Kırışıklıklarım ve cilt lekelerim için alıp memnun kaldığım bir serum. Gözeneklerimi küçüklttu. Cildimi nemlendirdi. Uzun vadede anti aging özelliği göstereceğini düşünüyorum.

  22 mart 2019 17:08