sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (185)
  • medya (9)

  1. bazen kızsam da bir türlü kopamadığım yer. insan arada başka sözlüklere yelken açmak istiyor ama dönüp dolaşıp yine ekşi sözlükte soluğu alıyor. bir de mesajlaşma, okunma, oylanma olayının çok olması bunu etkiliyor.

  neyse bu sözlükte bilen bilir hep aynı konular gündemde tutulur.

  bir siyasinin gafı

  akit gazetisinden sansasyonel bir başlık

  atatürk'e hakaret edenler

  ateist konulu başlıklar

  kezban muhabbeti

  "bilmem ne kelimesinin ingilizcesi" gibi geyik başlıklar

  1 kasım 2014 16:20 1 kasım 2014 16:21

  2. gerçekten yazarlarının çoğunun henüz farkında olmasalar da çeşitli psikolojik sorunları olduğunu düşünüyorum.

  her şeye bir çamur atma, kin kusma çabası var, gereksiz.

  süslü sözlük başlığını açıp okuyayım dedim (gbkz: swh)

  yok biz herkesi kötülüyormuşuz da, o sıra saç saça girmiş gibi gözüküyormuşuz.

  arkadaşlar kimsenin 2 vloggerı beğenmedi diye günü kötü geçmiyor. "amaaan bu ne şimdi :d" diyip geçiyoruz.

  saç saça bir kavga da yok, genelde aynı kişileri beğenmediğimiz için (gbkz: swh)

  bir de dikkat ettim hep aynı kişiler uzun uzun tespit yapmış, bu kadar yormuşlar kendilerini. bunlardan biri bayan kapı, üşenmemiş hikaye falan yazmış böyle. okumadım açıkçası (gbkz: swh)

  genel olarak hiçbir şeyden memnun olmayan yazarlara sahip, bana sirke suratlı halamı hatırlatan sözlük.

  19 aralık 2014 04:20 19 aralık 2014 04:20

  3. güzel yürekli, iyi yazarların olduğu topluluk,sözlük. (gizlinot: istisnalar kaideyi bozmaz,tabii)

  hala anlamını bilmediğim bir yabancı kelime için, tureng'den sonra baktığım ilk yer, anlamını bilmediğim eski türkçe kelimeler içinde tdk'dan sonra baktığım ilk yer.

  6 şubat 2015 23:47

  4. yazarı olduğum, kutsal bilgi kaynağı. son zamanlarda trol sayısı oldukça artmıştır yalnız, dikkatimden kaçmıyor benim de , her zaman bi kutuplaşma söz konusu olur bir de, bazı başlıkların altını forum gibi kullanan değişik yazarlar var, çaylaklık aşamasını nasıl geçmişler o üsluplarla hayret ediyorum, çünkü bu gerçekten uzun ve özen isteyen bir süreçtir ekşi sözlükte. bir de olur da burayı da okuyan çaylaklar olur, inci sözlük ağzıyla nolur ekşisözlüğü bozmayın, her cümlenin içinde bir küfür sonunda bir küfür (gizlinot: amq tarzında) hiç yakışmıyor, okuyanın asabını bozuyor.

  7 şubat 2015 13:55

  5. uzun zamandır yazarı olduğum kutsal sözlük. bugüne kadar ne sorunum yada sorum olduysa saat kaç olursa olsun her zaman aldım. Bir şeyi merak ediyorsam araştırma yapcaksam ilk oraya bakarım mutlaka bir fikir sahibi çıkar çünkü ha troller yok mu var ama olsun güzel insanlarıda var

  3 mart 2015 23:34

  6.

  şikayett edilmiş.........

  Ekşi Sözlük denen bir blok sitesine üyelik gerçekleştirdikten sonra sayfa yenilendi ve karşıma;

  "Kayıt işleminiz gerçekleşti. Onay için verdiğiniz mail adresine size bir e-mail yolladık. Bu e-mailin size ulaşması 10-20 dakikayı bulabilir. O e-mail'deki linke tıklayın. Sonra 3 gün bekleyin. Dolunayda gavur mezarlığına bir kase su dökün. Sonra o suyu pipetle döktüğünüz yerden içmeye çalışın. Ağzınıza biraz toprak gelecek, o toprağı dişlerinizin dilinizin arasından sıyırıp bir kağıda sarın. Sonra o kağıdı yiyin. Bu sizin hakkınızdır, müstehak size."

  böyle bi şikayete sebeb olmuşlardır. ben bu sözlüğün uslubuna hayranım. anam nerden buluyonuz böyle tarfileri. kedi çişi hafif kalıyor valla. şikayetin sahibi ukala buluyormuş ekşi sözlüğü. bilemedim.

  10 mart 2015 00:40

  7. bir kadının kalitesiz olduğunu gösteren detaylar diye başlık açılıp, 481 entryde, kot altına topuklu giymesi vs. tarzında entrylerin girildiği, kadının mal statüsüne konulup bir de o düşük iqları ile malın kalitesini belirleyen insanlardan oluşan topluluk. işte türk insanın kadına bakış açısı. yeri geldiğinde anadolu çomarları kadınları hor görüyor diye sözde tespit yapanlar her fırsatta kadını metalaştırmaktan, mal statüsüne koymaktan çekinmeyenler. iğrençsiniz kıllı bodur türk erkekleri.

  23 nisan 2015 22:14 ed.24 nisan 2015 08:44

  8. sanırım bilim adamları türk erkeğinin kişilik profilini oluşturmak için araştırma yapmak isteseler buradan iyi gözlem yeri bulamazlardı. iyi ki var ekşi sözlük bu sayede erkek cinsinin ne kadar iki yüzlü yaratıklar olduğunu anlayabiliyoruz.

  dün bi başlık vardı "kadınların kültürlü erkek yerine fit erkeği tercih etmesi" diye. ardından açılan başlık bu: "erkeklerin zeki kız yerine iri memeli kız tercihi" debe'ye giren entry de (link: https://eksisozluk.com/entry/50755375 bu). fit erkeği tercih etmeyip de napalım kültürlü görünen amsalaklar! kate upton'ın memeleri diye başlık açıp 400'den fazla entry döşemişsiniz. sırf kız düşürmek için makyaj yapmayan kadın başlığında " ay hiç sevmem makyajlı kadını", torrent bilen kız başlığında "abi torrent bilen kız candır", " zeki kadına nikah basılır" falan filan. yahu jennifer lawrence başlığında ağzından salyalar akıyor bir de üstüne bu entryleri yazıyorsun boynundaki fularla(gizlinot: ahsahjdsjk). türk kızı başlığında binlerce entryle linç yapıyorsun sonra gidip fakbadi ilanı yazıyorsun. türk kızının yabancı erkek beğenmesi yasak ama alman futbolcularının 10 dakika görünen kız arkadaşları için sayfalarca yazılar, salyalar...

  iyi ki yazar değilim. neyse bu yazıyı onlardan bir tabirle bitireyim "iki yüzlü erkek turnusolu".

  23 nisan 2015 23:20 23 nisan 2015 23:47

  9. ilginç bir sözlük.

  siyasi başlıkları çok seviyorum. farklı farklı düşüncelerde bir sürü insan fikrini beyan ediyor. bazı düşünceler bana çok çok uzak olsa da nasıl düşündüklerini merak ediyorum, sürekli okuyorum.

  ama bazı başlıklar var ki çok fena. onlar belki kadınlar kulübüyle alakalı atıp tutuyorlar falan ama, kendileri -kendi deyişleriyle- daha 'kezban' bence. özellikle bu başlıklarda. çoğunun sevgilisi falan yok, bilgisayar başında oturup porno izleyip sözlükte 'ohaa meme' şeklinde yardırıyorlar gibi bir izlenimleri var. kadınları gruplandırmayı da çok seviyorlar.

  geçen bir başlık vardı, 'boşanmış bir kadınla evlenmek' gibi bir şey. abuk subuk yazmışlar altına da. sınıflandırmanın bu kadarı.

  ekşisözlüğü seviyorum. erkeklerimizin hangi seviyede olduklarını görmemize imkan sağlıyor.

  24 nisan 2015 11:00

  10. Kaliteli bir çok yazarın, bozulan ortamdan dolayı sözlüğü bıraktığını bilirim. Bende bir dönem deli gibi takip eder,yazar, çizerdim. Ama artik akıl yaşı +13 olan maymundan hallice türk erkeklerinin, sözlükte devamlı olarak kadınları aşağılamalarından bıktım. Tanım: açılan başlıkların altına devamlı bkz entryleri döşeyen birikimsiz 'sözde yazarlardan' illallah ettirmiş sözlük.(gizlinot: sizi gidi fularlılar sizi)

  24 nisan 2015 13:37 24 nisan 2015 13:47