yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (109)
  • medya (7)

  1. Bir çoğu (buna dikkat edin lütfen) kendine "babet giyen türk kızı,şişman kız,domalamayan kız,çirkin kız" gibi başlıkları açmayı görev edinmiştir. Oysa kendisi seks hayatı olmayan özgüvensiz çirkinin tekidir. Feministler hakkındaki düşüncesi "feminist mö kaçon" şeklindedir. Aynı zamanda da homofobiktir.

  Ekşi sözlük seksizmi için ilgili hesaplar

  Twitter : @stopeksisozluk

  Tumblr : eksisozluksexism

  Edit : görselleri kaldırdım.

  12 haziran 2015 01:03 24 ağustos 2015 19:56

  2. bir çoğu hayatında sadece 100-200 euro'ya uçak+all inclusive şeklinde tatil yapan varoş rus ve avrupalı kızı görmüştür. ama tatil beldelerinde gördüğü bu kızları bütün avrupalı kızlar, bütün rus kızlar diye geneller. türk olsa kezban, varoş diye nitelendireceği bu kızları sırf ona ilgi gösterdiği için baş tacı eder. halbuki bilmez ki eğitimli, kültürlü avrupalının kendisine dönüp bakmayacağını(gizlinot: sümüğünü atmazlar).

  valla sokağı çıktığımda gördüğüm kadınlar bakımlı, güzel. çiftlerde bile kadın tarafı daha güzel oluyor nedense. ama türk erkekleri yakışıklı değil be cidden değil. işte bunu gören(gizlinot: görmemek elde değil) ekşi sözlük erkeği bütün kompleksini, küçük penisinin acısını 7/24 biz türk kızlarından, kadınlarından çıkarıyor.

  bi de o kadar leş tipler var ki özgecan aslan, münevver karabulut başlığında duyarlılık kasıp, kezban başlığında kin kusup, rus kızı başlığında salyalar akıtan.

  bu kadar çok ziyaret edilen sitedeki erkeklerin mide bulandıran seviyede seksist ve kadın düşmanı olması ne kadar da rahatsız edici.

  15 haziran 2015 02:14

  3. çoğu küfür etmekten hiç kaçınmaz, sözlükte hiç bayan yokmuş gibi davranırlar, ağızlarının pek ayarı yoktur. birine direk mesaj atarsanız direk abi, kanka diye cevap verirler biraz işlem öncesi bi davranış herkesi erkek zannediyorlar :) ama aralarında gerçekten çok duygusal ve ince tipler de var..

  15 haziran 2015 23:27


  4. bugünün en popüler (link: http://www.suslusozluk.net/gorseller/16685_655_1434888865_c0be10.jpg beş başlığı).

  çok şey söylenir de gerek yok bastığım tuşa değmez.

  21 haziran 2015 14:16

  5. türkiye'nin özenle seçilmiş "mükemmel erkekleri" yemez içmez türk kızının eksikliklerini yazarlar hatta bazen saydırırlar. işin kötü tarafı, eninde sonunda beğenmedikleri türk kızına kalırlar :(

  21 haziran 2015 19:08

  6. Türk kızı başlığı altında demediğini bırakmayıp kürt kızına azıcık kötü bir şey yazılsa "ırkçııığ" diyen ikiyüzlüler sürüsü. Ki türk kızı dediklerinin yarısı da muhtemelen kürt kızıdır; sanki görünüşü ve yaşam tarzı çok farklı olan milletleriz de.

  Birisine "bok götler ölsün gebersin yaşasın iskandinavlar!" Deyince ırkçılık olmuyor da "ah kürt kızları o kadar güzel ki kendimi kesiyorum." Tarzı güzellemeler Yazmayınca ırkçılık oluyor. Geri zekalı herif, istanbul'da gördüğün kızların kürt mü türk mü olduğunu görünüşünden anlayabilir misin?

  21 haziran 2015 19:27

  7. kadınların yaşı, dekoltesi ve bakire olup olmadığı konusunda söyleyecekleri bir türlü bitmez.

  çok fazla girmiyorum ekşi'ye ama her girdiğimde mutlaka "bakire olmayan hatunla evlenmek", "30 yaş üstü bekar kadın", "27 yaşında hala bakire olan kız", "popoya kadar şort giyen kız", "bir kadın neden dar kot giyer", "ismi u harfiyle biten kızların kaşar olması" gibi başlıklara mutlaka rastlıyorum.

  21 haziran 2015 19:33


  8. 7-24 bilgisayar başında oturup, geneli üniversite hayatını evde geçiren erkek modeli olup anca ''''türk kızı''''na sövmekle meşgul, yok sex yapamayan türk kızı yok türk kızları şöyledir, böyledir, kezbandır vs. gibi laflar yazar hatta birçoğu küfür eder. oysa ki hayatlarında bir kadın bile olmamıştır. sadece asosyal gibi o beğenmedikleri türk kızlarına atarlar bu tayfa. sürekli rus kadınını överler. ama toplasan hayatlarında bir ya da iki rus kadın görmüştür; o da tatilde. sürekli türk kadınını başka milletin kadınlarıyla kıyaslama yapan ama kendileri bir türk erkeği olarak yabancı erkeklerle kıyaslanmayacak kadar vasat olduklarını göremeyen erkeklerdir.

  unutulmamalıdır ki bu erkekler kadınların rahat, serbest, istediğini giyme, istediği ortamda takılmasını isteyen 'sözde aydın yazarlar'. yabancı kadınların bu özelliklerine ölüp biterler lakin bir türk kızını da barda tek içerken görünce "aaaa bu kaşar", mini etek giyen bir kadın görünce "aaa bu yollu", renkli saçlı bir kadın görünce bön bön bakan, yolda yürürken laf atan, yanında kız arkadaşı varken bile içine düşen ve maalesef ama maalesef çok özgürlükçü takılıp özgür olan türk kızlarına da kaşar damgası vuran tiplerde çok mevcut ekşide.

  şu çok dikkatimi çekiyor mesela. ülkede kritik bir olay oluyor. seçim oluyor mesela o gün gündemde seçim başlıkları oluyor. ama iki saat sonra yine ''kate upton memeleri'' konuşuluyor. bunu sevmiyorum. özellikle soma faciasının yaşandığı zaman bir gün geçmemişken yine kate upton'un memeleri başlığını görünce çok çok sinirlendiğimi hatırlıyorum. işte bu tarz yazarlar olmamalı. bu tarz yazarlar ekşinin içine ettiler.

  birkaç tane çevremde ekşici yazarlar var ama onların beyin yapısı kesinlikle bu türk kızına söven ekşicilerden değil. cidden çok iyi yazarları da var.

  bir dizi karakteri yazıyosun mesela başlık ararken. birden mesela ''xxx in bıçaklanarak ölmesi'' başlığına denk geliyorsun. sağolsunlar bütün dizileri, filmleri trollemekte üstlerine yok. öyle çok entellektüel havalarındayım şeyleri de yok. gayet sıradan insanlar işte.

  eskiden ekşiyi çok severdim, her gün takip ederdim. ama son bir iki senedir fazla üye alımı olduğundan sözlüğün içine edilmiştir. sözlükten çıkıp blog olma yolundadır.

  21 haziran 2015 19:37 23 haziran 2015 23:42

  9. Kendisine yüz vermeyen türk kızını daha fazla nasıl aşağılayabilirim diye gece gündüz düşünen erkektir. Hergün birbirinden iğrenć konu başlıkları açıp türk kızlarına saydırırlar. Eninde sonunda bulacakları yine türk kızlarıdır. Kendi tiplerine bakmadan türk kızlarının her özelligini elestirirler. Şişman olsan kabahat zayıf olsan kabahat. Kız yatsa kabahat yatmasa kezban olur. Harbiden bir iki tane bulsak da sopalasak..hoş ben atom bombası atmayı daha uygun buluyorum zira atom bombasından aldığım tadı hiçbirseyden alamadım..asfdass

  21 haziran 2015 20:06

  10. ortalama türk kızı kadar başlarına taş düşmesini isteyeceğim erkekler. (gizlinot: bir kısmını tenzih ederim )

  24 temmuz 2015 09:46