sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (8)
 • medya (1)

1. geçen hafta satın aldığım banyo öncesinde kullanılan saç maskesi. arkasındaki talimatlara göre; banyo yapmadan önce saç diplerinize veya uçlarına (ihtiyacınıza göre) uygulayıp en az 10 dakika bekletiyorsunuz. sonrasında duş alıp saçlarınızı yıkıyorsunuz. duşta herhangi bir saç kremi kullanmadım, şampuanla saçlarımı yıkadım ve çıktım. maskeyi diplerime çok getirmeyeye çalıştım, saç boylarıma ve uçlara uyguladım.

gerçekten bu performansı beklemiyordum. saçlarım yakın zamanda boyadan dolayı yandı ve kestirdim bu arada. oldukça sorunlular yani, herşeyi denedim eski yumuşaklıklarına dönsünler diye. çok parlak ve yumuşak hale getirdi saçlarımı. normalde ince telli ve elektriklenip kabaran saçlarım dümdüz ve yumuşacık oldu. yalnız şunu belirteyim 3 günde yağlanan saçlarım bu maskeyle 2. gün yağlandı. çok kullanmış olabilirim belki onu gözlemlemem gerek.

indirimde 14 liaya aldım. fiyat performans olarak gayet güzel bir ürün. kokusu da çok güzel <3

16 mayıs 2018 11:15

2. İçinde yağ olduğuna gerçekten inandığım nadir maskelerden. İlk denediğimde biraz etkili olsun diye duşta sadece su ile duruladım şampuan ya da krem kullanmadan ve saçlarım gerçekten yağlı gibi kalmıştı. Sonrakinde şampuan ile durulayarak kullandım görünüş olarak daha güzeldi tabii. Ne kadar sık yapılırsa o kadar iyi diye düşündüğüm maske ancak ben tüm saçıma uyguladığım için biraz erken bitecek gibi

13 haziran 2018 23:45

3. İlk izlenimim saçlarımı yumuşattı ama neden bilmiyorum mat göründü saçım. Yani şampuandan mı desem değil çünkü uzun süredir kullandığım bi şampuan olduğu için bu maskeye bağladım.

Ben yatmadan önce uygulayıp tüm gece saçımda beklettim hatta banyoda da krem olarak kullandım.

Sonuç: kolay tarandı, yumuşadı ama mat.

10 temmuz 2018 17:31

4. elseve'in banyo öncesi, mis kokulu bakım maskesi.

ben mucizevi bir etki görmesem de fena bulmadım bu ürünü.

arkasında duştan 10 dakika önce uygulanıp duşta durulanması gerektiği yazıyor. ben genelde duştan 2-3 saat önce uygulayıp duruluyorum. standart bir saç kremi kadar yumuşatıyor ama kokusu bende epey kalıcı oldu. kısacası saça hoş bir parlaklık ve yumuşaklık veriyor, tipik olarak bu etkisi uzun sürmüyor ama. yağlandırma ve ağırlaştırma yapmadı bende ama saçlarım bu aralar hiç olmadığı kadar kuru, dolayısıyla yağlandırma konusunu doğru yorumlayamam.

internette okuduğum kadarıyla 3 tür kullanımı varmış; birincisi arkasında yazdığı gibi, ikincisi duşta şampuandan sonra saç kremi gibi, üçüncüsü de gece maskesi olarak. belki üçüncü tür kullanımda etkisi daha çok gözlenebilir. 

yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 21-22 TL civarındaydı. indirimde denenebilecek bir ürün.

6 ağustos 2018 16:55

5. Dar bütçe bi zamanımda denemiş olmak için hurraaa aldığım ürünlerden biriydi başta benim için. Süslülerin bahsettikleri gibi 3 kullanımdan 3'ünü de denedim, ne de olsa denemek benim hobim. Banyodan önce yarım saat kadar beklettiğim ilk uygulamadan çok bi şey anlamadım açık olmam gerekirse, hatta bana da saçımı matlaştırdı gibi geldi ve üzdü. İkinci denemem ise etkisini uzun sürede gösteriyor herhalde fikri ile uyku esnasında maske namına kullanmaktı. Ama o kadar yoğun bir hindistan cevizi kokusu geldi ki burnuma uyurken, bildiğiniz başım ağrıdı yatakta gece gece. Banyodan sonra da saçlarım gerçekten yumuşak ama başım ağrılı idi. Son şansı bu ürüne duşta kullanım ile verdim. Saçlarımı yıkadıktan sonra uçlarına masaj yaparak sürdüm ve vücudumu yıkarken topuz yapıp beklettim 10 dk kadar ve şu an kendisi çok sevdiğim bir ürün, her banyomda kullanıyorum ve saçıma verdiği etkiyi - yumuşaklığı, parlaklığı, onarım etkisini - seviyorum.

6 ağustos 2018 17:30

6. Banyoya girmeden yaklaşık 10 dakika öncesinde kullanılan, saça nem veren güzel bir maske.

Saçıma su değdiği an etkisinin güzel olacağını anlamıştım zaten saçta güzel his bırakıyor. Diğer bir artısı  kokusunun saçta ertesi gün de kalması.

11 kasım 2018 20:02

7. Elseve'in açıcıdan keçeleşmiş saçlarımı yumuşatabilen maskesi.

Bir süre önce siyah boyalı saçlarımı sarıya kadar açtırıp kızıla boyadım. Halini az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Tiftik tiftik ve sertleşmişti. Maskenin üzerinde duştan 10 dakika önce kullanılması yazıyor ama ben öyle kullanmadım. Mesela o gün evden çıkmayacaksam ve günün sonunda mutlaka duş alacaksam sürüyorum saçıma başlıyorum evde yapacağım işlere. Böylece saçımda 3-4 saat kalıyor en az. Sonra girip yıkanınca saçlarım yumuşacık oluyor ellerim saçlarımın arasından kayıyor resmen. Bir de sanki biraz daha düzleşiyor saçlarım bu maskeyi kullanıp duş aldıktan sonra.

17 aralık 2018 22:37

8. Saci Yumusatma konusunda iyi ama kotu kokuyor bence dogal hindistan cevizi yagi kokusu mukemmeldir, bu ekşi ekşi kokuyo midem bulandi

17 aralık 2018 23:05